Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:39769 kpl

Yhteystiedot

Vesa Mustonen

vessix@suomi24.fi

Maakuntasarja 1962

1962_m_stMk.jpg

Pohjois-Karjala

1 Ilomantsin Urheilijat 9 7 0 2 76 -46 14
2 Viinijärven Urheilijat 9 6 0 3 82 -87 12
3 Nurmeksen Sepot 2 9 5 1 3 121 -94 11
4 Kulhon Kunto 9 5 1 3 94 -81 11
5 Karjalan Maila 9 4 3 2 63 -56 11
6 Outokummun Partio 2 9 4 1 4 98 -82 9
7 Tohmajärven Urheilijat 9 4 0 5 104 -86 8
8 Kiteen Urheilijat 9 4 0 5 89 -87 8
9 Uimaharjun Kari 9 2 0 7 57 -120 4
10 Liperin Taimi 9 1 0 8 66 -111 2

Viensuun Viesti luopui

Ottelut: Ilu-ViU 12-1, Ilu-Kuku 13-1, IlU-OkuP 8-5, IlU-UKari 7-5, ViU-NuSe 14-12, ViU-KuKu 15-4, ViU-KarMa 7-3, ViU-Taimi 14-4, NuSe-IlU 21-11, NuSe-OkuP 15-18, NuSe-ToU 11-8, NuSe-KiU 17-10, NuSe-UKari 22-6,(NuSe-ViVi 18-1), KuKu-NuSe 12-6, KuKu-KarMa 10-10, KuKu-KiU 6-9, KuKu-Taimi 24-4, KarMa-IlU 6-8, KarMa-NuSe 2-2, KarMa-OkuP 6-6, KarMa-KiU 7-6, KarMa-Taimi 11-3, OkuP-ViU 12-2, OkuP-KuKu 3-12, OkuP-KiU 16-5, OkuP-UKari 9-15, OkuP-Taimi 25-13, ToU-IlU 0-8, ToU-ViU 23-7, ToU-KuKu 7-10, ToU-KarMa 11-14, ToU-OkuP 6-4, KiU-IlU 3-2, KiU-ViU 9-11, KiU-ToU 14-24, KiU-UKari 26-0, KiU-Taimi 7-4, UKari-ViU 8-11, UKari-KuKu 14-15, UKari-KarMa 3-4, UKari-ToU 1-22, Taimi-IlU 4-7, Taimi-NuSe 13-15, Taimi-ToU 17-3, Taimi-UKari 4-5, (ViVi-KarMa 7-9).

Uusimaa

1 Tervakosken Pato 10 10 0 0 226 -53 20
2 Hyvinkään Tahko 10 9 0 1 154 -53 18
3 Lohjan Kisa-Veikot 10 8 0 2 141 -49 16
4 Vihtijärven Uhka 10 6 0 4 115 -80 12
5 Järvenpään Palo 10 5 1 4 103 -85 11
6 Riihimäen Pallonlyöjät 2 10 5 0 5 92 -159 10
7 Vihdin Viesti 10 4 1 5 94 -109 9
8 Janakkalan Jana 10 4 0 6 98 -110 8
9 Porvoon Tarmo 10 2 0 8 70 -167 4
10 Mäntsälän Urheilijat 10 1 0 9 30 -153 2
11 Tanttalan Jana 10 0 0 10 59 -164 0

Ottelut: Pato-Tahko 25-7, Pato-LKV 9-8, Pato-Uhka 14-4, Pato-Viesti 36-2, Pato-TanJa 16-0, Tahko-LKV 5-2, Tahko-Uhka 18-6, Tahko-Palo 6-2, Tahko-RPL 51-5, Tahko-TanJa 22-6, LKV-Uhka 15-3, LKV-Palo 15-11, LKV-Viesti 10-2, LKV-JaJa 20-3, LKV-MäU 10-3, Uhka-Palo 9-4, Uhka-RPL 22-4, Uhka-Viesti 4-7, Uhka-Tarmo 18-2, Uhka-MäU 21-2, Palo-Pato 9-17, Palo-Viesti 6-6, Palo-JaJa 17-8, Palo-Tarmo 15-4, Palo-MäU 14-3, RPL-Pato 5-30, RPL-LKV 2-14, RPL-Palo 13-14, RPL-Viesti 11-4, RPL-TanJa 20-8, Viesti-Tahko 0-12, Viesti-JaJa 5-8, Viesti-Tarmo 26-10, Viesti-MäU 29-1, Viesti-TanJa 13-11, JaJa-Pato 10-13, JaJa-Tahko 2-10, JaJa-Uhka 10-11, JaJa-RPL 10-12, JaJa-TanJa 20-10, Tarmo-Pato 5-33, Tarmo-Tahko 5-12, Tarmo-LKV 6-28, Tarmo-RPL 3-9, Tarmo-JaJa 11-19, MäU-Pato 3-33, MäU-Tahko 0-11, MäU-RPL 3-11, MäU-JaJa 1-8, MäU-Tarmo 2-10, TanJa-LKV 5-19, TanJa-Uhka 4-17, TanJa-Palo 4-11, TanJa-Tarmo 5-14, TanJa-MäU 6-12.

