Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:42410 kpl

Yhteystiedot

Vesa Mustonen

vessix@suomi24.fi

Nuorten SM 1989

A-pojat

Pohjoislohko:

1 Sotkamon Jymy 6 6 0 0 73 -7 12
2 Siilinjärven Pesis 6 4 0 2 84 -53 8
3 Kempeleen Kiri            6 1 0 5 42 -69 2
4 Kajaanin Pallokerho 6 1 0 5 35 -105 2

Itälohko:

1 Haminan Palloilijat 4 4 0 0 54 -3       8
2 Imatran Pallo-Veikot      4 2 0 2 27 -47 4
3 Kiteen Urheilijat 4 0 0 4 19 -52 0

Etelälohko:

1 Jyväskylän Kiri 4 4 0 0 55 -20       8
2 Hyvinkään Tahko 4 2 0 2 42 -37 4
3 Hongikon Ns:n Urheilijat 4 0 0 4 8 -48 0

Länsilohko:

1 Alajärven Ankkurit          4 4 0 0 31 -14       8
2 Seinäjoen Maila-Jussit 4 2 0 2 32 -22 4
3 Koskenkorvan Urheilijat 4 0 0 4 14 -41 0

Puolivälierät:

Sotkamon Jymy - Seinäjoen Maila-Jussit  -  SMJ luovutti.

Alajärven Ankkurit - Siilinjärven Pesis 4-6, SiiPe-AA 6-7  -  SiiPe jatkoon juoksuin 12-11.

Haminan Palloilijat - Hyvinkään Tahko 24-7, Tahko-HP 3-9  -  HP jatkoon juoksuin 33-10.

Jyväskylän Kiri - Imatran Pallo-Veikot 1-10, IPV-Kiri 19-2   -  IPV jatkoon juoksuin 29-3.

Välierät:

Siilinjärven Pesis - Haminan Palloilijat 5-7, HP-SiiPe 8-5  -  HP finaaliin juoksuin 15-10.

Sotkamon Jymy - Imatran Pallo-Veikot 16-9, IPV-Jymy 23-7  -  IPV finaaliin juoksuin 32-23.

Pronssiottelut:

Sotkamon Jymy - Siilinjärven Pesis 27-2, SiiPe-Jymy 10-14 - Jymylle pronssia juoksuin 41-12.

Loppuottelut:

Imatran Pallo-Veikot - Haminan Palloilijat 3-5, HP-IPV 11-14  -  IPV mestari juoksuin 17-16

Mestari Imatran Pallo-Veikot: Mikko Forsman, Ville Irtamo, Esa Järvinen, Marko Koivikko, Timo Kurki, Riku Kytösalmi, Jarno Latva, Joni Niskanen, Mikko Pajari, Pasi Tuuva, Juha Virolainen ja pelinjohtaja Teijo Kytösalmi.

B-pojat

Puolivälierät:

Jyväskylän Kiri -  Siilinjärven Pesis 2-11, SiiPe-Kiri 11-2  -  SiiPe jatkoon 22-4.

Sotkamon Jymy - Pattijoen Urheilijat 19-3  -  PattU luovutti 2.ottelun, Jymy jatkoon.

Hyvinkään Tahko - Hämeenlinnan Paukku 25-3, Paukku-Tahko 2-22  -  Tahko jatkoon 47-5.

Kankaanpään Maila - Kouvolan Pallonlyöjät 5-25, KPL-KaMa 23-2  -  KaMa jatkoon 48-7.

Välierät:

Kouvolan Pallonlyöjät - Sotkamon Jymy 8-7, Jymy-KPL 10-2  -  Jymy finaaliin juoksuin 17-10.

Siilinjärven Pesis - Hyvinkään Tahko 5-8, Tahko-SiiPe 17-7  -  Tahko finaaliin juoksuin 25-12.

Pronssiottelut:

Kouvolan Pallonlyöjät - Siilinjärven Pesis 3-9, SiiPe-KPL 8-2  -  SiiPelle pronssia juoksuin 17-5.

Loppuottelut:

Sotkamon Jymy - Hyvinkään Tahko 8-6, Tahko-Jymy 3-3  -  Jymy mestari juoksuin 11-9

Mestari Sotkamon Jymy: Mikko Arffman, Pekka Heikkinen, Jani Komulainen, Teppo Lindsberg, Markus Meriläinen, Mika Meriläinen, Mika Moilanen, Sami Muranen, Sauli Määttä, Kari Partanen, Tarmo Schroderus, Mika Tuovinen ja pelinjohtaja Hannu Pelkonen.

B-tytöt:

Välierät:

Tahko-NJ 29-11, NJ-Tahko 4-12, SMJ-Kiri 5-11, Kiri-SMJ 28-5.

pronssiottelut:

Seinäjoen Maila-Jussit - Nurmon Jymy 14-20, NJ-SMJ 10-12  -  Nurmolle pronssia juoksuin 30-26.

Loppuottelut:

Jyväskylän Kiri - Hyvinkään Tahko 18-4, Tahko-Kiri 4-28  -  Kiri mestari juoksuin 46-8

Mestari Jyväskylän Kiri: Anni Häggblom, Niina Kunnari, Karita Kuronen, Soile Mäkelä, Päivi Meriläinen, Riikka Nieminen, Tiina Paananen, Pirjo-Riitta Paju, Leena Renko, Tiina Räty, Katja Saunalahti ja pelinjohtaja Riitta Jalonen.