B-sarja 1935

1. Uudenmaan Aluesarja

Helsinki

Lohko 1

x.x.1935 Helsingin Pallo-Toverit/2 - Käpylän NMKY          12-5

x.x.1935 Helsingin Pallo-Toverit/2 - Katajanokan Haukat    8-5

x.x.1935 Helsingin Pallo-Toverit/2 - Helsingin Urheilu-Pojat 9-5

x.x.1935 Käpylän NMKY - Katajanokan Haukat                 7-0

x.x.1935 Käpylän NMKY - Helsingin Urheilu-Pojat             17-3

x.x.1935 Katajanokan Haukat - Helsingin Urheilu-Pojat     17-3

Lohko 2

x.x.1935 Helsingin Pallonlyöjät/2 - Helsingfors Bobollklubb  4-1

x.x.1935 Helsingin Pallonlyöjät/2 - Helsingin NMKY            5-3

x.x.1935 Helsingin Pallonlyöjät/2 - Helsingin Eteläiset        7-0

x.x.1935 Helsingfors Bobollklubb - Helsingin NMKY             5-4

x.x.1935 Helsingfors Bobollklubb - Helsingin Eteläiset         7-4

x.x.1935 Helsingin NMKY - Helsingin Eteläiset                   7-1

Lohko 3

x.x.1935 Suomenlinnan Urheilijat - Huopalahden Hurjat      17-1

x.x.1935 Suomenlinnan Urheilijat - H... Jousi                   40-0

Helsingin Poliisi-Voimailijat lohkossa 3 ei pelannut otteluakaan.

Maaseutu

alkuerät

x.x.1935 Lopen Laaka - Tervakosken Pato                     0-3

x.x.1935 Tervakosken Pato - Lopen Laaka                    17-1

x.x.1935 Tervakosken Pato - Riihimäen Pallonlyöjät/2      12-4

x.x.1935 Riihimäen Pallonlyöjät/2 - Tervakosken Pato       1-5

x.x.1935 Hyvinkään Tahko - Lohjan Reima                      7-1

x.x.1935 Porvoon Urheilijat - Järvenpään Palo                 9-0

x.x.1935 Järvenpään Palo - Porvoon Urheilijat                 3-8

(x.x.1935 Hyvinkään Tahko - Järvenpään Palo                 2-11)

Helsingin loppuottelut

x.x.1935 Helsingin Pallonlyöjät/2 - Suomenlinnan Urheilijat   7-1

x.x.1935 Suomenlinnan Urheilijat - Helsingin Pallo-Toverit/2  1-1

x.x.1935 Helsingin Pallo-Toverit/2 - Helsingin Pallonlyöjät/2  4-1  -  Lehti

Maaseudun loppuottelut

x.x.1935 Hyvinkään Tahko - Tervakosken Pato                  2-2

x.x.1935 Tervakosken Pato - Porvoon Urheilijat                 4-0

x.x.1935  Hyvinkään Tahko - Porvoon Urheilijat                 0-9  - Lehti

Aluefinaalit

x.x.1935 Helsingin Pallo-Toverit/2 - Tervakosken Pato  4-4  - Lehti

x.x.1935 Tervakosken Pato - Helsingin Pallo-Toverit/2  9-1  -  Lehti

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Hämeen Aluesarja

1.kierros

x.x.1935 Urjalan Urheilijat - Forssan Salama                5-2

x.x.1935 Forssan Salama - Urjalan Urheilijat                4-2

x.x.1935 Kalvolan Keihäs - Hämeenlinnan Tarmo           7-6

x.x.1935 Hämeenlinnan Tarmo - Kalvolan Keihäs           2-4

x.x.1935 Kangasalan Kisa - Tampereen Pyrintö/2          6-17  - protesti

x.x.1935 Kangasalan Kisa - Tampereen Pyrintö/2          7-4

x.x.1935 Tampereen Pyrintö/2 - Kangasalan Kisa         13-8

x.x.1935 Tampereen Mailapojat - Valkeakosken suojeluskunta 2-11

x.x.1935 Valkeakosken suojeluskunta - Tampereen Mailapojat  luov.

x.x.1935 Tampereen Poliisi-Urheilijat - Tampereen Maila   5-3

x.x.1935 Tampereen Maila - Tampereen Poliisi-Urheilijat   3-10

Toijalan Pallo-Veikot, Hämeenlinnan Pallokerho, Mäntän Urheilijat, Pirkkalan Urheilijat ja Epilän Esa mukaan kilpailuun 2.kierroksella.