 Satakunta

1 Lauttakylän Luja 10 9 0 1 113 -55 18
2 Rauman Urheilijat 10 8 1 1 130 -49 17
3 Pomarkun Pyry 10 7 0 3 98 -47 14
4 Porin Veto 10 6 1 3 92 -69 13
5 Harjavallan Jymy 10 5 1 4 117 -99 11
6 Honkajoen Urheilijat 10 5 0 5 96 -116 10
7 Nakkilan Nasta 10 4 0 6 72 -81 8
8 Parkanon Urheilijat 10 3 1 6 80 -111 7
9 Kankaanpään Maila 2 10 2 1 7 90 -146 5
10 Eurajoen Pallo 10 2 0 8 80 -123 4
11 Karvian Kiri 10 1 1 8 56 -128 3

ottelut: LLuja-PVeto 19-3, LLuja-HJymy 16-10, LLuja-HonkU 9-5, LLuja-KaMa 16-5, LLuja-KKiri 16-10, RaU-LLuja 5-3, RaU-Pyry 10-5, RaU-HonkU 16-7, RaU-Nasta 14-1, RaU-KaMa 23-3, Pyry-LLuja 6-9, Pyry-HJymy 13-5, Pyry-HonkU 24-2, Pyry-KaMa 21-5, Pyry-EuPa 9-3, PVeto-RaU 3-2, PVeto-Pyry 2-6, PVeto-HJymy 6-8, PVeto-EuPa 19-5, PVeto-KKiri 16-1, HJymy-RaU 9-11, HJymy-Nasta 7-2, HJymy-ParkU 15-8, HJymy-EuPa 15-14, HJymy-KKiri 23-3, HonkU-PVeto 5-12, HonkU-HJymy 11-10, HonkU-Nasta 11-13, HonkU-ParkU 10-9, HonkU-KaMa 18-15, Nasta-LLuja 2-4, Nasta-Pyry 4-5, Nasta-PVeto 8-9, Nasta-ParkU 15-6, Nasta-EuPa 16-10, ParkU-LLuja 6-10, ParkU-RaU 5-22, ParkU-Pyry 4-3, ParkU-PVeto 9-9, ParkU-KKiri 19-7, KaMa-PVeto 6-13, KaMa-HJymy 15-15, KaMa-Nasta 2-10, KaMa-ParkU 17-10, KaMa-KKiri 14-7, EuPa-LLuja 3-11, EuPa-RaU 10-24, EuPa-HonkU 7-9, EuPa-ParkU 3-4, EuPa-KaMa 13-8, KKiri-RaU 3-3, KKiri-Pyry 3-6, KKiri-HonkU 1-18, KKiri-Nasta 13-1, KKiri-EuPa 8-12.

Häme

1 Toijalan Pallo-Veikot 9 9 0 0 272 -32 18
2 Valkeakosken Haka 9 7 1 1 105 -74 15
3 Tampereen Pyrintö 9 7 0 2 107 -54 14
4 Lempäälän Kisa 9 6 0 3 73 -67 12
5 Kyröskosken Ponsi 9 4 0 5 76 -86 8
6 Ikaalisten Urheilijat 9 4 0 5 63 -138 8
7 Forssan Salamat 9 3 0 6 82 -102 6
8 Nokian Urheilijat 2 9 2 0 7 47 -143 4
9 Pälkäneen Lukko 9 1 1 7 81 -172 3
10 Hämeenlinnan Isku 9 1 0 8 84 -122 2

Keski-Suomi

1 Hankasalmen Hanka 9 8 0 1 106 -43 16
2 Hongikon Ns. Urheilijat 2 9 7 1 1 106 -45 15
3 Jyväskylän Kiri 3 9 7 0 2 89 -54 14
4 Saarijärven Pullistus 9 5 0 4 94 -70 10
5 Kinnulan Kimmot 9 4 1 4 102 -95 9
6 Lievestuoreen Kisa 9 4 1 4 87 -87 9
7 Äänekosken Urheilijat 9 2 2 5 71 -84 6
8 Tikkakosken Tikka 9 3 0 6 66 -89 6
9 Viitasaaren Viesti 9 1 1 7 47 -96 3
10 Vaajakosken Terä 9 1 0 8 38 -143 2

Kyyjärven Kyky luopui kesken.

