B-sarja 1935

1. Uudenmaan Aluesarja

Helsinki

Lohko 1

11.6.1935 Helsingin Pallo-Toverit/2 - Katajanokan Haukat    8-5

11.6.1935 Käpylän NMKY - Helsingin Urheilu-Pojat             17-3  -  Hesari

12.6.1935 Katajanokan Haukat - Helsingin Urheilu-Pojat     3-1

12.6.1935 Helsingin Pallo-Toverit/2 - Käpylän NMKY          12-5  -  Hesari

14.6.1935 Helsingin Pallo-Toverit/2 - Helsingin Urheilu-Pojat 9-5

14.6.1935 Käpylän NMKY - Katajanokan Haukat                 7-0  -  Hesari

1 Helsingin Pallo-Toverit/2 3 3 0 0 29 - 15 6
2 Käpylän NMKY 3 2 0 1 29 - 15 4
3 Katajanokan Haukat 3 1 0 2 8 - 16 2
4 Helsingin Urheilu-Pojat 3 0 0 3 9 - 29 0

Lohko 2

15.6.1935 Helsingin Pallonlyöjät/2 - Helsingfors Bobollklubb  4-1

15.6.1935 Helsingin NMKY - Helsingin Eteläiset                  7-1  -  Hesari (x)

17.6.1935 Helsingfors Bobollklubb - Helsingin NMKY             5-4

17.6.1935 Helsingin Pallonlyöjät/2 - Helsingin Eteläiset        7-0  -  Hesari

21.6.1935 Helsingfors Bobollklubb - Helsingin Eteläiset         7-4

21.6.1935 Helsingin Pallonlyöjät/2 - Helsingin NMKY            5-3  - Hesari

1 Helsingin Pallonlyöjät/2 3 3 0 0 16 - 4 6
2 Helsingfors Bobollklubb 3 2 0 1 13 - 12 4
3 Helsingin NMKY 3 1 0 2 14 - 11 2
4 Helsingin Eteläiset 3 0 0 3 5 - 21 0

Lohko 3

16.6.1935 Suomenlinnan Urheilijat - Huopalahden Hurjat      17-1 - Hesari

19.6.1935 Suomenlinnan Urheilijat - Helsingin Jousi             40-0 - Hesari

21.6.1935 Huopalahden Hurjat - Helsingin Jousi           Jousi luopui - Hesari

1 Suomenlinnan Urheilijat 2 2 0 0 57 - 1 4
2 Huopalahden Hurjat 2 1 0 1 1 - 17 2
3 Helsingin Jousi 2 0 0 2 0 - 40 0

Helsingin Poliisi-Voimailijat lohkossa 3 ei pelannut otteluakaan.

Maaseutu

alkuerät

x.x.1935 Lopen Laaka - Tervakosken Pato                     0-3

x.x.1935 Tervakosken Pato - Lopen Laaka                    17-1

28.6.1935 Tervakosken Pato - Riihimäen Pallonlyöjät/2   12-4 - Hämeen Sanomat

x.x.1935 Riihimäen Pallonlyöjät/2 - Tervakosken Pato       1-5

Tervakosken Pato lopputurnaukseen.

13.6.1935 Hyvinkään Tahko - Lohjan Reima                    7-1  -  Reima

22.6.1935 Lohjan Reima - Hyvinkään Tahko                      ?

Hyvinkään Tahko lopputurnaukseen.

16.6.1935 Porvoon Urheilijat - Järvenpään Palo               9-0  -  Hesari

x.x.1935 Järvenpään Palo - Porvoon Urheilijat                 3-8

Porvoon Urheilijat lopputurnaukseen.

