B-sarja 1933

1933_-_B-sarjan_finaali.jpg

Etelä-Pohjanmaan alue

A-luokka

alkulohko 1 Kuortaneella

30.7.1933 Vimpelin Palloseura – Ylihärmän Junkkarit 6 – 2 - Pöytäkirja

30.7.1933 Kuortaneen Kunto – Ylihärmän Junkkarit 5 – 3 - Pöytäkirja

30.7.1933 Kuortaneen Kunto – Vimpelin Palloseura 7 – 4 - Pöytäkirja

Kuortaneen Kunto loppusarjaan.

alkulohko 2

26.7.1933 Seinäjoen Urheilijat – Ilmajoen Kisailijat 3 – 6 - Pöytäkirja

1.8.1933 Ilmajoen Kisailijat – Kauhajoen Karhu 4 – 0 - Pöytäkirja

3.8.1933 Kauhajoen Karhu – Seinäjoen Urheilijat 1 – 3 - Pöytäkirja

Ilmajoen Kisailijat loppusarjaan.

Seinäjoen Maila-Jussit pääsi suoraan lopputurnaukseen.

Loppuottelut 6.8.1933 Seinäjoella

6.8.1933 Kuortaneen Kunto – Ilmajoen Kisailijat 7 – 5 - Pöytäkirja

6.8.1933 Seinäjoen Maila-Jussit – Ilmajoen Kisailijat 14 – 0 - Pöytäkirja

6.8.1933 Seinäjoen Maila-Jussit – Kuortaneen Kunto 11 – 0 - Pöytäkirja

Kuortaneen Kunnon joukkue.

1933_-_Kuortaneen_Kunto.jpg

B-luokka

1. lohko

23.7.1933 Laihian Liitto – Ylistaron suojeluskunta 1 – 6 - Pöytäkirja

xx.x.1933 Ylistaron suojeluskunta – Isokyrön Alapään Nuorisoseuran Urheilijat 5 – 1 - Pöytäk.

2.8.1933 Isokyrön Alapään Nuorisoseuran Urheilijat – Laihian Liitto 8 – 6 - Pöytäkirja

Ylistaron suojeluskunta pääsi välieriin.

2. lohko

3.8.1933 Kurikan Ryhti – Ilmajoen Kisailijat II 5 – 8 - Pöytäkirja

x.x.1933 Peräseinäjoen Toive - Seinäjoen Urheilijat II 9 – 8  -  Lähde

15.8.1933 Ilmajoen Kisailijat II – Peräseinäjoen Toive 12 – 3 - Pöytäkirja

Ilmajoen Kisailijat II pääsi välieriin.

3. lohko

1.8.1933 Äyston Isku – Teuvan Rivakka 5 – 6 - Pöytäkirja

4.8.1933 Teuvan Rivakka – Kauhajoen Karhu II 2 – 11 - Pöytäkirja

8.8.1933 Kauhajoen Karhu II – Äyston Isku 10 – 0 - Pöytäkirja

Kauhajoen Karhu II pääsi välieriin.

4. lohko

xx.x.1933 Ylihärmän Junkkarit II – Nurmon Jymy 12 – 12

xx.x.1933 Alajärven Vesa – Kuortaneen Kunto 20 – 0 - Lähde

20.8.1933 Kauhavan Visa – Ylihärmän Junkkarit II 0 – 10 - Pöytäkirja

20.8.1933 Alajärven Vesa – Nurmon Jymy 5 – 3 - Pöytäkirja

20.8.1933 Alajärven Vesa – Ylihärmän Junkkarit II 3 – 1 - Pöytäkirja

Alajärven Vesa pääsi välieriin.

välierät

27.8.1933 Ylistaron suojeluskunta – Alajärven Vesa 4 – 2 - Pöytäkirja

29.8.1933 Kauhajoen Karhu II – Ilmajoen Kisailijat II 3 – 4 - Pöytäkirja

Loppuottelu

1.9.1933 Ilmajoen Kisailijat II – Ylistaron suojeluskunta 3 – 4 - Pöytäkirja

Uudenmaan aluesarja

A-luokka:

