Yhteystiedot

Vesa Mustonen

vessix@suomi24.fi

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:32247 kpl

Ystävyysotteluita 1922

Helatorstaina: Pioneeripataljoona1 - Iitin suojeluskunta 84-6

Helsingin Pallonlyöjät - Kyminlaakson suojeluskuntapiiri 18-7

17.6.: Ilmajoen Kisailijat - Lapuan suojeluskunta 18-2

17.6.: ilmajoen Kisailijat - Vaasan Vasama 15-8  -  lähde

18.6.: Kauhajoen suojeluskunta - Kurikan suojeluskunta 8-5

Juhannuspvä: Hauhon Nousu - Tuuloksen suojeluskunta 14-5

Ilmajoen suojeluskunta - ?  30-6

Toijalan suojeluskunta - Ikaalisten suojeluskunta (tasan)

Toijalan suojeluskunta - ?  (T. voitti)

Toijalan suojeluskunta - Ilmajoen suojeluskunta 12-9

Keuruun suojeluskunta - Kolhon suojeluskunta 32-6 (pitkäpallo) ja 6-3 (pesäpallo)

Kylmäkoski - Urjalan Urheilijat 7-7   -    Toijala - Urjalan Urheilijat 16-5

13.7. Toijalan Vauhti - Urjalan Urheilijat 7-6

Ostola (Ähtärin Urheilijat) - Tuomarniemi (metsäpojat) 32-24 pitkäpallossa.

16.7. Kauhajoella Ukkomiehet - Poikamiehet 16-4

Hauhon suojeluskunta - Pälkäneen suojeluskunta 12-6

Hämeenlinnan suojeluskunta - Lahden suojeluskunta 18-11

12.7. Jokioisten suojeluskunta - Ypäjän suojeluskunta 28-5

Jokioisten suojeluskunta - Forssan suojeluskunta 17-4

15.7. Länsi-Vesilahden suojeluskunta - Vesilahden suojeluskunta 21-5  -  lähde

21.7. Rovaniemen suojeluskunta - Lapin Rajavartiosto 25-10

Pirkkalan suojeluskunta - Vesilahden suojeluskunta (?) 7-3

Lempäälän suojeluskunta - Viialan suojeluskunta 10-7

Lempäälän suojeluskunta - Pohjois-Sääksmäen suojeluskunta 7-1

Akaa-Toijalan suojeluskunta - Pohjois-Sääksmäen suojeluskunta 39-2 - Toijala ''alue''mestariksi.

23.7. Jokioisten suojeluskunta - Urjalan suojeluskunta 8-7

Kalvolan suojeluskunta - Sääksmäen Saarioispuolen suojeluskunta 20-6

Hämeenlinnan Ilves - Toijalan suojeluskunta 7-5

Paattisten Pamaus - Liedon Parma 35-2

Janakkalan suojeluskunta - Tervakosken suojeluskunta 23-4

Sippola-Myllykosken suojeluskunta - Anjalan suojeluskunta 9-7

Soanlahden suojeluskunta - Suistamon suojeluskunta (ensinm. voitti)

Tuuloksen suojeluskunta - Hauhon suojeluskunta 12-5

Raahen suojeluskunta - Paavolan suojeluskunta 2-1

Kosken suojeluskunta - Kärkölän suojeluskunta 12-10

Kemin suojeluskunta - Karihaaran suojeluskunta 7-2

Kausalan Pyrintö - Kymentaan Köntys 19-2

Littoisten suojeluskunta - Ruskon suojeluskunta 30-0

13.8. Ruoveden suojeluskunta - Kurun suojeluskunta 8-1 (PH:n 8. alueen mestaruus)

Pirkkalan suojeluskunta - Ylöjärven suojeluskunta 13-1

Vesilahden suojeluskunta - Pirkkalan suojeluskunta 8-6

Valkeakoski - Vallo 24-2

Viljakkalan suojeluskunta - Hämeenkyrön suojeluskunta 9-6

Viialan suojeluskunta - Lempäälän suojeluskunta 7-7

Kylmäkosken suojeluskunta - Urjalan suojeluskunta 8-4

Urjalan suojeluskunta - Jokioisten suojeluskunta 19-12  -  Urjala ''Forssan rykmentin'' mestari