(x.x.1935 Hyvinkään Tahko - Järvenpään Palo                 2-11)

Helsingin loppuottelut

x.x.1935 Helsingin Pallonlyöjät/2 - Suomenlinnan Urheilijat   7-1

29.6.1935 Helsingin Pallo-Toverit/2 - Helsingin Pallonlyöjät/2  4-1 - Lehti - Hesari

3.7.1935 Suomenlinnan Urheilijat - Helsingin Pallo-Toverit/2  1-1  -  Hesari

1 Helsingin Pallo-Toverit/2 2 1 1 0 5 - 2 3
2 Helsingin Pallonlyöjät/2 2 1 0 1 8 - 5 2
3 Suomenlinnan Urheilijat 2 0 1 1 2 - 8 1

Maaseudun loppuottelut

5.7.1935 Hyvinkään Tahko - Tervakosken Pato                2-2 - Uusimaa

5.7.1935  Hyvinkään Tahko - Porvoon Urheilijat               0-9  - Lehti - Uusimaa

5.7.1935 Tervakosken Pato - Porvoon Urheilijat               4-0 - Uusimaa

1 Tervakosken Pato 2 1 1 0 6 - 2 3
2 Porvoon Urheilijat 2 1 0 1 9 - 4 2
3 Hyvinkään Tahko 2 0 1 1 2 - 11 1

Aluefinaalit

14.7.1935 Helsingin Pallo-Toverit/2 - Tervakosken Pato  4-4  - Lehti  -  Hesari

21.7.1935 Tervakosken Pato - Helsingin Pallo-Toverit/2  9-1  -  Lehti

Tervakosken Pato voitti aluemestaruuden.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Hämeen Aluesarja

1.kierros

16.6.1935 Urjalan Urheilijat - Forssan Salama                5-2  - Hämeen Sanomat

22.6.1935 Forssan Salama - Urjalan Urheilijat                4-2  - Uusi Aura

Urjalan Urheilijat jatkoon.

19.6.1935 Hämeenlinnan Tarmo - Kalvolan Keihäs           2-4  - Hämeen Sanomat

25.6.1935 Kalvolan Keihäs - Hämeenlinnan Tarmo           7-6  - Hämeen Sanomat

Kalvolan Keihäs jatkoon.

13.6.1935 Kangasalan Kisa - Tampereen Pyrintö/2          7-4  -  Aamulehti

16.6.1935 Tampereen Pyrintö/2 - Kangasalan Kisa         17-6  - Aamulehti - pr.

25.6.1935 Tampereen Pyrintö/2 - Kangasalan Kisa         13-8  - Aamulehti

Tampereen Pyrintö jatkoon.

13.6.1935 Tampereen Mailapojat - Valkeakosken sk.       2-11  -  Aamulehti

x.x.1935 Valkeakosken sk. - Tampereen Mailapojat      luov.

Valkeakosken Haka jatkoon.

13.6.1935 Tampereen Maila - Tampereen Poliisi-Urheilijat   3-10  -  Aamulehti

18.6.1935 Tampereen Poliisi-Urheilijat - Tampereen Maila   5-3  -  Aamulehti

Tampereen Poliisi-Urheilijat jatkoon.

x.x.1935 Epilän Esa - Pirkkalan Urheilijat                           9-10

14.6.1935 Pirkkalan Urheilijat - Epilän Esa                         4-2  - Aamulehti

Pirkkalan Urheilijat jatkoon.

x.x.1935 Hattulan Haka - Hämeenlinnan Pallokerho             1-11

24.6.1935 Hämeenlinnan Pallokerho - Hattulan Haka     13-2 - Hämeen Sanomat

Hämeenlinnan Pallokerho jatkoon.

Toijalan Pallo-Veikot, Mäntän Urheilijat ja Kyröskosken Ponsi mukaan kilpailuun 2.kierroksella.

2.kierros

22.6.1935 Pirkkalan Urheilijat - Kyröskosken Ponsi               5-19  -  Aamulehti

25.6.1935 Kyröskosken Ponsi - Pirkkalan Urheilijat               2-8  - Aamulehti

Kyröskosken Ponsi jatkoon.

x.x.1935 Toijalan Pallo-Veikot - Urjalan Urheilijat               15-1

x.x.1935 Urjalan Urheilijat - Toijalan Pallo-Veikot                 9-13

Toijalan Pallo-Veikot välieriin.