Helsingin lohko

26.6.1933 Pallo-Toverit II – Helsingin NMKY 4 – 1 - Pöytäkirja

26.6.1933 Katajanokan Haukat – Helsingin Pallonlyöjät II 9 – 7 - Pöytäkirja

3.7.1933 Helsingin Pallonlyöjät II – Helsingin NMKY 5 – 1 - Pöytäkirja

3.7.1933 Katajanokan Haukat – Pallo-Toverit II 8 – 3 - Pöytäkirja

7.7.1933 Katajanokan Haukat – Helsingin NMKY 12 – 2 - Pöytäkirja

x.x.1933 Helsingin Pallonlyöjät II – Pallo-Toverit II, PT luovutti

Katajanokan Haukat loppuotteluun

Maaseudu alkusarja

3.7.1933 Järvenpään Palo – Riihimäen Pallonlyöjät II 13 – 5 - Pöytäkirja

x.x.1933 Keravan KooPee – Järvenpään Palo 2 – 1

x.x.1933 Keravan KooPee – Riihimäen Pallonlyöjät II 9 – 4

Keravan KooPee loppuotteluun. Porvoon Urheilijat luopui sarjasta.

Loppuottelut

31.7.1933 Katajanokan Haukat, Helsinki – Keravan KooPee 7 – 4 - Pöytäkirja

x.x.1933 Keravan KooPee – Katajanokan Haukat, Helsinki 6 – 6

Aluemestaruuden voitti Katajanokan Haukat

B-luokka:

1. karsintakierros

17.6.1933 Helsingin Poliisi-Voimailijat – Bobollsklubb, Helsinki 12 – 3 - Pöytäkirja

17.6.1933 Suomenlinnan Urheilijat – Tikkurilan Tikka 18 – 2 - Pöytäkirja

x.x.1933 Helsingin Eteläiset – Helsingin Aliupseerien yhdistys, HAY luovutti

2. kierros

29.6.1933 Helsingin Poliisi-Voimailijat – Helsingin Eteläiset 25 – 2 - Pöytäkirja

Loppuottelu

8.7.1933 Helsingin Poliisi-Voimailijat – Suomenlinnan Urheilijat 12 – 1 - Pöytäkirja

B-ryhmän voitti Helsingin Poliisi-Voimailijat

Savon aluesarja

Pohjoinen alkulohko

21.6.1933 Kuopion Kopparit – Siilinjärven Ponnistus 7 – 3 - Pöytäkirja

6.7.1933 Siilinjärven Ponnistus – Kuopion Kopparit 4 – 9 - Pöytäkirja

Kuopion Kopparit lohkon loppuotteluun

4.7.1933 Suonenjoen Vasama – Vesannon Urheilijat 10 – 2 - Pöytäkirja

x,x.1933 Vesannon Urheilijat – Suonenjoen Vasama 6 – 9

Suonenjoen Vasama lohkon loppuotteluun

12.7.1933 Kuopion Kopparit – Suonenjoen Vasama 17 – 3 - Pöytäkirja

19.7.1933 Suonenjoen Vasama – Kuopion Kopparit 15 – 8 - Pöytäkirja

Kuopion Kopparit jatkoon.

Itäinen alkulohko

x.x.1933 Varkauden Urheilijat – Rantasalmen Urheilijat 9 – 5

20.7.1933 Rantasalmen Urheilijat – Varkauden Urheilijat 3 – 8 - Pöytäkirja

Varkauden Urheilijat jatkoon

Keskilohko

8.7.1933 Mikkelin Ajo – Pieksämäen Palloilijat 7 – 2 - Pöytäkirja

13.7.1933 Pieksämäen Palloilijat – Mikkelin Ajo 12 – 3 - Pöytäkirja

Pieksämäen Palloilijat jatkoon

Läntinen alkulohko

x.x.1933 Laukaan Urheilijat – Lievestuoreen Kisa 8 – 7 - Pöytäkirja

22.6.1933 Lievestuoreen Kisa – Laukaan Urheilijat 5 – 8 - Pöytäkirja

27.6.1933 Lievestuoreen Kisa – Jyväskylän Kiri 1 – 12 - Pöytäkirja

29.6.1933 Jyväskylän Kiri – Lievestuoreen Kisa 24 – 1 - Pöytäkirja

1.7.1933 Laukaan Urheilijat – Jyväskylän Kiri 0 – 4 - Pöytäkirja

4.7.1933 Jyväskylän Kiri – Laukaan Urheilijat 16 – 1 - Pöytäkirja

Jyäskylän Kiri jatkoon.

