Nuorten SM 1985

A-pojat

18.5. Kiteen Urheilijat - Jyväskylän Kiri               5-3  -  Karjalainen

1.6. Kiteen Urheilijat - Sotkamon Jymy              19-6  -  Karjalainen

6.7. Kiteen Urheilijat - Tyrnävän Tempaus          12-1 - Karjalainen

15.7. Tyrnävän Tempaus - Kiteen Urheilijat          7-16 -  Karjalainen

välierät

29.7. Hyvinkään Tahko - Kiteen Urheilijat            6-9 - Karjalainen 30.7.

3.8.  Kiteen Urheilijat - Hyvinkään Tahko            14-0 - Karjalainen 4.8.

29.7. Seinäjoen Maila-Jussit - Jyväskylän Kiri       5-4

3.8. Jyväskylän Kiri - Seinäjoen Maila-Jussit         2-16

loppuottelut

17.8. Kiteen Urheilijat - Seinäjoen Maila-Jussit     6-8  - Karjalainen 18.8.

25.8. Seinäjoen Maila-Jussit -Kiteen Urheilijat      7-3  - Karjalainen 26.8.

1. Seinäjoen Maila-Jussit

2. Kiteen Urheilijat

3. Hyvinkään Tahko

19.7. A-pojat Itä-Länsi 5-22 -  Karjalainen

B-pojat

1. Hyvinkään Tahko

2. Jyväskylän kiri

3. nurmon Jymy

B-poikien Itä-Länsi kokoonpanot

1985_-_B-pojat_Ita-Lansi.jpg

C-pojat

1. Jyväskylän Kiri

2. Seinäjoen Maila-Jussit

3. Imatran Pallo-Veikot

4. Sotkamon Jymy

välierät

Kiteen Urheilijat - Sotkamon Jymy               5-5

Seinäjoen Maila-Jussit - Loimaan Palloilijat    22-5

Seinäjoen Maila-Jussit - Sotkamon Jymy      11-4

Loimaan Palloilijat - Kiteen Urheilijat            10-4

Imatran Pallo-Veikot - Nurmon Jymy            16-6

Jyväskylän Kiri - Ylivieskan Kuula                32-10

Jyväskylän Kiri - Nurmon Jymy                    11-0

Ylivieskan Kuula - Imatran Pallo-Veikot         11-15 - c-nuoret 9.8. 

Loppusarja

Imatran Pallo-Veikot  -  Sotkamon Jymy     14-12

Seinäjoen Maila-Jussit - Jyväskylän Kiri        4-9   -  c-nuoret finaalit

D-pojat

1. Hyvinkään Tahko

2. Kankaanpään Maila

3. Seinäjoen Maila-Jussit

pronssiottelu

Seinäjoen Maila-Jussit - Jyväskylän Kiri      4-1    -  Suurleirin päätös

Tenavat 20.6.

D-junnut juhlaturnaus

Tenavat 15.7.

Tenavat 16.7.

Tenavat 18.7.   -  Itä-Lännet

Tenavat 19.7.

Tenavat 20.7. 

D-ikäisten suurleiri 30.7.

D-pojat 4.8.

Suurleirin päätös

C-tytöt

1. Kokemäen Kova-Väki

2. Vähänkyrön Viesti

3. Liperin Taimi 

4. Ilomantsin Urheilijat

14.5. Liperin Taimi - Kajaanin Pallokerho    8-7  -  Nuorten pelejä 14.5.

18.6. Liperin Taimi - Puurtilan Kisa-Pojat   19-0  -  18.6.

välierät

Kokemäen Kova-Väki - Pesä-Ysit, L-ranta   24-3

Oulun Lippo - Vähänkyrön Viesti               12-21

Oulun Lippo - Pesä-Ysit, L-ranta                 7-7

Vähänkyrön Viesti - Kokemäen Kova-Väki    3-23

Nurmon Jymy - Liperin Taimi                      8-11

Hyvinkään Tahko - Ilomantsin Urheilijat        4-7

Hyvinkään Tahko - Liperin Taimi                  5-11

Ilomantsin Urheilijat - Nurmon Jymy            14-5 - c-nuoret 9.8.