27.6.1935 Valkeakosken sk. - Tampereen Pyrintö/2             7-9  -  Aamulehti

29.6.1935 Tampereen Pyrintö/2 - Valkeakosken sk.            6-7 - Valkeaksken ja Sääksmäen Sanomat

Tampereen Pyrintö/2 jatkoon.

26.6.1935 Mäntän Urheilijat - Tampereen Poliisi-Urheilijat     4-10 - Aamulehti

30.6.1935 Tampereen Poliisi-Urheilijat - Mäntän Urheilijat     10-2 - Aamulehti

Tampereen Poliisi-Urheilijat jatkoon.

3.7.1935 Hämeenlinnan Pallokerho - Kalvolan Keihäs           9-4  -  Häme

8.7.1935 Kalvolan Keihäs - Hämeenlinnan Pallokerho        1-7 - Hämeen Sanomat

Hämeenlinnan Pallokerho välieriin.

3. kierros

4.7.1935 Tampereen Poliisi-Urheilijat - Tampereen Pyrintö/2  9-2 - Aamulehti

7.7.1935 Tampereen Pyrintö/2 - Tampereen Poliisi-Urheilijat   9-5 - Aamulehti

Tampereen Poliisi-Urheilijat välieriin.

Kyröskosken Ponsi arvalla välieriin.

Välierät

13.7.1935 Tampereen Poliisi-Urheilijat - Kyröskosken Ponsi  12-5 - Aamulehti

19.7.1935 Kyröskosken Ponsi - Tampereen Poliisi-Urheilijat    4-7 - Aamulehti

Tampereen Poliisi-Urheilijat loppuotteluun.

15.7.1935 Toijalan Palloveikot - Hämeenlinnan Pallokerho     3-3 - Hämeen Sanomat

18.7.1935 Hämeenlinnan Pallokerho - Toijalan Palloveikot       5-4  -  Häme

Hämeenlinnan Pallokerho loppuotteluun.

Aluefinaalit

24.7.1935 Hämeenlinnan Pallokerho - Tampereen Poliisi-Urheilijat  4-4

26.7.1935 Tampereen Poliisi-Urheilijat - Hämeenlinnan Pallokerho  0-2 - Aamulehti

Hämeenlinnan Pallokerho voitti aluemestaruuden.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Varsinais-Suomen Aluesarja

A-luokka

19.6.1935 Loimaan Palloilijat - Turun NMKY                      3-0  -  Uusi Aura

21.6.1935 Turun NMKY - Loimaan Palloilijat                      0-3   -  Lehti

Loimaan Palloilijat voitti aluemestaruuden.

B-luokka

x.x.1935 Salo-Uskelan suojeluskunta/2 - Loimaan Palloilijat/2   2-1 ?