Välierät

23.7.1933 Pieksämäen Palloilijat – Jyväskylän Kiri 1 – 3 - Pöytäkirja

25.7.1933 Jyväskylän Kiri – Pieksämäen Palloilijat 10 – 2 - Pöytäkirja

Jyväskylän Kiri alueen loppuotteluun

3.8.1933 Kuopion Kopparit – Varkauden Urheilijat 1 – 0

Kuopion Kopparit alueen loppuotteluun

Loppuottelu

xx.x.1933 Jyväskylän Kiri – Kuopion Kopparit, Kuopio luovutti

Lounais-Suomen alue

A-ryhmä

22.6.1933 Loimaan Palloilijat – Salo-Uskelan suojeluskunnan Palloilijat 1 – 8

27.6.1933 Salo-Uskelan suojeluskunnan Palloilijat – Turun Urheiluliitto 11 – 0 - Pöytäkirja

2.7.1933 Loimaan Palloilijat – Turun Urheiluliitto 2 – 0

7.7.1933 Salo-Uskelan suojeluskunnan Palloilijat – Loimaan Palloilijat 7 – 0 - Pöytäkirja

x.x.1933 Turun Urheiluliitto – Salo-Uskelan suojeluskunnan Palloilijat 2 – 5

Salo-Uskelan suojeluskunnan Palloilijat voitti aluemestaruuden.

B-ryhmä

.. Vehmaan Vihurit – Paimion Nuorisoseuran Urheilijat 1 – 0
.. Perniön Karhunpojat – Loimaan Palloilijat II 0 – 6
.. Paimion Nuorisoseuran Urheilijat – Loimaan Palloilijat II 1 – 1
.. Vehmaan Vihurit – Perniön Karhunpojat 1 – 2
.. Perniön Karhunpojat – Paimion Nuorisoseuran Urheilijat 7 – 0
.. Vehmaan Vihurit – Loimaan Palloilijat II 5 – 3

B-ryhmän voitti Perniön Karhunpojat - lähde

Pohjois-Suomen alue

xx.x.1933 Kemin Yhteislyseon Vauhti - Oulun Pyrintö 2-20

Oulun Pyrintö aluemestari. Lapin Pojat luopuivat sarjasta.

