Piirinmestaruus 1935

Pohjois-Karjala

loppuottelut:

miehet: Värtsilän Teräs - Joensuun Palloseura 3-2

nuoret:

välierät

Pankakosken Tehtaan Urheiijat - Nurmeksen Sepot  1-6

Joensuun Palloseura - Värtsilän Teräs                   4-3 - Karjalainen

loppuottelu

1.9. Joensuun Palloseura - Nurmeksen Sepot         8-1 - Karjalainen

naiset:

loppuottelu

27.8. Lieksan Urheilijat - Joensuun Palloseura 15-0  - Karjalainen

Keski-Pohjanmaa

14.7.1935 Kokkolan Veikot - Kannuksen sk Urheilijat  4-5  -  Lehti - Pohjanmaan Suunta (aluesarjan peli)

Vetelin Yritys - Kokkolan Veikot          5-3 (laskettu)

28.7. Kannuksen suojeluskunnan Urheilijat - Vetelin Yritys  5-6  - Keskipohjanmaa

1.8. Kannuksen suojeluskunnan Urheilijat - Kokkolan Veikot 8-11 - Pohjanmaan Suunta

11.8.  Kokkolan Veikot - Vetelin Yritys              7-12  -  Pohjanmaan Suunta

18.8. Vetelin Yritys - Kannuksen suojeluskunnan Urheilijat 11-9 - Pohjanmaan Suunta

Helsinki

voittaja:HPL

Helsingin Pallonlyöjät - Katajanokan Haukat             5-0

Helsingin Pallonlyöjät - Bobollklubben                    18-2 

13.6. Katajanokan Haukat - Bobollklubben             11-1  -  Hesari

13.6. Helsingin Pallonlyöjät - Pallo-Toverit               2-1  -  Hesari

B-sarja

18.9. Helsingin NMKY - Helsingin Pallonlyöjät/2         4-1  -  Uusi Suomi          

loppuottelu

22.9. Pallo-Toverit/2 - Helsingin NMKY                    0-7  -  Urheiluviesti - Hesari

naiset

21.8. Katajanokan Haukat - Helsingin Maila-Tytöt     2-0

21.8. Helsingin Pallonlyöjät/2 - Pallo-Toverit            5-1  -  Hesari

23.8. Helsingin Pallonlyöjät - Pallo-Toverit               6-0

23.8. Katajanokan Haukat - Helsingin Pallonlyöjät/2  4-2  -  Uusi Suomi

xx.8. Katajanokan Haukat - Pallo-Toverit                 14-1

xx.8. Helsingin Pallonlyöjät - Helsingin Maila-Tytöt     3-1  -  Hufvudstadsbladet