2.kierros

x.x.1935 Toijalan Pallo-Veikot - Urjalan Urheilijat            15-1

x.x.1935 Urjalan Urheilijat - Toijalan Pallo-Veikot             9-13

x.x.1935 Hämeenlinnan Pallokerho - Kalvolan Keihäs         9-4

x.x.1935 Kalvolan Keihäs - Hämeenlinnan Pallokerho         1-7

x.x.1935 Valkeakosken suojeluskunta - Tampereen Pyrintö/2  7-9

x.x.1935 Tampereen Pyrintö/2 - Valkeakosken suojeluskunta  6-7

x.x.1935 Tampereen Poliisi-Urheilijat - Mäntän Urheilijat      10-2

x.x.1935 Mäntän Urheilijat - Tampereen Poliisi-Urheilijat       4-10

x.x.1935 Pirkkalan Urheilijat - Epilän Esa                           4-2

x.x.1935 Epilän Esa - Pirkkalan Urheilijat                           9-10

Hattulan Haka ja Kyröskosken Ponsi mukaan kilpailuun 3.kierroksella.

3. kierros

x.x.1935 Hattulan Haka - Hämeenlinnan Pallokerho             1-11

x.x.1935 Hämeenlinnan Pallokerho - Hattulan Haka             13-2

x.x.1935 Tampereen Poliisi-Urheilijat - Tampereen Pyrintö/2   9-2

x.x.1935 Tampereen Pyrintö/2 - Tampereen Poliisi-Urheilijat   9-5

x.x.1935 Kyröskosken Ponsi - Pirkkalan Urheilijat                 19-5

x.x.1935 Pirkkalan Urheilijat - Kyröskosken Ponsi                 8-2

Toijalan Palloveikot suoraan välieriin.

Välierät

x.x.1935 Toijalan Palloveikot - Hämeenlinnan Pallokerho       3-3

x.x.1935 Hämeenlinnan Pallokerho - Toijalan Palloveikot       5-4

x.x.1935 Kyröskosken Ponsi - Tampereen Poliisi-Urheilijat     4-7

x.x.1935 Tampereen Poliisi-Urheilijat - Kyröskosken Ponsi    10-5

Aluefinaalit

x.x.1935 Hämeenlinnan Pallokerho - Tampereen Poliisi-Urheilijat  4-4

x.x.1935 Tampereen Poliisi-Urheilijat - Hämeenlinnan Pallokerho  0-2

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Varsinais-Suomen Aluesarja

A-luokka

x.x.1935 Loimaan Palloilijat - Turun NMKY                            3-0

x.x.1935 Turun NMKY - Loimaan Palloilijat                            0-3   -  Lehti

B-luokka

x.x.1935 Salo-Uskelan suojeluskunta/2 - Loimaan Palloilijat/2   2-1

x.x.1935 Salo-Uskelan suojeluskunta/2 - Paimion Ns Urheilijat   5-2

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. Satakunnan Aluesarja

A-luokka

x.x.1935 Kokemäen suojeluskunta - Harjavallan Jymy         4-1 x

x.x.1935 Kokemäen suojeluskunta - Porin Palloveikot         0-5 x

x.x.1935 Kokemäen suojeluskunta - Tyrvään Voima             >?

x.x.1935 Ulvilan Pallonlyöjät - Kokemäen suojeluskunta      0-4

x.x.1935 Ulvilan Pallonlyöjät - Tyrvään Voima                     >?

x.x.1935 Ulvilan Pallonlyöjät - Rauman Urheilijat               10-0

x.x.1935 Harjavallan Jymy - Ulvilan Pallonlyöjät                 6-3 x

x.x.1935 Harjavallan Jymy - Tyrvään Voima                     10-4 x

x.x.1935 Harjavallan Jymy - Rauman Urheilijat                   9-2 x

x.x.1935 Porin Palloveikot - Ulvilan Pallonlyöjät                  2-4 x

x.x.1935 Porin Palloveikot - Harjavallan Jymy                    2-1 x

x.x.1935 Porin Palloveikot - Rauman Urheilijat                   6-1

x.x.1935 Tyrvään Voima - Porin Palloveikot                       >? 