Kaakkois-Suomen alue

A-luokka

1. alkulohko

24.6.1933 Viipurin NMKY – Viipurin Pallonlyöjät II 7 – 2 - Pöytäkirja

27.6.1933 Viipurin Pallo-Veikot – Uuraan Urheilijat 17 – 0 - Pöytäkirja

3.7.1933 Viipurin Pallo-Veikot – Viipurin NMKY 11 – 2 - Pöytäkirja

3.7.1933 Uuraan Urheilijat – Viipurin Pallonlyöjät II 1 – 0 - Pöytäkirja

6.7.1933 Viipurin Pallo-Veikot – Viipurin Pallonlyöjät II 4 – 0 - Pöytäkirja

7.7.1933 Uuraan Urheilijat – Viipurin NMKY 0 – 5 - Pöytäkirja

10.7.1933 Viipurin NMKY – Viipurin Pallo-Veikot 1 – 8 - Pöytäkirja

18.7.1933 Viipurin Pallo-Veikot – Viipurin Pallonlyöjät II 11 – 3 - Pöytäkirja

20.7.1933 Uuraan Urheilijat – Viipurin Pallo-Veikot 8 – 0 - Pöytäkirja

24.7.1933 Viipurin NMKY – Viipurin Pallonlyöjät II, VPL luovutti

x.x.1933 Viipurin Pallonlyöjät II – Uuraan Urheilijat 5 – 0 - Pöytäkirja

x.x.1933 Viipurin NMKY – Uuraan Urheilijat 7 – 4 - Pöytäkirja

2. alkulohko

3.7.1933 Enson Kisailijat II – Tainionkosken VPK:n Urheilijat 0 – 7 - Pöytäkirja

6.7.1933 Tainionkosken VPK:n Urheilijat – Enson Kisailijat II 4 – 2 - Pöytäkirja

Alkulohkon loppuottelu

16.7.1933 Terijoen Rajamaila – Tainionkosken VPK:n Urheilijat 5 – 3 - Pöytäkirja

Terijoen Rajamaila loppuotteluun

Loppuottelu

10.8.1933 Terijoen Rajamaila – Viipurin Pallo-Veikot 2 – 8 - Pöytäkirja

15.8.1933 Viipurin Pallo-Veikot – Terijoen Rajamaila 6 – 0 - Pöytäkirja

Aluemestaruuden voitti Viipurin Pallo-Veikot

B-luokka

1. ryhmä

21.6.1933 Viipurin Reipas – Viipurin Kisa-Veikot 5 – 6 - Pöytäkirja

5.7.1933 Viipurin Kisa-Veikot – Talin Kisa-Veikot 15 – 7 - Pöytäkirja

12.7.1933 Viipurin Kisa-Veikot – Vahvialan Kiista 9 – 6 - Pöytäkirja

18.7.1933 Talin Kisa-Veikot – Vahvialan Kiista 2 – 4 - Pöytäkirja

21.7.1933 Talin Kisa-Veikot – Viipurin Reipas 8 – 1 - Pöytäkirja

22.7.1933 Talin Kisa-Veikot – Viipurin Kisa-Veikot 4 – 4 - Pöytäkirja

xx.x.1933 Viipurin Kisa-Veikot – Vahvialan Kiista 7 – 2

xx.x.1933 Viipurin Kisa-Veikot – Viipurin Reipas 12 – 15

xx.x.1933 Viipurin Reipas – Vahvialan Kiista 4 – 0

xx.x.1933 Vahvialan Kiista – Viipurin Reipas 1 – 14

xx.x.1933 Vahvialan Kiista – Talin Kisa-Veikot 5 – 2

xx.x.1933 Viipurin Reipas – Talin Kisa-Veikot 6 – 11

Viipurin Kisa-Veikot B-luokan loppuotteluihin

2. ryhmä

25.6.1933 Imatran Jyske – Enson Kisailijat III 3 – 9 - Pöytäkirja

28.6.1933 Tainionkosken VPK:n Urheilijat II – Imatran Jyske 7 – 0 - Pöytäkirja

29.6.1933 Enson Kisailijat III – Imatran Jyske 11 – 3 - Pöytäkirja

30.6.1933 Enson Kisailijat III – Jääsken Kirijät 8 – 1 - Pöytäkirja

30.6.1933 Tainionkosken VPK:n Urheilijat II – Vuoksenniskan Urheilijat 20 – 0 - Pöytäkirja

2.7.1933 Imatran Jyske – Vuoksenniskan Urheilijat 10 – 0 - Pöytäkirja

3.7.1933 Enson Kisailijat III – Tainionkosken VPK:n Urheilijat II 4 – 0 - Pöytäkirja

6.7.1933 Tainionkosken VPK:n Urheilijat II – Enson Kisailijat III 4 – 11 -  Pöytäkirja

9.7.1933 Imatran Jyske – Jääsken Kirijät 4 – 3 - Pöytäkirja

19.7.1933 Tainionkosken VPK:n Urheilijat II – Jääsken Kirijät 19 – 0 - Pöytäkirja

xx.x.1933 Imatran Jyske – Vuoksenniskan Urheilijat, VuU luovutti

xx.x.1933 Imatran Jyske – Tainionkosken VPK:n Urheilijat II, jäi pelaamatta

Enson Kisailijat III ryhmän loppuotteluun

Etelä-Saimaan Kisa pääsi suoraan ryhmän loppuotteluun.

ryhmän loppuottelu

22.7.1933 Etelä-Saimaan Kisa – Enson Kisailijat III 2 – 1 - Pöytäkirja

27.7.1933 Enson Kisailijat III – Etelä-Saimaan Kisa 2 – 3 - Pöytäkirja

Etelä-Saimaan Kisa voitti ryhmän ja pääsi B-luokan loppuotteluihin.