Suur-Savo

1 Mäntyharjun Virkistys 10 9 0 1 146 -42 18
2 Savonlinnan Pallokerho 10 8 0 2 86 -65 16
3 Puurtilan Kisa-Pojat 2 10 7 0 3 170 -77 14
4 Louhen Lukko 10 7 0 3 143 -71 14
5 Juvan Pallo 10 5 0 5 77 -81 10
6 Mikkelin Pallonlyöjät 10 5 0 5 97 -153 10
7 Joroisten Urheilijat 10 4 1 5 104 -107 9
8 Pieksämäen Palloilijat 10 4 1 5 74 -90 9
9 Virtasalmen Urheilijat 10 3 1 6 75 -115 7
10 Sulkavan Urheilijat/Kyrsylän Kisa 10 1 0 9 34 -115 2
11 Anttolan Urheilijat 10 0 1 9 66 -156 1

Pohjois-Savo

1 Laukkalan Luja 8 7 0 1 113 -47 14
2 Siilinjärven Ponnistus 8 7 0 1 86 -45 14
3 Kiuruveden Jänne 8 5 0 3 109 -52 10
4 Leppävirran Viri 8 5 0 3 73 -50 10
5 Suonenjoen Vasama 8 4 0 4 84 -74 8
6 Nilsiän Nujakka 8 3 0 5 69 -126 6
7 Iisalmen Mailaveikot 8 2 1 5 57 -66 5
8 Etelä-Leppävirran Kiipperä 2 8 1 1 6 36 -111 3
9 Maaningan Pallo 8 1 0 7 28 -84 2

Uusinta lohkovoitosta Laukkalassa 9.9. Laukkalan Luja - Siilinjärven Ponnistus 3-7

Keski-Pohjanmaa

1 Vetelin Urheilijat 10 10 0 0 142 -38 20
2 Toholammin Urheilijat 10 8 0 2 138 -45 16
3 Haapajärven Kiilat 2 10 8 0 2 107 -52 16
4 Halsuan Toivo 2 10 7 0 3 101 -72 14
5 Ylivieskan Kuula 2 10 6 0 4 100 -90 12
6 Perhon Kiri 10 5 0 5 133 -128 10
7 Reisjärven Pilke 10 3 1 6 161 -120 7
8 Eskolan Eskot 10 3 1 6 67 -110 7
9 Vetelin Pesä-Veikot 10 2 0 8 88 -96 4
10 Lohtajan Veikot 10 1 0 9 66 -168 2
11 Kannuksen Urheilijat 2 10 1 0 9 40 -224 2

Uusinta sarjapaikasta: Reisjärven Pilke - Eskolan Eskot 20-3

Pohjois-Pohjanmaa

1 Raahen Vesa 7 7 0 0 84 -49 14
2 Kempeleen Kiri 7 5 1 1 105 -67 11
3 Vihannin Urheilijat 7 5 1 1 72 -46 11
4 Oulujoen Kiekko 7 3 0 4 43 -55 6
5 Kärsämäen Kataja 7 3 0 4 76 -89 6
6 Pattijoen Urheilijat 7 2 0 5 46 -66 4
7 Laitasaaren Veto 7 1 0 6 35 -57 2
8 Utajärven Urheilijat 7 1 0 6 42 -74 2

uusinta sarjapaikasta: Laitasaaren Veto - Utajärven Urheilijat 8-9, kukaan ei lopulta pudonnut.

Länsi-Pohja

1 Kuivaniemen Yritys 10 9 0 1 199 -60 18
2 Alaniemen Nousu 10 7 0 3 98 -87 14
3 Tervolan Terävä 10 5 0 5 81 -114 10
4 Alajokikylän Ns. Urheilijat 10 4 0 6 97 -113 8
5 Simon Kiri 2 10 3 0 7 57 -112 6
6 Kemin Kunnan Urheilijat 2 10 2 0 8 61 -107 4

Seuraavissa sarjataulukoissa on puutteita tai selkeitä virheitä.