Liperin Taimi - Ilomantsin Urheilijat            11-4  -  protesti

loppusarja

Vähänkyrön Viesti - Ilomantsin Urheilijat    18-8

Kokemäen Kova-Väki - Liperin Taimi          21-5  -  c-nuoret finaalit

D-tytöt

1. Jyväskylän Kiri

2. Nurmon Jymy

3. Kokemäen Kova-Väki

4. Kauhajoen Karhu

5. Seinäjoen Maila-Jussit

6. Viinijärven Urheilijat

7. Ruotsi

8. Hyvinkään Tahko

9. Haminan Palloilijat

10. Ilomantsin Urheilijat

11. Mansen Pesäpallo

12. Porin Pesäkarhut

13. Haapajärven Kiilat

14. Juankosken Kuohu

15. Vuokatin Veto

19. Puurtilan Kisa-Pojat

24. Imatran Pallo-Veikot

alkulohkot

Viinijärven Urheilijat - Haapajärven Kiilat     9-3

Viinijärven Urheilijat - Haminan Palloilijat    15-3

Viinijärven Urheilijat - Lahden Mailaveikot   12-0

Viinijärven Urheilijat - Pattijoen Urheilijat    19-9  -  ViU lohkon 1. -> sijat 1-10

Ilomantsin Urheilijat - Jyväskylän Kiri           1-17

Ilomantsin Urheilijat - Juankosken Kuohu     12-4

Ilomantsin Urheilijat - Loimaan Palloilijat      28-3

Ilomantsin Urheilijat - Imatran Pallo-Veikot   13-6  -  Ilu jatkoon, sijat 1-10

Imatran Pallo-Veikot - Juankosken Kuohu     3-28  -  D-ikäisten suurleiri 30.7.

Imatran Pallo-Veikot - Jyväskylän Kiri          3-19

Imatran Pallo-Veikot - Loimaan Palloilijat      9-13  - IPV lohkon 5. -> sijat 21-26

välierät (sijat 1-10)

Nurmon Jymy - Kauhajoen Karhu                9-11

Viinijärven Urheilijat - Ilomantsin Urheilijat  10-2

Ilomantsin Urheilijat - Ruotsi                      3-7

Viinijärven Urheilijat - Kauhajoen Karhu      10-8

Viinijärven Urheilijat - Ruotsi                      9-7

Viinijärven Urheilijat - Nurmon Jymy            5-20

Ilomantsin Urheilijat - Nurmon Jymy            5-7

Ilomantsin Urheilijat - Kauhajoen Karhu        3-15 - Lohkossa ViU 3. ja IlU 5.

Hyvinkään Tahko - Kokemäen Kova-Väki       7-4

Haminan Palloilijat - Jyväskylän Kiri              0-24

Jyväskylän Kiri - Seinäjoen Maila-Jussit         7-6

Kokemäen Kova-Väki - Haminan Palloilijat     23-0 - D-tytöt 4.8.

Loppusarja sijat 21-26

Imatran Pallo-Veikot - Ikaalisten Tarmo        1-11

Imatran Pallo-Veikot - Hämeenkyrön Räpsä    9-11

Imatran Pallo-Veikot - Oulun Lippo               8-3

Imatran Pallo-Veikot - Roihuvuoren Roihu     14-11

Ikaalisten Tarmo - Roihuvuoren Roihu          19-2

Lahden Mailaveikot - Imatran Pallo-Veikot      3-13

Oulun Lippo - Hämeenkyrön Räpsä                8-6

Roihuvuoren Roihu - Lahden Mailaveikot         6-7

Ikaalisten Tarmo - Oulun Lippo                    10-1

Loppusarja sijat 16-20

Ulvilan Pesä-Veikot - Alastaro                      10-0

Pattijoen Urheilijat - Loimaan Palloilijat            8-16

Loimaan Palloilijat - Puurtilan Kisa-Pojat          5-4

Alastaro - Pattijoen Urheilijat                        7-5

Loppusarja sijat 11-15

Vuokatin Veto - Mansen Pesäpallo                8-14

Haapajärven Kiilat - Juankosken Kuohu          8-7

Juankosken Kuohu - Porin Pesäkarhut            6-12

Mansen Pesäpallo - Haapajärven Kiilat           7-8  -  D-tytöt 4.8.

ottelu 9.sijasta

Ilomantsin Urheilijat - Haminan Palloilijat       7-9

ottelu 5.sijasta

Viinijärven Urheilijat - Seinäjoen Maila-Jussit 3-17

pronssiottelu

Kokemäen Kova-Väki - Kauhajoen Karhu    14-2

loppuottelu

Jyväskylän Kiri - Nurmon Jymy                 22-7  -  Suurleirin päätös

KLL - pojat yläasteet - karjalainen

KLL - tytöt lukiot - Karjalainen

KLL - tytöt yläasteet - Karjalainen

1985_-_08-27ti_Kiteen_A-pojat.JPG