11.6.1935 Paimion Ns Urheilijat - Salo-Uskelan suojeluskunta/2   2-5 - Uusi Aura

13.6.1935 Salo-Uskelan suojeluskunta/2 - Paimion Ns Urheilijat   2-3  - Uusi Aura

6.8.1935 Salo-Uskelan suojeluskunta/2 - Loimaan Palloilijat/2   2-3  -  Uusi Aura

21.5.1936 Turun NMKY/2 - Paimion Ns Urheilijat (rästipeli)        8-3  -  Uusi Aura

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. Satakunnan Aluesarja

A-luokka

21.6.1935 Ulvilan Pallonlyöjät - Kokemäen suojeluskunta 0-4 - Satakunnan Kansa

27.6.1935 Harjavallan Jymy - Rauman Urheilijat             9-2 - Länsi-Suomi

4.7.1935 Rauman Urheilijat - Porin Palloveikot               1-6 - Satakunnan Kansa

4.7.1935 Tyrvään Voima - Ulvilan Pallonlyöjät                0-5  - Satakunnan Kansa  - protesti

4.7.1935 Kokemäen suojeluskunta - Harjavallan Jymy    4-1 - Satakunnan Kansa

9.7.1935 Rauman Urheilijat - Kokemäen suojeluskunta   3-14  - Lalli

11.7.1935 Harjavallan Jymy - Tyrvään Voima               10-4  - Satakunnan Kansa

14.7.1935 Kokemäen suojeluskunta - Tyrvään Voima       luov.  -  Lalli - protesti

15.7.1935 Porin Palloveikot - Harjavallan Jymy               2-1 -  Lalli

17.7.1935 Harjavallan Jymy - Ulvilan Pallonlyöjät            6-3 - Satakunnan Kansa

18.7.1935 Kokemäen suojeluskunta - Porin Palloveikot    0-5 - Satakunnan Kansa

20.7.1935 Ulvilan Pallonlyöjät - Rauman Urheilijat          10-0 - Länsi-Suomi

x.x.1935 Porin Palloveikot - Ulvilan Pallonlyöjät               2-4 x

x.x.1935 Tyrvään Voima - Porin Palloveikot                    3-1 (laskettu)

x.x.1935 Tyrvään Voima - Rauman Urheilijat                      luovutus

päätöstilanne

1 Kokemäen suojeluskunta 5 4 0 1 22 - 9 8
2 Ulvilan Pallonlyöjät 5 3 0 2 22 - 12 6 1.83
3 Harjavallan Jymy 5 3 0 2 27 - 15 6 1,80
4 Porin Palloveikot 5 3 0 2 16 - 9 6 1,78
5 Tyrvään Voima 5 2 0 3 7 - 16 4
6 Rauman Urheilijat 5 0 0 5 6 - 39 0

Ulvilan Pallonlyöjät selvisi toisena joukkueena loppuotteluun juoksusuhteen perusteella.

Loppuottelu

25.7.1935 Kokemäen suojeluskunta - Ulvilan Pallonlyöjät   2-1  -  Lehti - Satakunnan Kansa

Kokemäen suojeluskunta voitti aluemestaruuden yhteisjuoksuin 6-1.

alkusarjassa pelattu keskinäinen ottelu laskettiin mukaan loppuotteluun.


B-luokka  -  lohkojako

ryhmä 1

x.x.1935 Kankaanpään Veikot - Lavian Kisa                      6-2

5.7.1935 Lavian kisa - Hongonjoen suojeluskunta             25-8 - Paikallissanomat

7.7.1935 Hongonjoen suojeluskunta - Kankaanpään Veikot  8-14 - Satakunnan Kansa

13.7.1935 Merikarvian suojeluskunta - Lavian Kisa               5-5 - Satakunnan Kansa

13.7.1935 Merikarvian suojeluskunta - Hongonjoen suojeluskunta  3-8 - Satakunnan Kansa

15.7.1935 Kankaanpään Veikot - Merikarvian suojeluskunta   7-4 - Satakunnan Kansa

1 Kankaanpään Veikot 3 3 0 0 27 - 14 6
2 Lavian Kisa 3 1 1 1 32 - 19 3
3 Hongonjoen suojeluskunta 3 1 0 2 24 - 42 2
4 Merikarvian suojeluskunta 3 0 1 2 12 - 20 1

Kankaanpään Veikot ja Lavian Kisa loppusarjaan.

ryhmä 2

x.x.1935 Porin Palloveikot/2 - Pomarkun suojeluskunta        13-19

Pomarkun suojeluskunta loppusarjaan.

ryhmä 3

x.x.1935 Huittisten suojeluskunta - Keikyän Vesa               10-1

x.x.1935 Huittisten suojeluskunta - Kokemäen suojeluskunta/2  14-3

x.x.1935 Huittisten suojeluskunta - Punkalaitumen Kunto     luov.

Huittisten suojeluskunta loppusarjaan.

loppusarja (9.-10.8.)