3. ryhmä

25.6.1933 Käkisalmen Palloilijat – Pölläkkälän Ura 10 – 9 - PK KäPa - PK Ura

2.7.1933 Pölläkkälän Ura – Käkisalmen Palloilijat 5 – 2 - Pöytäkirja

14.7.1933 Pölläkkälän Ura – Kiviniemen Urheilijat 27 – 0 - Pöytäkirja

16.7.1933 Kiviniemen Urheilijat – Pölläkkälän Ura 0 – 6 - Pöytäkirja

1.8.1933 Kiviniemen Urheilijat – Käkisalmen Palloilijat 4 – 12  -  ennakko

x.x.1933 Käkisalmen Palloilijat – Kiviniemen Urheilijat 30 – 1 - PK KäPa - PK KivU

Pölläkälän Ura pääsi B-luokan loppuotteluihin.

4. ryhmä

16.7.1933 Koiviston Urheilijat – Johanneksen suojeluskunnan Palloilijat 0 – 4 - Pöytäkirja

21.7.1933 Johanneksen suojeluskunnan Palloilijat – Koiviston Urheilijat 0 – 6 - Pöytäkirja

Koiviston Urheilijat alueen B-ryhmän loppuotteluihin

B-ryhmän loppuottelut Viipurissa 26.-27.8.1933

26.9.1933 Viipurin Kisa-Veikot – Koiviston Urheilijat 13 – 2

26.9.1933 Etelä-Saimaan Kisa – Pölläkkälän Ura 13 – 7

27.9.1933 Viipurin Kisa-Veikot – Etelä-Saimaan Kisa 11 – 0

27.9.1933 Koiviston Urheilijat – Pölläkkälän Ura 9 – 4

27.9.1933 Viipurin Kisa-Veikot – Pölläkkälän Ura 10 – 1

27.9.1933 Etelä-Saimaan Kisa – Koiviston Urheilijat 5 – 5

B-luokan aluemestaruuden voitti Viipurin Kisa-Veikot

1933_-_pollakkalan_Ura_B-sarja.JPG

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hämeen alue

Ryhmä 1

20.7.1933 Hattulan Haka – Kalvolan Keihäs 15 – 8 - Pöytäkirja

23.7.1933 Kalvolan Keihäs – Hattulan Haka 3 – 12 - PK Kalvola - PK Haka - Pöytäkirja

Hattulan Haka jatkoon.

ryhmän välierät

2.8.1933 Hämeenlinnan Tuki – Hämeenlinnan Pallokerho 16 – 4 - Pöytäkirja

2.8.1933 Hattulan Haka – Hämeenlinnan Tarmo 1 – 8 - Pöytäkirja

ryhmän finaali

9.8.1933 Hämeenlinnan Tuki – Hämeenlinnan Tarmo 7 – 2 - Pöytäkirja

Hämeenlinnan Tuki välieriin.

Ryhmä 2

.. Janakkalan Jana – Tervakosken Pato 0 – 10 - Lehtijuttu

.. Tervakosken Pato – Janakkalan Jana, Jana luovutti

Tervakosken Pato alueen välieriin.

Ryhmä 3

.. Viialan Viri – Tampereen Mailapojat 2 – 27

.. Tampereen Mailapojat – Viialan Viri, Viri luovutti

Tampereen Mailapojat jatkoon.

1.6.1933 Tampereen Poliisi-Urheilijat – Pirkkalan Urheilijat 3 – 4 - Pöytäkirja

Pirkkalan Urheilijat jatkoon.