Lammin suojeluskunnan välinen: Kirkonkylä - Mommila 12-5

Toijalan suojeluskunta - Ikaalisten suojeluskunta 7-3

Peräseinäjoki - Nurmo 10-10

Länsi-Vesilahden suojeluskunta - Pirkkalan suojeluskunta 8-6

Marttilan suojeluskunta - Kosken suojeluskunta 10-5

Ruoveden suojeluskunnan väliset: Pelkonen - Kirkonkylä 22-15

Tuuloksen suojeluskunta - Lammin suojeluskunta 5-3

23.8. Etelä-Pohjanmaan suojeluskuntapiiri - Kauhajoen suojeluskunta 16-7 ja 14-6

Raision suojeluskunta - Naantalin suojeluskunta 8-3

11.8. Marttilan suojeluskunta - Karinaisten suojeluskunta 11-3

11.8. Kosken suojeluskunta - Marttilan suojeluskunta 10-2

13.8. Raision suojeluskunta - Marttilan suojeluskunta 21-1

25.8. Salon suojeluskunta - Littoisten suojeluskunta 21-0

25.8. Mynämäen suojeluskunta - Nousiaisen suojeluskunta 3-1

Marttilan suojeluskunta - Karinaisten suojeluskunta 20-15

24.8. Pohjois-Sääksmäen suojeluskunta - Pälkäneen suojeluskunta 13-1

27.8. Lempäälän suojeluskunta - Pohjois-Sääksmäen suojeluskunta 2-1

30.8. Etelä-Pohjanmaan suojeluskuntapiiri - 7.erillinen konekiväärikomppania 10-3 ja 4-0

Viipurin suojeluskuntapiiri - Karjalan Kaarti 13-3

Kangasalan suojeluskunta - Sahalahden suojeluskunta 9-1

Kouvolan suojeluskunta - Sippolan suojeluskunta 14-0

Launosten suojeluskunta - KTR3  27-7

Ähtärin kk:n Nuorisoseura A - Ähtärin kk:n Nuorisoseura B  24-12 pitkäpallossa.

4.9. Keski-Suomen rykmentti - Rannikkotykistörykmentti3  16-1

Karjalan Kaarti - Viipurin suojeluskunta 14-10

Toijalan suojeluskunta B - Viialan suojeluskunta 18-0

Lempäälän suojeluskunta - Vesilahden suojeluskunta 17-4

Toijalan suojeluskunta B - Lempäälän suojeluskunta  14-4

Ylistaron Veikot - Alapään Pojat 21-2

13.9. Savonlinnan suojeluskunta - Säämingin suojeluskunta 17-3

Korpiselän kirkonkylä - Tsaki 13-8

Lahden suojeluskunta - Kosken suojeluskunta 16-3 (Lahden sk-rykmentin mestaruus)

1922_-_2.JPG

1922_-_1.JPG

1922_-_3-1.JPG

1922_-_3-2.JPG

1922_-_3-3.JPG

1922_-_5.JPG

1922_-_4.JPG

1922_-_6-1.JPG

1922_-_7.JPG

1922_-_6-2.JPG

1922_-_8.JPG

1922_-_11.JPG

1922_-_9.JPG

1922_-_13.JPG

1922_-_12.JPG

1922_-_15.JPG

1922_-_14.JPG

1922_-_18.JPG

1922_-_17.JPG

1922_-_19.JPG

1922_-_21.JPG

1922_-_20.JPG

1922_-_23.JPG

1922_-_22.JPG

1922_-_25.JPG

1922_-_24.JPG

1922_-_26.JPG

1922_-_28.JPG

1922_-_29.JPG

1922_-_31.JPG

1922_-_32.JPG

1922_-_35.JPG

1922_-_36.JPG

1922_-_37.JPG

1922_-_39-2.JPG

1922_-_39-1.JPG

1922_-_39-4.JPG

1922_-_39-3.JPG

1922_-_39-6.JPG

1922_-_39-5.JPG

1922_-_40.JPG

1922_-_41.JPG

1922_-_42.JPG

1922_-_47.JPG

1922_-_43.JPG

1922_-_44.JPG

1922_-_45.JPG

1922_-_50.JPG

1922_-_48.JPG

1922_-_51.JPG

1922_-_53-2.JPG

1922_-_53-1.JPG

1922_-_58.JPG

1922_-_57.JPG

1922_-_60.JPG

1922_-_59.JPG

1922_-_61.JPG

1922_-_64pitkapallo.JPG

1922_-_62.JPG

1922_-_67.JPG

1922_-_63.JPG

1922_-_70.JPG

1922_-_69.JPG

1922_-_79lahden_rykm.JPG

1922_-_75korpiselka.JPG