9.8.1935 Lavian Kisa - Pomarkun suojeluskunta               7-3

9.8.1935 Kankaanpään Veikot - Huittisten suojeluskunta   4-6 - Satakunnan Kansa

10.8.1935 Kankaanpään Veikot - Lavian Kisa                    6-5 - Satakunnan Kansa

10.8.1935 Pomarkun suojeluskunta - Huittisten suojeluskunta  4-3 - Satakunnan Kansa

10.8.1935 Huittisten suojeluskunta - Lavian Kisa             7-15 - Satakunnan Kansa

10.8.1935 Kankaanpään Veikot - Pomarkun suojeluskunta  12-6 - Satakunnan Kansa

1 Lavian Kisa 3 2 0 1 27 - 16 4
2 Kankaanpään Veikot 3 2 0 1 22 - 17 4
3 Huittisten suojeluskunta 3 1 0 2 16 - 23 2
4 Pomarkun suojeluskunta 3 1 0 2 13 - 22 2

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. Etelä-Pohjanmaan Aluesarja

A-luokka

Lohko 1

4.7.1935 Kurikan Ryhti - Kauhajoen Karhu                  12-4  -  Ilkka

x.x.1935 Kauhajoen Karhu - Ilmajoen Kisailijat              2-19 - Ilmajoki

9.7.1935 Ilmajoen Kisailijat - Kurikan Ryhti                   6-7 - Vaasa

10.7.1935 Ilmajoen Kisailijat - Kauhajoen Karhu          10-3  -  Ilkka

11.7.1935 Kurikan Ryhti - Ilmajoen Kisailijat                 6-8  -  Vaasa

12.7.1935 Kauhajoen Karhu - Kurikan Ryhti                  1-10  -  Ilkka

1 Ilmajoen Kisailijat 4 3 0 1 43 - 18 6
2 Kurikan Ryhti 4 3 0 1 35 - 19 6
3 Kauhajoen Karhu 4 0 0 4 10 - 51 0

Lohko 2

30.6.1935 Ylihärmän Junkkarit - Laihian Liitto               13-0  -  Ilkka

5.7.1935 Laihian Liitto - Vaasan Maila                           3-8  -  Vaasa

9.7.1935 Laihian Liitto - Ylihärmän Junkkarit                   5-2

9.7.1935 Vaasan Maila - Ylihärmän Junkkarit                  6-5  -  Vaasa

10.7.1935 Vaasan Maila - Laihian Liitto                          6-4  -  Ilkka

11.7.1935 Ylihärmän Junkkarit - Vaasan Maila                5-2  -  Ilkka

1 Vaasan Maila 4 3 0 1 22 - 17 6
2 Ylihärmän Junkkarit 4 2 0 2 25 - 13 4
3 Laihian Liitto 4 1 0 3 12 - 29 2

Lohko 3

x.x.1935 Seinäjoen Maila-Jussit - Ylistaron suojeluskunta  3-1

x.x.1935 Seinäjoen Maila-Jussit - Kuortaneen Kunto        14-2

16.6.1935 Ylistaron suojeluskunta - Seinäjoen Maila.Jussit   5-10  - Pohjanmaan Suunta

x.x.1935 Ylistaron suojeluskunta - Kuortaneen Kunto        8-3

3.7.1935 Kuortaneen Kunto - Seinäjoen Maila-Jussit         2-7  -  Vaasa

x.x.1935 Kuortaneen Kunto - Ylistaron suojeluskunta        3-2

1 Seinäjoen Maila-Jussit 4 4 0 0 34 - 10 8
2 Ylistaron suojeluskunta 4 1 0 3 16 - 19 2
3 Kuortaneen Kunto 4 1 0 3 10 - 31 2

Aluefinaali

14.7.1935 Vaasan Maila - Ilmajoen Kisailijat                       5-3

14.7.1935 Seinäjoen Maila-Jussit - Ilmajoen Kisailijat           5-1   -  Lehti

14.7.1935 Seinäjoen Maila-Jussit - Vaasan Maila                10-1   -  Ilkka

1 Seinäjoen Maila-Jussit 2 2 0 0 15 - 2 4
2 Vaasan Maila 2 1 0 1 6 - 13 2
3 Ilmajoen Kisailijat 2 0 0 2 4 - 10 0

Seinäjoen Maila-Jussit voitti aluemestaruuden.

