Maakuntasarja 1973

Länsilohko

Ylihärmän Junkkareiden ottelut maakuntasarjassa 1973

Ylihärmän Junkkarit - Kouran Louhi 0 - 15
Kannuksen Ura - Ylihärmän Junkkarit 10 - 6
Ylihärmän Junkkarit - Reisjärven Pilke 7 - 3
Toholammen Urheilijat - Ylihärmän Junkkarit 7 - 6
Ylihärmän Junkkarit - Sievin Sisu 4 - 8
Vetelin Urheilijat - Ylihärmän Junkkarit 12 - 13
Ylihärmän Junkkarit - Lievestuoreen Kisa 8 - 3
Lapuan Virkiä - Ylihärmän Junkkarit 6 - 10
Ylihärmän Junkkarit - Pyhäjärven Pohti 14 - 2
Ylivieskan Kuula - Ylihärmän Junkkarit 13 - 3
Ylihärmän Junkkarit - Haapajärven Kiilat 9 - 1
Vimpelin Veto - Ylihärmän Junkkarit 8 - 3

Länsilohkon voitti Nurmon Jymyn II joukkue (Kouran Louhi).

1973_-_Kouran_Louhi_mks.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Itälohko

Sumsan Suju 11 10 0 1 181 - 89 20
Nilsiän Nujakka 11 8 0 3 158 - 177 16
Tipasojan Isku 11 7 1 3 117 - 69 15
Maaningan Mahti 11 7 0 4 125 - 86 14
Nurmeksen Sepot 11 7 0 4 135 - 128 14
Ilomantsin Urheilijat II 11 6 1 4 131 - 136 13
Kajaanin pallokerho 11 6 0 5 129 - 126 12
Lapinlahden Veto 11 5 0 6 161 - 120 10
Kulhon Kunto 11 5 0 6 90 - 93 10
Pielaveden Sampo 11 3 0 8 96 - 160 6
Torinkylä 11 1 0 11 56 - 119 2
Heinävesi 11 0 0 11 34 - 192 0

