Yhteystiedot

Vesa Mustonen

vessix@suomi24.fi

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:23287 kpl

Pyhäselän Urheilijat 1994

PyU:n miesten pesäpallojoukkue osallistui piirisarjaan, jossa pelattiin seuraavin tuloksin:

PyU – OkuP 14-10, PyU – KuKu 7-8, OkuP – PyU 8-27.

Joukkueessa pelasivat:

Ilpo Mustonen, Eino Voutilainen, Timo Lipponen, Juha Volotinen, Pekka Pirhonen, Jani  Piirainen, Pasi Riikonen, Sami Sabour, Harri Mähönen, Aarne Mustonen, Reijo Kortelainen, Raimo Voutilainen, Juhani Mantsinen, Seppo Jehkonen, Aki Voutilainen, Eero Gröhn.

                    D-poikien piirisarja, lohko B

  1. Joensuun Maila               8  7  0  1  134-25                   14
  2. Viinijärven Urheilijat        7  5  0  2    82-21                   10
  3. Kulhon Kunto                  7  4  0  3    78-65                    8
  4. Lieksan Urheilijat            5  1  0  4    32-115                   2
  5. Pyhäselän Urheilijat        7  0  0  7    37-107                   0

joukkue: Harri Mähönen, Heikki Turunen, Harri Mikkonen, Marko Immonen, Mikko Pääkkönen, Lauri Kauppinen, Arttu Parviainen, Mikko Häyrinen, Jussi Turkka, Janne Tuononen, Kai Halttunen, Terho Ruuska, Juha Rättyä, Marko Piiroinen, Karri Valkonen.

Myös Palokuntien SM-kilpailuun on osallistuttu, mutta minkäänlaisia tietoja peleistä ei ole säilynyt.

Joukkue:

Juhani Raatikainen, Juhani Mantsinen, Ilpo Mustonen, Esko Mantsinen, Timo Lipponen, Jarmo Tanninen, Eero Gröhn, Eino Voutilainen, Ismo Piirainen, Reijo Kortelainen, Pentti Puustinen, Aulis Kilpeläinen, Seppo Jehkonen, Ari Modig, Pekka Pirhonen, Juha Volotinen, Tero Kinnunen, Marika ?, Huoltaja Mauri Frantzi

Uutena aluevaltauksena Aku-Sportin joukkue osallistui Joensuun kuntopesissarjaan, jonka joutui uutena joukkueena aloittamaan ykkössarjasta.

1 Tekninen Virasto 7 7 0 0 98 -17 14
2 Hukanhaudan Pallo 7 6 0 1 69 -20 12
3 ABLOY 6 4 0 2 43 -53 8
4 JosBa 7 4 0 3 38 -50 8
5 JOPET 7 2 0 5 32 -46 4
6 Perlos 7 2 0 5 33 -49 4
7 Näpy-93 7 2 0 5 29 -68 4
8 TiPe 6 0 0 6 13 -58 0
Mitalisarja
1 Hukanhaudan Pallo 3 3 0 0 29 -14 6
2 Tekninen Virasto 3 2 0 1 23 -13 4
3 JosBa 3 1 0 2 19 -37 2
4 ABLOY 3 0 0 3 19 -26 0
Putoamissarja
5 JOPET 3 2 0 1 28 -15 4
6 TiPe 3 2 0 1 21 -16 4
7 Näpy-93 3 1 0 2 19 -26 2
8 Perlos 3 1 0 2 18 -28 2
Ykkössarja
1 Aku-Sport 8 8 0 0 111 -14 16
2 Kadun Pallo 8 7 0 1 91 -26 14
3 Schaumann 8 4 1 3 56 -46 9
4 Säästöpallo 8 4 0 4 62 -66 8
5 Joka kuti huti 8 3 1 4 48 -47 7
6 Perlos Balls 8 3 0 5 56 -73 6
7 FFD 8 2 1 5 42 -63 5
8 Hela ja Lukko 8 2 0 6 32 -99 4
9 Ketosen Toimisto 8 1 1 6 34 -77 3

Pyhäselän Kuntopesis

1 Palokunta 3 2 0 1 23 -15 7
2 Aku-Sport 3 2 0 1 20 -15 7
3 Donkikong 3 2 0 1 17 -14 7
4 Kunta-Valtio 3 0 0 3 6 -22 3

Pesäpallojaosto järjesti myös ala-asteiden välisen pesäpalloturnauksen. Ottelut pelattiin kahdessa lohkossa ja lohkovoittajien välisessä finaalissa Hammaslahti löi Reijolan 14-6. Pronssia otti Rekivaara, joka löi Niittylahden 13-9. Muut joukkueet olivat Suhmura, Suonranta ja Niva.