B-luokka

Lohko 1

x.x.1935 Ylistaron suojeluskunta/2 - Ilmajoen Kisailijat/2     5-8

10.7.1935 Kyrön Voima - Ylistaron suojeluskunta/2             13-19  -  Ilkka

17.7.1935 Ilmajoen Kisailijat/2 - Kyrön Voima                       7-0   -  Ilkka

1 Ilmajoen Kisailijat/2 2 2 0 0 15 - 5 4
2 Ylistaron suojeluskunta/2 2 1 0 1 24 - 21 2
3 Kyrön Voima 2 0 0 2 13 - 26 0

Lohko 2

x.x.1935 Seinäjoen Maila-Jussit/2 - Tuomikylän Ns:n Urheilijat 13-3

x.x.1935 Seinäjoen Maila-Jussit/2 - Seinäjoen suojeluskunta  7-4

x.x.1935 Tuomikylän Ns:n Urheilijat - Seinäjoen suojeluskunta 5-4

1 Seinäjoen Maila-Jussit/2 2 2 0 0 20 - 7 4
2 Tuomikylän Ns:n Urheilijat 2 1 0 1 8 - 17 2
3 Seinäjoen suojeluskunta 2 0 0 2 8 - 12 0

Lohko 3

3.7.1935 Peräseinäjoen Toive - Kouran Louhi                  15-2  -  Vaasa

9.7.1935 Alavuden Urheilijat - Peräseinäjoen Toive            1-5  -  Vaasa

x.x.1935 Kouran Louhi - Alavuden Urheilijat                     10-3

1 Peräseinäjoen Toive 2 2 0 0 20 - 3 4
2 Kouran Louhi 2 1 0 1 12 - 18 2
3 Alavuden Urheilijat 2 0 0 2 4 - 15 0

Lohko 4

17.7.1935 Kristiinan Urheilijat - Isojoen suojeluskunta        8-2

18.7.1935 Karijoen Tappara - Kristiinan Urheilijat              2-5  -  Vaasa

24.7.1935 Isojoen suojeluskunta - Karijoen Tappara        11-13 - Vaasa

1 Kristiinan Urheilijat 2 2 0 0 13 - 4 4
2 Karijoen Tappara 2 1 0 1 15 - 16 2
3 Isojoen suojeluskunta 2 0 0 2 13 - 21 0

Lohko 5

x.x.1935 Jurvan Vesa - Närvijoen Veto-pelaajat                  8-3

x.x.1935 Teuvan Rivakka - Jurvan Vesa                             3-9

11.7.1935 Teuvan Rivakka - Närvijoen Veto-pelaajat         25-2  -  Maan Sana

1 Jurvan Vesa 2 2 0 0 17 - 6 4
2 Teuvan Rivakka 2 1 0 1 28 - 11 2
3 Närvijoen Veto-pelaajat 2 0 0 2 5 - 33 0

Lohko 6

x.x.1935 Kurikan Ryhti/2 - Jalasjärven suojeluskunta            luovutus

Lohko 7

6.7.1935 Lapuan suojeluskunta - Nurmon Jymy                 25-7  -  Ilkka

12.7.1935 Lapuan Pyrintö - Nurmon Jymy                         2-10

12.7.1935 Lapuan suojeluskunta - Lapuan Pyrintö        luovutus  - Lapuan Sanomat

1 Lapuan suojeluskunta 2 2 0 0 25 - 7 4
2 Nurmon Jymy 2 1 0 1 17 - 27 2
3 Lapuan Pyrintö 2 0 0 2 2 - 10 0

Lohko 8

11.7.1935 Ylihärmän Junkkarit/2 - Kauhavan suojeluskunta(Visa) 22-1  -  Ilkka

21.7.1935 Kauhavan ilmailukoulu - Ylihärmän Junkkarit/2            3-4   - Kauhava

21.7.1935 Kauhavan suojeluskunta - Kauhavan ilmailukoulu        3-12  -  Ilkka

1 Ylihärmän Junkkarit/2 2 2 0 0 26 - 4 4
2 Kauhavan ilmailukoulu 2 1 0 1 15 - 7 2
3 Kauhavan suojeluskunta 2 0 0 2 4 - 34 0