nuoret

loppuottelu

20.10. Helsingin Pallonlyöjät - Helsingin NMKY          9-1  -  Uusi-Suomi 

Helsingin ympäristön sarjaa - Hesari 13.6.35

Ikämiehet  -  Hesari

Oulu

26.5. Oulun Pyrintö - Paavolan Kisa                       9-5

26.5. Limingan Niitto-Miehet - Tyrnävän Tempaus 10-2  - Kaiku 28.5.

2.6. Limingan Niitto-Miehet - Oulun Pyrintö            2-9  -  Oo-Pee

2.6. Tyrnävän Tempaus - Muhoksen sk. Urheilijat   13-6  -  Kaiku (protesti)

9.6. Muhoksen sk. Urheilijat - Oulun Pyrintö            2-22

9.6. Paavolan Kisa - Limingan Niitto-Miehet            9-7  -  Liitto

16.6. Muhoksen sk. Urheilijat - Limingan Niitto-Miehet  5-7

16.6. Tyrnävän Tempaus - Paavolan Kisa                  2-11 - Kaleva

23.6. Paavolan Kisa - Muhoksen sk. Urheilijat           13-5  -  Kaleva

x.x.  Oulun Pyrintö - Tyrnävän Tempaus

25.8. Tyrnävän Tempaus - Limingan Niitto-Miehet   7-29  -  Kaiku

25.8. Paavolan Kisa - Oulun Pyrintö                     1-4  - Kaiku

1.9. Muhoksen sk. Urheilijat - Tyrnävän Tempaus    3-2 - Kaiku  (yst.ot?)

5.9. Oulun Pyrintö - Limingan Niitto-Miehet            1-0  - Kaiku

11.9. Limingan Niitto-Miehet - Paavolan Kisa          3-3  - Pohjolan Suunta

12.9. Oulun Pyrintö - Muhoksen sk. Urheilijat         11-2  - Pohjolan Suunta

22.9. Muhoksen sk. Urheilijat - Paavolan Kisa           9-4  -  Liitto

29.9. Limingan Niitto-Miehet - Muhoksen sk. Urheilijat 8-4  -  Liitto

29.9. Tyrnävän Tempaus - Oulun Pyrintö                   luov.  -  Kaleva

x..x. Paavolan Kisa - Tyrnävän Tempaus                     ?

B-sarja

loppuottelu

29.8. Putaan Pojat - Kempeleen Kiri                     3-1  -  Pohjolan Suunta

Lappi

alkuerät

10.6. Lapin Pojat - Rovaniemen Urheilijat               4-2  -  Pohjolan Suunta

Loppuottelu

30.6. Lapin Pojat - Kemin Yhteislyseon Vauhti         5-6    -  Lapin Kansa

Itä-Karjala


ottelujärjestys

A-sarja:


välierät:

26.5. Jaakkiman Kisa - Sortavalan Palloilijat,

26.5. Sortavalan Kunto - Sortavalan Palloseura  5-11  -  Laatokka

Loppuottelu

10.6. Sortavalan Palloseura - Jaakkiman Kisa 4-3  -  Laatokka  - kunniakirja

B-sarja:

puolivälierät

17.5. Sortavalan Palloseura/2 - Sortavalan Kunto/2  9-0  -  Laatokka

19.5. Pitkärannan Urheilijat - Harlun Urheilijat         12-6  -  Laatokka

19.5. Elisenvaaran Pallo-Kaksoset - Elisenvaaran Erä

välierät

2.6. Sortavalan Palloseura - Elisenvaaran Pallo-Kaksoset,

30.5.1935 Pitkärannan Urheilijat - Matkaselän Kisa          4-5 - Laatokka

Loppuottelu

25.6.1935 Elisenvaaran Pallokaksoset - Matkaselän Kisa 11-3  -  Karjala

Pojat:

1.kierros 19.5.

19.5. Matkaselän Kisa - Sortavalan Palloseura   5-9    -  Laatokka

19.5. Sortavalan Palloilijat - Sortavalan Kunto  19-1   -  Laatokka

19.5. Jaakkiman Kisa - Elisenvaaran Erä            6-5    -  Maakansa    

välierä ?

Loppuottelu 30.5.

Sortavalan Palloseura - Sortavalan Palloilijat 6-2

Naiset:

1.kierros

19.5. Sortavalan Palloilijat - Sortavalan Palloseura 7-5   -  Laatokka

19.5. Jaakkiman Kisa - Karjalan Pallo-Kaksoset      6-2  -  Maakansa 

välierä

2.6. Sortavalan Kunto - Sortavalan Palloilijat        5-1

Loppuottelu

10.6. Jaakkiman Kisa - Sortavalan Kunto            12-5  -  Laatokka

Varsinais-Suomi

B-sarjaa

31.7. Laitilan Jyske - Turun NMKY/2                                    4-3  -  Laitilan Sanomat

6.8.1935 Salo-Uskelan suojeluskunta/2 - Loimaan Palloilijat/2   2-3  -  Uusi Aura

8.9.1935 Paimion suojeluskunta - Loimaan Palloilijat/2             3-5  -  Uusi Aura

Pohjois-Savo

14.8. Kuopion Kopparit/2 - Siilinjärven Ponnistus/2   6-3  -  Savon Sanomat

22.8. Siilinjärven Ponnistus/2 - Kuopion Kopparit/2

Häme

21.8. Hämeenlinnan Pallokerho - Kalvolan Keihäs   17-2  -  Aamulehti

29.9. Hämeenlinnan Pallokerho - Toijalan Palloveikot  10-4  - Häme