26.7.1933 Pirkkalan Urheilijat – Kyröskosken Ponsi 5 – 0 ? sarja - Pöytäkirja

ryhmän loppusarja

19.6.1933 Pirkkalan Urheilijat – Tampereen Mailapojat 11 – 5 - Pöytäkirja

30.6.1933 Kangasalan Kisa – Pirkkalan Urheilijat 17 – 3 - Pöytäkirja

1.7.1933 Kangasalan Kisa – Tampereen Pyrintö 7 – 3 - Pöytäkirja

16.7.1933 Pirkkalan Urheilijat – Tampereen Pyrintö 14 – 6 - Pöytäkirja

17.7.1933 Tampereen Mailapojat – Kangasalan Kisa 10 – 12 - Pöytäkirja

17.7.1933 Tampereen Pyrintö – Tampereen Mailapojat 6 – 2 - Pöytäkirja

Kangasalan Kisa välieriin.

ryhmä 4

xx.x.1933 Porin Pallo-Veikot – Rauman Urheilijat, Rauman luovutti

7.7.1933 Harjavallan Palloseura – Ulvilan Pallonlyöjät 8 – 2 - Pöytäkirja

ryhmän loppuottelu

10.7.1933 Porin Pallo-Veikot – Harjavallan Palloseura 12 – 2 - Pöytäkirja

Porin Pallo-Veikot välieriin.

Välierät

11.8.1933 Tervakosken Pato – Hämeenlinnan Tuki 3 – 0

13.8.1933 Hämeenlinnan Tuki – Tervakosken Pato 10 – 5 - Pöytäkirja

Hämeenlinnan Tuki loppuotteluun. - Lehtijuttu

2.8.1933 Kangasalan Kisa – Porin Pallo-Veikot 5 – 9 - Pöytäkirja

Porin Pallo-Veikot loppuotteluun

Loppuottelu

22.8.1933 Porin Pallo-Veikot – Hämeenlinnan Tuki 6 – 3 - Pöytäkirja

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pohjois-Karjalan alue

karsinta

20.6.1933 Sortavalan Palloseura – Sortavalan Palloilijat 11 – 5 - Pöytäkirja

Sortavalan Palloseura jatkoon.

Puolivälierät

29.6.1933 Joensuun Kalevaiset – Joensuun Palloseura 7 – 7 - Pöytäkirja

30.6.1933 Joensuun Kalevaiset – Joensuun Palloseura 8 – 3  -  Pöytäkirja

Joensuun Kalevaiset välieriin.

x.x.1933 Pankakosken Tehtaan Urheilijat – Lieksan Urheilijat 2 – 1 - Pöytäkirja

29.6.1933 Lieksan Urheilijat – Pankakosken Tehtaan Urheilijat 0 – 3 - Pöytäkirja

Pankakosken Tehtaan Urheilijat välieriin.

1.7.1933 Sortavalan Palloseura – Jaakkiman Kisa 4 – 2 - Pöytäkirja

6.7.1933 Jaakkiman Kisa – Sortavalan Palloseura 1 – 3 protesti - Pöytäkirja

14.7.1933 Sortavalan Palloseura – Jaakkiman Kisa 9 – 6 - Pöytäkirja

Sortavalan Palloseura välieriin.

Värtsilän Teräs välieriin ilman otteluita

Välierät

6.7.193 Joensuun Kalevaiset – Pankakosken Tehtaan Urheilijat 6 – 6 - Pöytäkirja

16.7.1933 Pankakosken Tehtaan Urheilijat – Joensuun Kalevaiset 0 – 13 - Pöytäkirja

Joensuun Kalevaiset loppuotteluun.

21.7.1933 Sortavalan Palloseura – Värtsilän Teräs 3 – 7 - Pöytäkirja

24.7.1933 Värtsilän Teräs – Sortavalan Palloseura 1 – 6 - Pöytäkirja

Sortavalan Palloseura loppuotteluun

Loppuottelut

30.7.1933 Sortavalan Palloseura – Joensuun Kalevaiset 3 – 4 - Pöytäkirja

6.8.1933 Joensuun Kalevaiset – Sortavalan Palloseura 3 – 4 - Pöytäkirja

uusintaottelu

23.8.1933 Joensuun Kalevaiset – Sortavalan Palloseura 3 – 4 - Pöytäkirja

Kymenlaakson alue

1. ryhmä

2.7.1933 Orimattilan Oka – Lahden Mailaveikot II 1 – 5 - Pöytäkirja

4.7.1933 Lahden Mailaveikot II – Orimattilan Oka 7 – 2 - Pöytäkirja

Lahden Mailaveikot II jatkoon - suoraan alueen loppuotteluun.