Lohko 9

16.7.1935 Alajärven suojeluskunta - Vimpelin Veto          1-7  - Lapuan Sanomat

19.7.1935 Vimpelin Veto - Alajärven suojeluskunta         10-4  -  Vaasa

1 Vimpelin Veto 2 2 0 0 17 - 5 4
2 Alajärven suojeluskunta 2 0 0 2 5 - 17 0

Lohko 10

25.7.1935 Laihian Jokikylän Ns:n Urheilijat - Isonkyrön Alapään Ns:n Urheilijat 5-3  - Ilkka

x.x.1935 Laihian Jokikylän Ns:n Urheilijat - Vähäkyrön Toukolan Ns:n Urheilijat 27-0

x.x.1935 Isonkyrön Alapään Ns:n Urheilijat - Vähäkyrön Toukolan Ns:n Urheilijat 19-0

1 Laihian Jokikylän Ns:n Urheilijat 2 2 0 0 32 - 3 4
2 Isonkyrön Alapään Ns:n Urheilijat 2 1 0 1 22 - 5 2
3 Vähäkyrön Toukolan Ns:n Urheilijat 2 0 0 2 0 - 46 0

Lohko 11

Vaasan Maila/2 suoraan jatkoon.

2.kierros

ryhmä 1

x.x.1935 Seinäjoen Maila-Jussit/2 - Peräseinäjoen Toive        6-0

x.x.1935 Ilmajoen Kisailijat/2 - Seinäjoen Maila-Jussit/2         2-0

ryhmä 2

3.8.1935 Kristiinan Urheilijat - Jurvan Vesa                          6-5  -  Vaasa

x.x.1935 Kristiinan Urheilijat - Kurikan Ryhti/2                      1-0

ryhmä 3

x.x.1935 Ylihärmän Junkkarit/2 - Vimpelin Veto                     7-6

x.x.1935 Lapuan suojeluskunta - Ylihärmän Junkkarit/2          3-6

ryhmä 4

x.x.1935 Laihian Jokikylän Ns:n Urheilijat - Vaasan Maila/2      6-3

Välierät

1.9.1935 Kristiinan Urheilijat - Ilmajoen Kisailijat/2                 2-8   -  Ilmajoki

x.x.1935 Laihian Jokikylän Ns:n Urheilijat - Ylihärmän Junkkarit/2   0-13

Loppuottelu

21.9.1935 Ilmajoen Kisailijat/2 - Ylihärmän Junkkarit/2            0-1  -  Ilkka

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. Keski-Pohjanmaan Aluesarja

14.7.1935 Kokkolan Veikot - Kannuksen sk Urheilijat  4-5  -  Lehti - Pohjanmaan Suunta

Kannuksen suojeluskunnan Urheilijat jatkaa B-sarjan jatkopeleihin.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7. Pohjois-Suomen Aluesarja

Pohjolan Ryhmä

x.x.1935 Veitsiluodon Vastus - Kemin Kunto                 12-5

10.6. Lapin Pojat - Rovaniemen Urheilijat                      4-2  -  Pohjolan Suunta

x.x.1935 Kemin Yhteislyseon Vauhti - Veitsiluodon Vastus  13-2

30.6.1935 Lapin Pojat - Kemin Yhteislyseon Vauhti         5-6  -  Lapin Kansa

Raahen Ryhmä

x.x.1935 Raahen PV - Oulaisten Huima                                 6-1

x.x.1935 Paavolan Kisa - Raahen PV                                    8-3

Paavolan Kisa luovutti välierässä Oulun Pyrinnölle.