x.x.1935 Rauman Urheilijat - Kokemäen suojeluskunta        3-14 x

x.x.1935 Tyrvään Voima - Rauman Urheilijat                      luovutus

Loppuottelu

x.x.1935 Kokemäen suojeluskunta - Ulvilan Pallonlyöjät      2-1 x  -  Lehti

B-luokka

x.x.1935 Kankaanpään Veikot - Lavian Kisa                      6-2

x.x.1935 Kankaanpään Veikot - Merikarvian suojeluskunta   7-4

x.x.1935 Hongonjoen suojeluskunta - Kankaanpään Veikot  8-14

x.x.1935 Merikarvian suojeluskunta - Lavian Kisa               5-5

x.x.1935 Merikarvian suojeluskunta - Hongonjoen suojeluskunta  3-8

x.x.1935 Huittisten suojeluskunta - Keikyän V                  10-1

x.x.1935 Huittisten suojeluskunta - Kokemäen suojeluskunta/2  14-3

x.x.1935 Huittisten suojeluskunta - Punkalaitumen Kunto     luov.

x.x.1935 Porin Palloveikot/2 - Pomarkun suojeluskunta        13-19

x.x.1935 Lavian Kisa - Pomarkun suojeluskunta                   7-3

x.x.1935 Kankaanpään Veikot - Lavian Kisa                        6-5

x.x.1935 Kankaanpään Veikot - Huittisten suojeluskunta       4-5

x.x.1935 Kankaanpään Veikot - Pomarkun suojeluskunta      12-6

x.x.1935 Huittisten suojeluskunta - Lavian Kisa                   3-7

x.x.1935 Pomarkun suojeluskunta - Huittisten suojeluskunta  4-3

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. Etelä-Pohjanmaan Aluesarja