Lahti (tehtyjä juoksuja reilusti enemmän kuin annettuja)

1 Lammin Luja 10 8 1 1 159 -66 17
2 Lahden Mailaveikot 2 10 8 0 2 182 -82 16
3 Orimattilan Jymy 10 7 1 2 159 -67 15
4 Heinolan Mailapojat 2 10 6 0 4 100 -100 12
5 Kosken Kuohu 10 6 0 4 86 -90 12
6 Pakaan Ns. Palloilijat 10 6 0 4 121 -128 12
7 Myrskylän Myrsky 10 3 1 6 74 -104 7
8 Iitin Kisaajat 10 3 1 6 93 -129 7
9 Kausalan Pyrintö 10 2 0 8 76 -108 4
10 Hollolan Urheilijat -46 10 2 0 8 97 -176 4
11 Herralan Urheilijat 10 2 0 8 76 -108 4

Kymenlaakso (juoksut ei tarkalleen tiedossa - voittoja enemmän kuin tappioita)

1 Utin Haukat 8 6 1 1 98 -48 13
2 Kuusankosken Veto 8 6 0 2 73 -72 12
3 Kouvolan Pallonlyöjät 2 8 5 1 2 100 -62 11
4 Myllykosken Kilpa-Veikot 8 4 2 2 10
5 Haminan Palloilijat 2 8 5 0 3 10
6 Kuusankosken Puhti 2 8 4 1 3 9
7 Inkeroisten Purha 8 4 1 4 7
8 Vehkalahden Veikot 8 1 0 7     2
9 Pilkanmaan Pilke 8 0 0 8 0

Etelä-Karjala (sarja keskeneräinen, muutoin täsmää)

1 Imatran Pallo-Veikot 2 10 8 0 2 137 -76 16
2 Tainionkosken Tähti 9 7 0 2 121 -66 14
3 Saaren Urheilijat 11 7 0 4 151 -93 14
4 Lauritsalan Kisa 10 5 0 5 100 -97 10
5 Rautjärven Urheilijat 10 5 0 5 98 -104 10
6 Vuoksenniskan Vesa 11 3 0 8 101 -142 6
7 Jääsken Kirijät 9 0 0 9 80 -210 0

Uusinta lohkovoitosta: Imatran Pallo-Veikot - Tainionkosken Tähti 7-5

Varsinais-Suomi

itälohko

uusinnat lohkovoitosta: Loimaan Palloilijat/2 - Turun Toverit 7-10, Turun Toverit - Loimaan Palloilijat/2 4-21 - Loimaa loppuotteluun. Muut joukkueet: Perniön Urheilijat, Pöytyän Urheilijat ja Kosken Kaiku

länsilohko

voittaja: Raision Loimu, muut joukkueet: Laitilan Jyske, Mynämäen Pallo-53, Lännen Pallo/2, Lokalahden Leisku, Taivassalon Tahti

Loppuottelut: Raision Loimu - Loimaan Palloilijat 7-22, Loimaan Palloilijat - Raision Loimu 12-4

Etelä-Pohjanmaa

Lohko 1 (voittoja enemmän kuin tappioita, juoksut täsmää)

1 Kauhajoen Karhu 7 7 0 0 161 -38 14
2 Ilmajoen Kisailijat 2 7 5 0 2 109 -64 10
3 Kyrön Voima 7 5 0 2 82 -50 10
4 Vaasan Maila 2 7 4 1 2 84 -93 9
5 Peräseinäjoen Toive 7 3 0 4 85 -107 6
6 Pohjanluoman Kisailijat 7 2 1 4 69 -113 5
7 Kurikan Ryhti 7 1 0 6 62 -93 2
8 Jalasjärven Jalas 7 1 0 6 57 -151 2

Lohko 2 (annettuja juoksuja enemmän kuin tehtyjä)

1 Vimpelin Veto 2 8 8 0 0 127 -35 16
2 Kuortaneen Kunto 8 6 0 2 149 -72 12
3 Alajärven Ankkurit 2 8 6 0 2 133 -59 12
4 Töysän Veto 8 4 0 4 101 -90 8
5 Untamalan Pesä-Pojat 8 4 0 4 70 -72 8
6 Lapuan Pyrintö 8 3 0 5 56 -75 6
7 Nurmon Jymy 2 8 3 0 5 95 -125 6
8 Kauhajärven Töpinä 8 1 0 7 47 -125 2
9 Ylistaron Kilpa-Veljet 8 1 0 7 17 -154 2

Loppuottelut:

Vimpelin Veto - Kauhajoen Karhu 5-0, Kauhajoen Karhu - Vimpelin Veto 15-8, tuomittiin 0-1:ksi, koska Kauhajoki käytti edustusoikeudetonta pelaajaa.

Kainuu

1. Sotkamon Jymy/2 - muut joukkueet: Ristijärven Pyry ja Kuhmon Kiva.

Lappi

1. Lapin Lukko - muut joukkueet Lapin Veikot ja Posion Pyrintö

Karsinnat suomensarjaan -> katso wikipediasta

Ilomantsin_Urheilijat_1962.jpg

1962_-_ss-karsinta1_Tervakoski.JPG

1962_-_ss-karsinta2_Tervakoski.JPG

1962_-_ss-karsinta3_Tervakoski.JPG