pelit 62/66

27.5.1973 Sumsan Suju - Tipasojan Isku                     4-2

27.5.1973 Maaningan Mahti - Nurmeksen Sepot           19-8

27.5.1973 Heinävesi - Torinkylä                                  8-12

27.5.1973 Kajaanin pallokerho - Lapinlahden Veto         15-3

27.5.1973 Ilomantsin Urheilijat/2 - Pielaveden Sampo    28-5  -  Lehti

3.6.1973 Lapinlahden Veto - Ilomantsin Urheilijat/2        9-12

3.6.1973 Torinkylä - Sumsan Suju                               7-21

3.6.1973 Pielaveden Sampo - Kulhon Kunto                  3-7

3.6.1973 Nurmeksen Sepot - Heinävesi                       12-2

3.6.1973 Tipasojan Isku - Kajaanin pallokerho                4-9 - Lehti

10.6.1973 Ilomantsin Urheilijat/2 - Tipasojan Isku         15-15

10.6.1973 Kulhon Kunto - Lapinlahden Veto                 19-12

10.6.1973 Maaningan Mahti - Nilsiän Nujakka                3-14

10.6.1973 Sumsan Suju - Nurmeksen Sepot                 13-4  -  Lehti

14.6.1973 Nilsiän Nujakka - Heinävesi                         19-3

17.6.1973 Lapinlahden Veto -  Pielaveden Sampo          19-4  -  Kuva

17.6.1973 Nurmeksen Sepot - Kajaanin Pallokerho        14-10 - Karjalainen

17.6.1973 Tipasojan Isku - Kulhon Kunto                    10-6

17.6.1973 Torinkylä - Ilomantsin Urheilijat/2                 9-16  -  Lehti

1.7.1973 Kulhon Kunto - Torinkylä                             11-0   - Lehti

1.7.1973 Heinävesi - Maaningan Mahti                         3-10

1.7.1973 Ilomantsin Urheilijat/2 - Nurmeksen Sepot       15-10

1.7.1973 Pielaveden Sampo - Tipasojan Isku               11-6

1.7.1973 Sumsan Suju - Nilsiän Nujakka                     14-8  -  Lehti

8.7.1973 Nilsiän Nujakka - Kajaanin Pallokerho             21-6

8.7.1973 Maaningan Mahti - Sumsan Suju                    7-12

8.7.1973 Tipasojan Isku - Lapinlahden Veto                 6-4

8.7.1973 Torinkylä - Pielaveden Sampo                       4-16

8.7.1973 Nurmeksen Sepot - Kulhon Kunto                  10-7  -  Lehti

15.7.1973 Kajaanin Pallokerho - Maaningan Mahti           7-11

15.7.1973 Ilomantsin Urheilijat/2 - Nilsiän Nujakka          6-14  -  Karjalainen

15.7.1973 Pielaveden Sampo - Nurmeksen Sepot          14-21

15.7.1973 Lapinlahden Veto - Torinkylä                       25-4  -  Lehti

21.7.1973 Torinkylä - Tipasojan Isku                           2-22

22.7.1973 Nurmeksen Sepot - Lapinlahden Veto            12-5

22.7.1973 Nilsiän Nujakka - Kulhon Kunto                     9-14

22.7.1973 Maaningan Mahti - Ilomantsin Urheilijat/2      16-2

22.7.1973 Heinävesi - Kajaanin Pallokerho                    6-14  -  Lehti

26.7.1973 Pielaveden Sampo - Kulhon Kunto

29.7.1973 Pielaveden Sampo - Nilsiän Nujakka              0-25

29.7.1973 Kajaanin Pallokerho - Sumsan Suju              11-18

29.7.1973 Ilomantsin Urheilijat/2 - Heinävesi               21-3

29.7.1973 Tipasojan Isku - Nurmeksen Sepot              15-5

29.7.1973 Kulhon Kunto - Maaningan Mahti                   4-13  -  Karjalainen

12.8.1973 Nilsiän Nujakka - Lapinlahden Veto                9-8

12.8.1973 Maaningan Mahti - Pielaveden Sampo          17-7

12.8.1973 Heinävesi - Kulhon Kunto                            0-9

12.8.1973 Sumsan Suju - Ilomantsin Urheilijat/2            6-4

12.8.1973 Nurmeksen Sepot - Torinkylä                      22-6  -  Lehti

19.8.1973 Kulhon Kunto - Sumsan Suju                      10-23  -  Karjalainen

19.8.1973 Tipasojan Isku - Nilsiän Nujakka                   9-8

19.8.1973 Lapinlahden Veto - Maaningan Mahti            15-14

19.8.1973 Pielaveden Sampo - Heinävesi                    29-1  -  Lehti

26.8.1973 Nilsiän Nujakka - Torinkylä                          19-2

26.8.1973 Maaningan Mahti - Tipasojan Isku                5-12

26.8.1973 Heinävesi - Lapinlahden Veto                      3-24

26.8.1973 Sumsan Suju - Pielaveden Sampo               23-1

26.8.1973 Kajaanin Pallokerho - Kulhon Kunto               9-2  -  Lehti

2.9.1973 Kulhon Kunto - Ilomantsin Urheilijat/2            11-4

2.9.1973 Pielaveden Sampo - Kajaanin Pallokerho           6-9

2.9.1973 Lapinlahden Veto - Sumsan Suju                   31-23

2.9.1973 Torinkylä - Maaningan Mahti                          2-10

2.9.1973 Nurmeksen Sepot - Nilsiän Nujakka                15-12  -  Lehti