A-luokka

Lohko 1

x.x.1935 Ilmajoen Kisailijat - Kurikan Ryhti                    8-6

x.x.1935 Ilmajoen Kisailijat - Kauhajoen Karhu              10-3

x.x.1935 Kurikan Ryhti - Ilmajoen Kisailijat                     7-6

x.x.1935 Kurikan Ryhti - Kauhajoen Karhu                    12-4

x.x.1935 Kauhajoen Karhu - Ilmajoen Kisailijat               2-15

x.x.1935 Kauhajoen Karhu - Kurikan Ryhti                     1-10

Lohko 2

x.x.1935 Vaasan Maila - Ylihärmän Junkkarit                  6-5

x.x.1935 Vaasan Maila - Laihian Liitto                           6-4

x.x.1935 Ylihärmän Junkkarit - Vaasan Maila                  5-2

x.x.1935 Ylihärmän Junkkarit - Laihian Liitto                  13-0

x.x.1935 Laihian Liitto - Vaasan Maila                           3-8

x.x.1935 Laihian Liitto - Ylihärmän Junkkarit                   5-2

Lohko 3

x.x.1935 Seinäjoen Maila-Jussit - Ylistaron suojeluskunta  3-1

x.x.1935 Seinäjoen Maila-Jussit - Kuortaneen Kunto        14-2

x.x.1935 Ylistaron suojeluskunta - Seinäjoen Maila.Jussit   5-10

x.x.1935 Ylistaron suojeluskunta - Kuortaneen Kunto        8-3

x.x.1935 Kuortaneen Kunto - Seinäjoen Maila-Jussit         2-7

x.x.1935 Kuortaneen Kunto - Ylistaron suojeluskunta        3-2

Aluefinaali

x.x.1935 Vaasan Maila - Ilmajoen Kisailijat                       5-3

x.x.1935 Seinäjoen Maila-Jussit - Ilmajoen Kisailijat           5-1

x.x.1935 Seinäjoen Maila-Jussit - Vaasan Maila                10-1   -  Lehti

B-luokka

Lohko 1

x.x.1935 Ilmajoen Kisailijat/2 - Kokkolan Veikot/2               7-0

x.x.1935 Ylistaron suojeluskunta/2 - Ilmajoen Kisailijat/2     5-8

x.x.1935 Kokkolan Veikot/2 - Ylistaron suojeluskunta/2       13-19

Lohko 2

x.x.1935 Seinäjoen Maila-Jussit/2 - T... Ns:n Urheilijat        13-3

x.x.1935 Seinäjoen Maila-Jussit/2 - Seinäjoen suojeluskunta  7-4

x.x.1935 T... Ns:n Urheilijat - Seinäjoen suojeluskunta          5-4

Lohko 3

x.x.1935 Peräseinäjoen Toive - Kouran Louhi                      15-2

x.x.1935 Alavuden Urheilijat - Peräseinäjoen Toive               1-5

x.x.1935 Kouran Louhi - Alavuden Urheilijat                        10-3

Lohko 4

x.x.1935 Kristiinan Urheilijat - Isojoen suojeluskunta             8-2

x.x.1935 Karijoen Tappara - Kristiinan Urheilijat                    2-5

x.x.1935 Isojoen suojeluskunta - Karijoen Tappara               11-13

Lohko 5

x.x.1935 Jurvan V... - Närvijoen Veto-pelaajat                    8-3

x.x.1935 Teuvan Rivakka - Jurvan V...                               3-9

x.x.1935 Teuvan Rivakka - Närvijoen Veto-pelaajat             25-2

Lohko 6

x.x.1935 Kurikan Ryhti/2 - Jalasjärven suojeluskunta            luovutus

Lohko 7

x.x.1935 Lapuan suojeluskunta - Nurmon Jymy                    25-7

x.x.1935 Lapuan Palloilijat - Nurmon Jymy                            2-10

x.x.1935 Lapuan suojeluskunta - Lapuan Palloilijat                luovutus

Lohko 8

x.x.1935 Ylihärmän Junkkarit/2 - Kauhavan suojeluskunta       22-1

x.x.1935 Kauhavan ilmailukoulu - Ylihärmän Junkkarit/2            3-4

x.x.1935 Kauhavan suojeluskunta - Kauhavan ilmailukoulu        3-12

Lohko 9

x.x.1935 Alajärven suojeluskunta - Vimpelin Veto                   1-7

x.x.1935 Vimpelin Veto - Alajärven suojeluskunta                  10-4

Lohko 10

x.x.1935 Laihian Jokikylän Ns:n Urheilijat - Isonkyrön Alapään Ns:n Urheilijat 5-3

x.x.1935 Laihian Jokikylän Ns:n Urheilijat - VT... Ns:n Urheilijat                  27-0

x.x.1935 Isonkyrön Alapään Ns:n Urheilijat - VT... Ns:n Urheilijat                19-0

Lohko 11

Vaasan Maila/2 suoraan jatkoon.

2.kierros

ryhmä 1

x.x.1935 Seinäjoen Maila-Jussit/2 - Peräseinäjoen Toive        6-0

x.x.1935 Ilmajoen Kisailijat/2 - Seinäjoen Maila-Jussit/2         2-0

ryhmä 2

x.x.1935 Kristiinan Urheilijat - Jurvan V                               6-5

x.x.1935 Kristiinan Urheilijat - Kurikan Ryhti/2                      1-0

ryhmä 3

x.x.1935 Ylihärmän Junkkarit/2 - Vimpelin Veto                     7-6

x.x.1935 Lapuan suojeluskunta - Ylihärmän Junkkarit/2          3-6

ryhmä 4

x.x.1935 Laihian Jokikylän Ns:n Urheilijat - Vaasan Maila/2      6-3

Välierät

x.x.1935 Kristiinan Urheilijat - Ilmajoen Kisailijat/2                 4-8

x.x.1935 Laihian Jokikylän Ns:n Urheilijat - Ylihärmän Junkkarit/2   0-13

Loppuottelu

x.x.1935 Ilmajoen Kisailijat/2 - Ylihärmän Junkkarit/2              0-1

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. Keski-Pohjanmaan Aluesarja

x.x.1935 Kannuksen suojeluskunnan Urheilijat - Kokkolan Veikot  5-4  -  Lehti

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7. Pohjois-Suomen Aluesarja

Pohjolan Ryhmä

x.x.1935 Veitsiluodon Vastus - Kemin Kunto                        12-5

x.x.1935 Lapin Pojat - Rovaniemen Urheilijat                         4-2

x.x.1935 Kemin Yhteislyseon Vauhti - Veitsiluodon Vastus      13-2

x.x.1935 Lapin Pojat - Kemin Yhteislyseon Vauhti                   5-6

Raahen Ryhmä

x.x.1935 Raahen PV - Oulaisten Huima                                 6-1

x.x.1935 Paavolan Kisa - Raahen PV                                    8-3

Paavolan Kisa luovutti välierässä Oulun Pyrinnölle.

