Yhteystiedot

Vesa Mustonen

vessix@suomi24.fi

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:24059 kpl

Piirinmestaruus 1931

Pohjois-Karjala

karsintaa: Värtsilän suojeluskunta - Pielisjoen suojeluskunta 11-2, Joensuun Palloseura II - Joensuun Kalevaiset II 32-7 / Värtsilän sk. - JoPS II 12-7

välierä: Joensuun Pallosura I - Värtsilän suojeluskunta 18-6

Loppuottelu: Joensuun Pallosura I - Joensuun Kalevaiset I 17-7

Nuoret: Joensuun Kalevaiset

Etelä-Pohjanmaa

alkulohko 1 Laihialla 12.7. : Laihian Liitto - Ilmajoen Kisailijat 11-10, Vaasan Vasama - Laihian Liitto 10-8, Vaasan Vasama - Ilmajoen Kisailijat 7-6

alkulohko 2 Kurikassa 12.7. : Peräseinäjoen Toive - Kauhajoen Karhu 18-4, Peräseinäjoen Toive - Kurikan Ryhti 19-9, Kurikan Ryhti - Kauhajoen Karhu 17-10

alkulohko 3 Lapualla 12.7. : Ylihärmän Junkkarit - Lapuan Virkiä 13-5, Ylihärmän Junkkarit - Alajärven Vesa 8-3, Lapuan Virkiä - Alajärven Vesa 18-9

alkulohko 4 Nurmossa 12.7. : Nurmon Jymy - Seinäjoen Urheilijat 11-6, Seinäjoen Urheilijat - Kokkolan Veikot 8-3, Nurmon Jymy - Kokkolan Veikot 12-1 (Kokkolan Veikot Keski-Pohjanmaalta oli mukana, koska kyseessä oli samalla B-sarjan Pohjanmaan aluesarja)

Lopputurnaus Nurmossa 26.7.

ottelut: Ylihärmän Junkkarit - Vaasan Vasama 22-2, Vaasa luovutti Nurmolle, Nurmon Jymy - Ylihärmän Junkkarit 29-10. Peräseinäjoen Toive luopui lopputurnauksesta. Mestari: Nurmon Jymy

Kymenlaakso

välierät: Utin Haukat - Haminan Palloilijat II 29-3, HP II - Utin Haukat 0-14, Kouvolan Urheilijat - Myllykosken Kilpa-Veikot 15-7, MyKV - Kouvolan Urheilijat 8-5

Loppuottelu 11.8.: Utin Haukat - Kouvolan Urheilijat 14-10 (pm ratkaistiin B-sarjan aluesarjan yhteydessä, josta kilpailusta Utin Haukat hylättiin ja Kouvola pääsi jatkoon)

Etelä-Saimaa

Loppuottelu Lappeenrannassa 19.7.: Lappeenrannan Urheilu-Miehet - Luumäen Pojat 48-4

Itä-Karjala

Loppuottelu: Sortavalan Palloseura - Sortavalan Kunto 19-6

Kainuu

Loppuottelu: Kajaanin Kipinä - Kainuun Ärjy 14-7

Keski-Pohjanmaa

Kokkolan Veikot II - Kokkolan Veikot I 10-6, Veikot II - Kannuksen suojeluskunnan Urheilijat 17-11, Veikot I - Kannus 18-5. Mestari: Kokkolan Veikot II

Keski-Suomi

Loppuottelu: Jyskyt, Jyväskylä - Jyväskylän Kiri 7-5

Oulu

Loppuottelu: Oulun Pyrintö - Oulun Kilpa-Veikot 22-9

Peräpohjola

1) Lapin Pojat 2) Rovaniemen Urheilijat

Pohjois-Savo

Loppuottelu: Kuopion Urheiluveikot - Vesannon Urheilijat 14-5

maaseudun loppuottelu: Vesannon Urheilijat - Suonenjoen Vasama 11-5

Satakunta

Loppuottelu: Seminaarin Pallokerho - Rauman Lyseon Urheilijat 20-8

Savonlinna

Loppuottelu: Savonlinnan Riento - Rantasalmen Urheilijat 13-1

Vakka-Suomi

Loppuottelu: Uudenkaupungin Urheilijat - Vehmaan Kiisto 14-12

Lahti

Loppuottelu: Orimattilan suojeluskunta - TR:n kanta-aliupseerit 7-3

Hämeenlinna

Loppuottelu: Riihimäen Pallonlyöjät I - Riihimäen Pallonlyöjät II 8-5

Helsinki

30.-31.6. - voittaja: Helsingin Pallonlyöjät, muut osanottajat Pallo-Toverit ja Katajanokan Haukat

Työväen Urheiluliiton pm-loppuottelut

Vaasa Kokkolan Jymy - Vaasan Toverit 18 -4
Karjala Sortavalan Ponnistus - Helylän Voima 13 -4
Länsi-Uusimaa Puistolan Urheilijat - Lohjan Louhi 5 -3
Etelä-Saimaa Lappeenr.Työväen Urheilijat - Tainionkosken Tähti 10 -9
Häme: Napialan Pyrkivä - Hämeenlinnan Kisa 18 -12
Tampere: Tampereen Kilpaveljet - Tampereen Kisa-Toverit 18 -3