uusinta sarjassa säilymisestä Outokummussa

9.9.1973 Kulhon Kunto - Lapimlahden Veto                   9-2  -  Lehti

Kaakkoislohko

Imatran Pallo-Veikot

IPV_kakkonen_1973.jpg

20.5.1973 Jääsken Kirijät - Virolahden Sampo              10-2

20.5.1973 Saaren Urheilijat - Mäntyharjun Virkistys      25-2

20.5.1973 Haminan Palloilijat/2 - Valkealan Kajo            11-8

20.5.1973 Vehkalahden Veikot - Harjurannan Kisa          2-5

20.5.1973 Parikkalan Urheilijat - Kouvolan Pallonlyöjät/2  7-18  -  Lehti

xx.5.1973 Metsäkylän Kurssi - Haminan Palloilijat/2         8-13  lask

xx.5.1973 Imatran Palloveikot/2 -   Virolahden Sampo     (16-3) lask

27.5.1973 Valkealan Kajo - Saaren Urheilijat                 7-16

27.5.1973 Mäntyharjun Virkistys - Jääsken Kirijät          6-9

27.5.1973 Kouvolan Pallonlyöjät/2 - Vehkalahden Veikot  22-8  -  Lehti

3.6.1973 Imatran Palloveikot/2 - Mäntyharjun Virkistys   32-5

3.6.1973 Jääsken Kirijät - Valkealan Kajo                     15-12

3.6.1973 Saaren Urheilijat - Metsäkylän Kurssi              10-1

3.6.1973 Vehkalahden Veikot - Parikkalan Urheilijat          7-3 - Lehti

10.6.1973 Haminan Palloilijat/2 - Harjurannan Kisa           9-5

10.6.1973 Metsäkylän Kurssi - Jääsken Kirijät                13-7

10.6.1973 Valkealan Kajo - Imatran Palloveikot/2             4-15

10.6.1973 Mäntyharjun Virkistys - Virolahden Sampo        8-13

10.6.1973 Harjurannan Kisa - Saaren Urheilijat                8-11 - Lehti

11.6.1973 Kouvolan Pallonlyöjät/2 - Haminan Palloilijat/2    6-9  - Lehti

17.6.1973 Imatran Palloveikot/2 - Metsäkylän Kurssi         12-0

17.6.1973 Jääsken Kirijät - Harjurannan Kisa                    13-12

17.6.1973 Saaren Urheilijat - Kouvolan Pallonlyöjät/2         17-7

17.6.1973 Haminan Palloilijat/2 - Parikkalan Urheilijat           6-6 - Lehti

17.6.1973 Virolahden Sampo - Valkealan Kajo

1.7.1973 Metsäkylän Kurssi - Virolahden Sampo                23-13

1.7.1973 Valkealan Kajo - Mäntyharjun Virkistys                26-3

1.7.1973 Harjurannan Kisa - Imatran Palloveikot/2               4-11

1.7.1973 Parikkalan Urheilijat - Saaren Urheilijat                  7-6  -  Lehti

2.7.1973 Kouvolan Pallonlyöjät/2 - Jääsken Kirijät

2.7.1973 Vehkalahden Veikot - Haminan Palloilijat/2

8.7.1973 Mäntyharjun Virkistys - Metsäkylän Kurssi           14-13

8.7.1973 Virolahden Sampo - Harjurannan Kisa                   9-20

8.7.1973 Imatran Palloveikot/2 - Kouvolan Pallonlyöjät/2     11-8

8.7.1973 Jääsken Kirijät - Parikkalan Urheilijat                    14-6

8.7.1973 Saaren Urheilijat - Vehkalahden Veikot                 18-4  -  Lehti

15.7.1973 Metsäkylän Kurssi - Valkealan Kajo                     8-21

15.7.1973 Vehkalahden Veikot - Jääsken Kirijät                   7-2

15.7.1973 Parikkalan Urheilijat - Imatran Palloveikot/2         10-19

15.7.1973 Harjurannan Kisa - Mäntyharjun Virkistys            10-8  -  Lehti

22.7.1973 Valkealan Kajo - Harjurannan Kisa                       6-9

22.7.1973 Mäntyharjun Virkistys - Kouvolan Pallonlyöjät/2    11-4

22.7.1973 Virolahden Sampo - Parikkalan Urheilijat                8-22

22.7.1973 Imatran Palloveikot/2 - Vehkalahden Veikot          28-6

22.7.1973 Saaren Urheilijat - Haminan Palloilijat/2                27-2  -  Lehti

29.7.1973 Parikkalan Urheilijat - Mäntyharjun Virkistys          10-3  -  Lehti  tilanne 1.8.

19.8.1973 Saaren Urheilijat - Imatran Palloveikot/2               4-5  - Karjalainen

19.8.1973 Haminan Palloilijat/2 - Virolahden Sampo              13-5

19.8.1973 Vehkalahden Veikot - Valkealan Kajo                   16-6

19.8.1973 Parikkalan Urheilijat - Metsäkylän Kurssi               18-9

19.8.1973 Kouvolan Pallonlyöjät/2 - Harjurannan Kisa           10-18 - Lehti

26.8.1973 Metsäkylän Kurssi - Vehkalahden Veikot                6-7

26.8.1973 Mäntyharjun Virkistys - Haminan Palloilijat/2          11-3

26.8.1973 Virolahden Sampo - Saaren Urheilijat                     3-13

26.8.1973 Imatran Palloveikot/2 - Jääsken Kirijät                   8-4

26.8.1973 Harjurannan Kisa - Parikkalan Urheilijat               18-5  -  Lehti/päätöstaulukko

Lounaislohko

Tampereen Terä

Pohjoislohko

Ruukin Into

Etelälohko

Lammin Luja