Oulun Ryhmä

x.x.1935 Oulun Pyrintö - Limingan Niitto-Miehet                      6-3

x.x.1935 Oulun Pyrintö - Muhoksen sk Urheilijat                     4-2

x.x.1935 Oulun Pyrintö - Kempeleen Kiri                               6-0

x.x.1935 Limingan Niitto-Miehet - Muhoksen sk Urheilijat         8-5

x.x.1935 Limingan Niitto-Miehet - Kempeleen Kiri                    6-2

x.x.1935 Muhoksen sk Urheilijat - Kempeleen Kiri                    10-4

Aluefinaali

x.x.1935 Oulun Pyrintö - Kemin Yhteislyseon Vauhti                 5-0  -  Lehti

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8. Kymenlaakson Aluesarja

A-luokka

x.x.1935 Myllykosken Kilpaveikot - Lahden Mailaveikot/2         13-1

x.x.1935 Kotka Into - Haminan Palloilijat                                5-4

x.x.1935 Kotka Into - Myllykosken Kilpaveikot                       10-2

x.x.1935 Haminan Palloilijat - Lahden Mailaveikot/2                  5-0

x.x.1935 Haminan Palloilijat - Myllykosken Kilpaveikot               9-1

x.x.1935 Kotka Into - Lahden Mailaveikot/2                            5-1 - Lehti

B-luokka

x.x.1935 Orimattilan Oka - Lahden Mailaveikot/3                     2-3

x.x.1935 Lahden Mailaveikot/3 - Orimattilan Oka                     4-8

x.x.1935 Kuusankosken Veto/2 - Kouvolan Pallonlyöjät             2-14

x.x.1935 Inkeroisten Terho - Karhulan Katajaiset                    12-3

x.x.1935 Inkeroisten Terho - Kouvolan Pallonlyöjät                   4-4

x.x.1935 Kouvolan Pallonlyöjät - Orimattilan Oka                      7-5

x.x.1935 Kouvolan Pallonlyöjät - Inkeroisten Terho                  12-2

x.x.1935 Kouvolan Pallonlyöjät - Vehkalahden Veikot                 6-0

x.x.1935 Orimattilan Oka - Inkeroisten Terho                           7-2

x.x.1935 Orimattilan Oka - Vehkalahden Veikot                       12-2

x.x.1935 Inkeroisten Terho - Vehkalahden Veikot                      9-9

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9. Kaakkois-Suomen Aluesarja

A-luokka

ryhmä 1

x.x.1935 Viipurin Reipas - Viipurin NMKY               8-1

x.x.1935 Viipurin Reipas - Viipurin Kisa-Veikot/2    11-1

x.x.1935 Viipurin NMKY - Viipurin Reipas                2-3

x.x.1935 Viipurin NMKY - Viipurin Kisa-Veikot/2      6-3

x.x.1935 Viipurin Kisa-Veikot/2 - Viipurin Reipas     6-5

x.x.1935 Viipurin Kisa-Veikot/2 - Viipurin NMKY      0-7

ryhmä 2

x.x.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat - Lappeenrannan Urheilu-Miehet  5-3

x.x.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat - Enson Kisailijat/2                   24-3

x.x.1935 Lappeenrannan Urheilu-Miehet - Tainionkosken VPKn Urheilijat   1-4

x.x.1935 Lappeenrannan Urheilu-Miehet - Enson Kisailijat/2                   3-1

x.x.1935 Enson Kisailijat/2 - Tainionkosken VPKn Urheilijat                     1-6

x.x.1935 Enson Kisailijat/2 - Lappeenrannan Urheilu-Miehet                   9-8

ryhmä 3

Terijoen Rajamaila ja Uuraan Urheilijat, peleistä ei tietoja...

Loppusarja

x.x.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat - Terijoen Rajamaila            2-4

x.x.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat - Terijoen Rajamaila            8-1

x.x.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat - Viipurin Reipas                 4-0

x.x.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat - Viipurin Reipas                 8-1

x.x.1935 Terijoen Rajamaila - Tainionkosken VPKn Urheilijat            1-7

x.x.1935 Terijoen Rajamaila - Viipurin Reipas                                5-2

x.x.1935 Terijoen Rajamaila - Viipurin Reipas                                9-7

x.x.1935 Viipurin Reipas - Tainionkosken VPKn Urheilijat                 2-8

x.x.1935 Viipurin Reipas - Terijoen Rajamaila                              T. luopui

