Yhteystiedot

Vesa Mustonen

vessix@suomi24.fi

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:23287 kpl

Suojeluskuntapiirit 1920

Kymenlaakson suojeluskuntapiiri

Välierät:         Haminan suojeluskunta - Vehkalahden suojeluskunta.............. 22-10

                       Kotkan suojeluskunta - Kymintehtaan suojeluskunta............... 56-2

Loppuottelu:  Kotkan suojeluskunta - Haminan suojeluskunta...................... 14-10

Jyväskylän suojeluskuntapiiri

Välierät:        Jyväskylän sk:n seminaarij. - Keuruun suojeluskunta............... 34-3

                      Jyväskylän sk:n lyseolaisjoukkue - Äänekosken suojeluskunta. 19-7

Loppuottelu:  Jyväskylän sk:n lyseolaisjoukkue - Jyväskylän sk:n seminaarij. 24-2

Turun suojeluskuntapiiri

Välierät:        Uudenkaupungin suojeluskunta - Maarian suojeluskunta........... 58-12

                      Raision suojeluskunta - Yläneen suojeluskunta......................... ?

Loppuottelu:  Uudenkaupungin suojeluskunta - Raision suojeluskunta............ 57-3

Hämeen pohjoinen suojeluskuntapiiri: Jämsän suojeluskunta

em. piirien mestarit jatkoivat suojeluskuntapiirien väliseen kilpailuun piirinsä edustajina.

Etelä-Pohjanmaan suojeluskuntapiiri

1.kierros:                Ylistaron suojeluskunta - Laihian suojeluskunta............. 49-4

                                Kurikan suojeluskunta - Jurvan suojeluskunta............... 70-3

2.kierros:                Teuvan suojeluskunta - Kauhajoen suojeluskunta.......... 18-14

                                Seinäjoen suojeluskunta - Kurikan suojeluskunta.......... 18-14

                                Lapuan suojeluskunta - Ylihärmän suojeluskunta........... 85-3

                                Nurmon suojeluskunta - Kauhavan suojeluskunta.......... 26-25

                                Vaasan suojeluskunta - Ylistaron suojeluskunta............. 32-8

                                Vähänkyrön suojeluskunta - Isonkyrön suojeluskunta.... 75-2

Neljännesvälierät:  Lappajärven suojeluskunta - Vimpelin suojeluskunta...... 40-16

                                Alavuden suojeluskunta - Peräseinäjoen suojeluskunta... 21-5

       (3 joukk. lohko)  Kuortaneen suojeluskunta- Peräseinäjoen suojeluskunta. 35-21

                                Kristiinan suojeluskunta - Isojoen suojeluskunta............. 32-6

                                Ilmajoen suojeluskunta - Jalasjärven suojeluskunta........ 20-11

                                Lapuan suojeluskunta - Nurmon suojeluskunta............... 26-0

(lopputurnaus)           Vaasan suojeluskunta - Teuvan suojeluskunta................ 59-1

                                Seinäjoen suojeluskunta - Vähänkyrön suojeluskunta..... 35-7

Puolivälierät: Lappajärven suojeluskunta - Alavuden suojeluskunta............... 29-9

                       Lapuan suojeluskunta - Kristiinan suojeluskunta...................... 32-8

                       Ilmajoen suojeluskunta - Kuortaneen suojeluskunta................ 25-9

                       Vaasan suojeluskunta - Seinäjoen suojeluskunta..................... 39-9

Välierät:       Vaasan suojeluskunta - Ilmajoen suojeluskunta......................... 25-13

                     Lapuan suojeluskunta - Lappajärven suojeluskunta.................... 32-6

Loppuottelu: Vaasan suojeluskunta - Lapuan suojeluskunta............................ 37-15

Pohjolan suojeluskuntapiiri

Välierät:       Kemin suojeluskunta - Tornion suojeluskunta.............................. 16-6

                     Karungin suojeluskunta - Ylitornion suojeluskunta........................ 25-21

Loppuottelu: Kemin suojeluskunta - Karungin suojeluskunta............................ 31-15

Porin suojeluskuntapiiri

Alkuerä:        Ulvilan suojeluskunta - Kauvatsan suojeluskunta.......................... 30-16

Välierät:        Porin suojeluskunta - Tyrvään suojeluskunta................................ 19-9

                      Rauman suojeluskunta - Ulvilan suojeluskunta............................. 34-9

Loppuottelu:  Porin suojeluskunta - Rauman sujeluskunta................................. 16-13

Hämeen eteläinen suojeluskuntapiiri, maalaissuojeluskunnat

Loppuottelu:  Vanajan suojeluskunta - Kosken suojeluskunta............................. 22-4

Sortavalan suojeluskuntapiiri

Välierät:       Sortavalan suojeluskunta - Kurkijoen suojeluskunta....................... 23-18

                     Elisenvaaran suojeluskunta - Jaakkiman suojeluskunta................... 16-7

Loppuottelu: Sortavalan suojeluskunta - Elisenvaaran suojeluskunta...................  8-4

1920_-_Etela-Pohjanmaa_sk-piiri_yhteenveto.jpg

Lehtijutut:

1920_-_Etela-Pohjanmaan_sk-piiri_karsinta.jpg

1920_-_Etela-Pohjanmaan_sk-piiri.jpg

1920_-_hameenlinnan_ja_lahden_rykmentit.PNG

1920_-_Kemin_sk3.PNG

1920_-_Kemin_sk.PNG

1920_-_Kemin_sk2.PNG

1920_-_Satakunnan_sk-piiri.jpg