Piirinmestaruus 1933

Pohjois-Karjala

1 Joensuun Kalevaiset 2 2 0 0 10 -5 4
2 Värtsilän Teräs 2 1 0 1 6 -7 2
3 Lieksan Urheilijat 2 0 0 2 4 -8 0

ottelut: Kalevaiset - VäTe 5-3, Kalevaiset - LU 5-2, VäTe - LU 3-2

Naiset: Nurmeksen Sepot

Pohjois-Karjala nuoret

välierät: Nunnanlahden Viesti - Joensuun Kalevaiset 11-4, Enon suojeluskunnan Urheilijat - Pankakosken Tehtaan Urheilijat 21-1

Loppusarja:

1 Joensuun Palloseura 3 2 1 0 20 -4 5
2 Nunnanlahden Viesti 3 2 0 1 8 -9 4
3 Värtsilän Teräs 3 1 1 1 10 -11 3
4 Enon sk.Urheilijat 3 0 0 3 5 -19 0

Itä-Karjala

alkuerät

30.5. Sortavalan Palloilijat - Jaakkiman Kisa              6-2  -  Karjalan Ääni

loppuottelu

3.6. Sortavalan Kunto - Sortavalan Palloilijat             3-2  -  Karjalan Ääni

naiset

alkuerät

2.6. Sortavalan Kunto - Sortavalan Palloilijat           15-10  -  Karjalan Ääni

nuoret

11.6. Sortavalan Palloseura - Sortavalan Palloilijat  26-0  -  Karjalan Ääni


Pohjois-Savo

A-sarja

välierä

1.10. Kuopion Kopparit - Siilinjärven Ponnistus          7-5

Varkauden Urheilijat suoraan lopputteluun. Suonenjoen Vasama jäi pois.

loppuottelu

1,10, Varkauden Urheilijat - Kuopion Kopparit            9-3

B-sarja

karsinta

24.9. Nilsiän Nujakka - Lapinlahden Veto                  18-7  -  Savon Sanomat

loppusarja

1,10, Pörön Urheilijat - Nilsiän Nujakka                       5-4

1.10. Kuopion Urheilu-Veikot - Pörön Urheilijat             5-3

1.10. Kuopion Urheilu-Veikot - Nilsiän Nujakka             6-1  -  Pohjois-Savo

Keski-Suomi

Loppuottelu

26.9. Jyväskylän Kiri/1 - Jyväskylän Kiri/2                   9-3  -  Sisä-Suomi

Kymenlaakso

välerät

9.7.  Myllykosken Kilpaveikot - Kouvolan Pallonlyöjät      KPL luopui

9.7. Kuusankosken Veto - Vehkalahden Veikot              19-1  -  Kymen Keskilaakso

loppuottelu

9.7. Myllykosken Kilpaveikot - Kuusankosken Veto          4-3  -  Kymen Keskilaakso

Varsinais-Suomi

1.9. Salo-Uskelan suojeluskunta - Perniön Karhunpojat  9-1  -  Uusi Aura

Loppuottelu:

3.9. Salo-Uskelan suojeluskunta - Loimaan Palloilijat     6-5  -  Uusi Aura

Helsinki

20.5. Pallo-Toverit - Katajanokan Haukat                  7-0

20.5. Helsingin Pallonlyöjät - Helsingin NMKY              5-1  -  Hesari

Loppuottelu

1.6. Pallo-Toverit - Helsingin Pallonlyöjät                   5-1  -  Hesari

ottelu 3. sijasta

1.6. Katajanokan Haukat - Helsingin NMKY                1-0

B-sarjaa 4.8. - Uusi-Suomi

B-sarjaa 6.8. - Hesari

B-sarjaa 9.8. - Hesari

naiset

29.8. Helsingin Pallonlyöjät - Katajanokan Haukat      8-2

29.8. Helsingin Maila-Tytöt - Pallo-Toverit               11-1  -  Hesari

1.9. Helsingin Pallonlyöjät - Helsingin Maila-Tytöt       3-0

1.9. Katajanokan Haukat - Pallo-Toverit                  10-1 - Hesari

5.9. Katajanokan Haukat - Helsingin Maila-Tytöt         5-2  -  Hesari

nuoret

30.8. Helsingin Pallonlyöjät - Katajanokan Haukat     13-0  -  Hesari

2.9. Pallo-Toverit - Helsingin NMKY                         10-2  -  Hesari

ikämiehet

31.8. Helsingin Aliupseerithdistys - Helsingin Pallomlyöjät  9-5  -  Hesari

Perä-Pohjola

alkuerä

Kemin Yhteislyseon Vauhti - Veisiluodon Vastus        15-5  - Pohjois-Pohja

välierä

13.6. Kemin Yhteislyseon Vauhti - Karihaaran Karu  14-1  - Pohjois-Pohja

loppuottelu

25.6. Lapin Pojat - Kemin Yhteislyseon Vauhti            5-8  -  Pohjois-Pohja


Häme

naiset

loppuottelu

3.10. Tampereen Pyrintö - Tampereen Mailapojat     11-1  -  Hämeen Sanomat

1933_-_Hameen_pm.jpg