B-luokka

Ryhmä 1

x.x.1935 Viipurin Aliupseeri Palloilijat - Viipurin NMKY/2                   6-1

x.x.1935 Viipurin Aliupseeri Palloilijat - Viipurin Reipas/2                  7-2

x.x.1935 Viipurin NMKY/2 - Viipurin Aliupseeri Palloilijat                   3-10

x.x.1935 Viipurin NMKY/2 - Viipurin Reipas/2                                 5-3

x.x.1935 Viipurin Reipas/2 - Viipurin Aliupseeri Palloilijat                  2-0

x.x.1935 Viipurin Reipas/2 - Viipurin NMKY/2                                 2-6

Ryhmä 2

x.x.1935 Koiviston Urheilijat - Johanneksen Urheilijat                      3-0

x.x.1935 Koiviston Urheilijat - Johanneksen Kireät                          5-1

x.x.1935 Johanneksen Urheilijat - Koiviston Urheilijat                      2-6

x.x.1935 Johanneksen Urheilijat - Johanneksen Kireät                    12-5

x.x.1935 Johanneksen Kireät - Koiviston Urheilijat                          2-13

x.x.1935 Johanneksen Kireät - Johanneksen Urheilijat                     7-6

Ryhmä 3

x.x.1935 Savitaipaleen Urheilijat - Etelä-Saimaan Kisa                    0-24

Ryhmä 4

x.x.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat/2 - Jääsken Kirijät                3-1

x.x.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat/2 - Imatran Jyske               17-4

x.x.1935 Vuoksenniskan Urheilijat - Tainionkosken VPKn Urheilijat/2    5-13

x.x.1935 Vuoksenniskan Urheilijat - Jääsken Kirijät                          6-13

x.x.1935 Vuoksenniskan Urheilijat - Imatran Jyske                          5-11

Ryhmä 5

x.x.1935 Pyhäjärven Kaiku - Käkisalmen Palloilijat                         1-5

18.6.1935 Käkisalmen Palloilijat - Pyhäjärven Kaiku                       14-8  -  Lehti

Ryhmä 6

x.x.1935 Valkjärven Vauhti - Kirvun Vilkas                                    26-5

x.x.1935 Kirvun Vilkas - Valkjärven Vauhti                                    0-16

Ryhmä 7

x.x.1935 Vahvialan Kiista - Merijoen Urheilijat                               6-1

x.x.1935 Vahvialan Kiista - Säkkijärven Ahjo                                26-0

x.x.1935 Merijoen Urheilijat - Vahvialan Kiista                               4-13

x.x.1935 Merijoen Urheilijat - Säkkijärven Ahjo                             17-2

x.x.1935 Säkkijärven Ahjo - Vahvialan Kiista                                 4-17

x.x.1935 Säkkijärven Ahjo - Merijoen Urheilijat                              4-18

Ryhmä 8

x.x.1935 Antrean Esa - Peron Vire                                             2-4

x.x.1935 Antrean Esa - Talin Kisa-Veikot                                     luov.

x.x.1935 Peron Vire - Antrean Esa                                             6-9

x.x.1935 Peron Vire - Talin Kisa-Veikot                                        9-3

x.x.1935 Talin Kisa-Veikot - Antrean Esa                                     2-0

x.x.1935 Talin Kisa-Veikot - Peron Vire                                        6-4

Puolivälierät

x.x.1935 Koiviston Urheilijat - Viipurin Aliupseeri Palloilijat               8-0

x.x.1935 Viipurin Aliupseeri Palloilijat - Koiviston Urheilijat               3-2

x.x.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat/2 - Etelä-Saimaan Kisa/2      1-15

16.7.1935 Käkisalmen Palloilijat - Valkjärven Vauhti                        5-8

26.7.1935 Valkjärven Vauhti - Käkisalmen Palloilijat                        1-2  -  Lehti

x.x.1935 Antrean Esa - Vahvialan Kiista                                       4-6

x.x.1935 Vahvialan Kiista - Antrean Esa                                       1-5

Välierät

x.x.1935 Etelä-Saimaan Kisa - Koiviston Urheilijat                          9-2

x.x.1935 Antrean Esa - Valkjärven Vauhti                                     8-0

Loppuottelu

x.x.1935 Antrean Esa - Etelä-Saimaan Kisa                                  3-0  -  Lehti