2. ryhmä

28.6.1933 Kouvolan Pallonlyöjät – Kausalan Pyrintö 11 – 2 - Pöytäkirja

28.6.1933 Kouvolan Pallonlyöjät – Kuusankosken Veto 0 – 3 - Pöytäkirja

6.7.1933 Kausalan Pyrintö – Kouvolan Pallonlyöjät 3 – 7 - Pöytäkirja

7.7.1933 Kuusankosken Veto – Kausalan Pyrintö 13 – 1 - Pöytäkirja

11.7.1933 Kausalan Pyrintö – Kuusankosken Veto 2 – 3 - Pöytäkirja

21.7.1933 Kuusankosken Veto – Kouvolan Pallonlyöjät 7 – 6 - Pöytäkirja

Kuusankosken Veto jatkoon - alueen välierään.

3. ryhmä

20.6.1933 Inkeroisten Terho – Myllykosken Kilpa-Veikot 10 – 6 - Pöytäkirja

23.6.1933 Myllykosken Kilpa-Veikot – Inkeroisten Terho 15 – 5 - Pöytäkirja

25.6.1933 Metsäkylän Kurssi – Summan Ponnistus 13 – 4 - Pöytäkirja

2.7.1933 Summan Ponnistus – Metsäkylän Kurssi 5 – 8 - Pöytäkirja

4.7.1933 Metsäkylän Kurssi – Kotkan Into 8 – 9 - Pöytäkirja

7.7.1933 Kotkan Into – Metsäkylän Kurssi 3 – 3 - Pöytäkirja

11.7.1933 Myllykosken Kilpa-Veikot – Kotkan Into 9 – 6 - Pöytäkirja (Ottelu uusittiin 28.7.1933)

27.7.1933 Kotkan Into – Myllykosken Kilpa-Veikot 0 – 1 - Pöytäkirja

28.7.1933 Myllykosken Kilpa-Veikot – Kotkan Into 10 – 9 - Pöytäkirja

Myllykosken Kilpa-Veikot jatkoon.

Välierä

2.8.1933 Kuusankosken Veto – Myllykosken Kilpa-Veikot 10 – 0 - Pöytäkirja

Loppuottelu

15.8.1933 Kuusankosken Veto – Lahden Mailaveikot II 4 – 1 - Pöytäkirja

B-sarjan loppuottelut 1933

Puolivälierät

xx.8.1933 Sortavalan Palloseura – Viipurin Pallo-Veikot 1 – 1  -  Pöytäkirja/huono laatu

xx.x.1933 Viipurin Pallo-Veikot – Sortavalan Palloseura 2 – 0

24.8.1933 Salo-Uskelan suojeluskunta – Katajanokan Haukat 4 – 3  -  Pöytäkirja

31.8.1933 Jyväskylän Kiri – Kuusankosken Veto 7 – 3  -  Pöytäkirja

3.9.1933 Seinäjoen Maila-Jussit – Oulun Pyrintö 8 – 3  -  Pöytäkirja

4.9.1933 Porin Pallo-Veikot – Seinäjoen Maila-Jussit 0 – 2  -  Pöytäkirja

Välierät

10.9.1933 Sortavalan Palloseura – Jyväskylän Kiri 4 – 0  -  Pöytäkirja

10.9.1933 Seinäjoen Maila-Jussit – Salo-Uskelan suojeluskunta 0 – 3  -  Pöytäkirja

Loppuottelu
24.9.1933 Salo-Uskelan suojeluskunta – Sortavalan Palloseura 6 – 0  -  Pöytäkirja

1933_-_Sortavalan_Palloseura.jpg

1933_-_B-sarja1.JPG

1933_-_B-sarja2.JPG

1933_-_B-sarja3_ja_naiset.JPG