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10. Itä.Karjalan Aluesarja

Puolivälierät

x.x.1935 Värtsilän Teräs - Matkaselän Kisa               13-2

x.x.1935 Hämekosken Hyrske - Pitkärannan Urheilijat  12-8

x.x.1935 Karjalan Pallokaksoset - Jaakkiman Kisa         2-4

x.x.1935 Sortavalan Palloseura - Sortavalan Palloilijat   7-3  -  Lehti

Välierät

14.7.1935 Hämekosken Hyrske - Värtsilän Teräs          0-13

x.x.1935 Jaakkiman Kisa - Sortavalan Palloseura          8-3   - Lehti

Loppuottelu

x.x.1935 Värtsilän Teräs - Jaakkiman Kisa                   3-0   -  Lehti

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11. Pohjois-Karjalan Aluesarja

A-luokka

alkuerät

x.x.1935 Pankakosken Tehtaan Urheilijat - Lieksan Urheilijat   12-1

x.x.1935 Lieksan Urheilijat - Pankakosken Tehtaan Urheilijat     4-5  

Joensuun Rajavartioston Urheilijat - Joensuun Kalevaiset        luovutus

välierät

x.x.1935 Nurmeksen Sepot - Pankakosken Tehtaan Urheilijat    2-16

x.x.1935 Pankakosken Tehtaan Urheilijat - Nurmeksen Sepot    25-1

x.x.1935 Joensuun Palloseura - Joensuun Rajavartioston Urheilijat  7-0

Loppuottelut

x.x.1935 Pankakosken Tehtaan Urheilijat - Joensuun Palloseura  11-1

x.x.1935 Joensuun Palloseura - Pankakosken Tehtaan Urheilijat    2-5  -  Lehti

B-luokka

x.x.1935 Mattisenlahden Vanne - Salokylän Reipas                   24-11

x.x.1935 Kuusjärven Partio - Polvijärven Urheilijat                     12-1

x.x.1935 Taipaleen Vekara - Sulkaman Kipinä                            49-2

x.x.1935 Liperin Taimi - Roukalahden Kivekkäät                         18-2

x.x.1935 Leppälahden Uskallus - Mattisenlahden Vanne              14-3

x.x.1935 Nunnanlahden Viesti - Kolin Ipatti                              18-0

x.x.1935 Kuusjärven Partio - Taipaleen Vekara                           7-2

x.x.1935 Liperin Taimi - Leppälahden Uskallus                            9-2

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12. Pohjois-Savon Aluesarja

A-luokka

x.x.1935 Siilinjärven Ponnistus - Iisalmen Pallonlyöjät                 16-1

x.x.1935 Siilinjärven Ponnistus - Kuopion Kopparit                       8-3

x.x.1935 Siilinjärven Ponnistus - Varkauden Urheilijat                   4-2

x.x.1935 Iisalmen Pallonlyöjät - Kuopion Kopparit                        K. luopui

x.x.1935 Iisalmen Pallonlyöjät - Juankosken Kuohu                      7-5

x.x.1935 Kuopion Kopparit - Varkauden Urheilijat                         4-2

x.x.1935 Kuopion Kopparit - Juankosken Kuohu                         12-3

x.x.1935 Varkauden Urheilijat - Juankosken Kuohu                      J. luopui

x.x.1935 Juankosken Kuohu - Siilinjärven Ponnistus                    0-15

B-luokka (voittaja Kuopion Kopparit/2)

x.x.1935 Kuopion Kopparit/2 - Siilinjärven Ponnistus/2                 6-1

x.x.1935 Siilinjärven Ponnistus/2 - Kuopion Kopparit/2                 2-6

x.x.1935 Vesannon Urheilijat - Rautalammin Urheilijat                  luovutus

x.x.1935 Lapinlahden Veto - Rautavaaran Y..                             9-1

x.x.1935 Rautavaaran Y.. - Lapinlahden Veto                             2-16

x.x.1935 Kuopion Kopparit/2 - Nilsiän Nujakka                            luovutus

--------------------------------------------------------------------------------------------

13. Suur-Savon Aluesarja  -  Kaavio

1935_-_Alue13_Suur-Savo.JPG

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14. Kainuun Aluesarja

kainuun_kuulumisia.jpg

1935_-_Alue14_Kainuu.JPG

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

B-sarjan loppuottelut

1935_-_Tervakoski_B-sarjaa3.JPG

b-sarja_it.jpg

1935_-_B_finaalit.JPG

b-finaali.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tuloskooste Laaka-lehti

b-sarjanottelut.jpg