Oulun Ryhmä

14.7.1935 Oulun Pyrintö - Muhoksen sk Urheilijat                   4-2

14.7.1935 Limingan Niitto-Miehet - Kempeleen Kiri                 6-2

14.7.1935 Oulun Pyrintö - Limingan Niitto-Miehet                   6-3

14.7.1935 Muhoksen sk Urheilijat - Kempeleen Kiri                10-4

14.7.1935 Oulun Pyrintö - Kempeleen Kiri                              5-0

14.7.1935 Limingan Niitto-Miehet - Muhoksen sk Urheilijat      6-5  -  Kaiku

1 Oulun Pyrintö 3 3 0 0 15 - 5 6
2 Limingan Niitto-Miehet 3 2 0 1 15 - 13 4
3 Muhoksen sk Urheilijat 3 1 0 2 17 - 14 2
4 Kempeleen Kiri   3 0 0 3 6 - 21 0

Aluefinaali

28.7.1935 Oulun Pyrintö - Kemin Yhteislyseon Vauhti        5-0  -  Lehti - Pohjolan Sanomat

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8. Kymenlaakson Aluesarja

A-luokka

13.7.1935 Kotkan Into - Haminan Palloilijat                              5-4

13.7.1935 Myllykosken Kilpaveikot - Lahden Mailaveikot/2       13-1

14.7.1935 Kotkan Into - Myllykosken Kilpaveikot                     10-2

14.7.1935 Haminan Palloilijat - Lahden Mailaveikot/2                5-0

14.7.1935 Haminan Palloilijat - Myllykosken Kilpaveikot            9-1 - Lehti

14.7.1935 Kotkan Into - Lahden Mailaveikot/2                         5-1 - Kouvolan Sanomat

1 Kotkan Into 3 3 0 0 20 - 7 6
2 Haminan Palloilijat 3 2 0 1 18 - 6 4
3 Myllykosken Kilpaveikot 3 1 0 2 16 - 20 2
4 Lahden Mailaveikot/2 3 0 0 3 2 - 23 0

B-luokka

välierät

x.x.1935 Orimattilan Oka - Lahden Mailaveikot/3          2-3

28.6.1935 Lahden Mailaveikot/3 - Orimattilan Oka        4-8  -  Lahti

Orimattilan Oka lopputurnaukseen.

25.6.1935 Kuusankosken Veto/2 - Kouvolan Pallonlyöjät  2-14 - Kouvolan Sanomat

Kouvolan Pallonlyöjät lopputurnaukseen

27.6.1935 Inkeroisten Terho - Karhulan Katajaiset      12-3

28.6.1935 Karhulan Katajaiset - Inkeroisten Terho        3-5 - Kymen Keskilaakso

Inkeroisten Terho lopputurnaukseen

1.lopputurnaus Kouvolassa

6.7.1935 Inkeroisten Terho - Kouvolan Pallonlyöjät       4-4 - Kymen Keskilaakso

uusittu lopputurnaus

20.7.1935 Kouvolan Pallonlyöjät - Inkeroisten Terho           12-2

20.7.1935 Orimattilan Oka - Vehkalahden Veikot                12-2

21.7.1935 Orimattilan Oka - Inkeroisten Terho                    7-2

21.7.1935 Kouvolan Pallonlyöjät - Vehkalahden Veikot          6-0

21.7.1935 Inkeroisten Terho - Vehkalahden Veikot               9-9

21.7.1935 Kouvolan Pallonlyöjät - Orimattilan Oka               7-5 - Kymenlaakson Suunta

1 Kouvolan Pallonlyöjät 3 3 0 0 25 - 7 6
2 Orimattilan Oka 3 2 0 1 24 - 11 4
3 Inkeroisten Terho 3 0 1 2 13 - 28 1
4 Vehkalahden Veikot 3 0 1 2 11 - 27 1

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9. Kaakkois-Suomen Aluesarja

A-luokka

ryhmä 1

15.6.1935 Viipurin Kisa-Veikot/2 - Viipurin Reipas     6-5  -  Karjala

16.6.1935 Viipurin NMKY - Viipurin Kisa-Veikot/2      6-0 - Karjala

18.6.1935 Viipurin Reipas - Viipurin NMKY               8-1

26.6.1935 Viipurin Kisa-Veikot/2 - Viipurin NMKY      0-7

28.6.1935 Viipurin NMKY - Viipurin Reipas               2-3  -  Karjala

29.6.1935 Viipurin Reipas - Viipurin Kisa-Veikot/2     8-1  -  Karjala

1 Viipurin Reipas 4 3 0 1 24 - 10 6
2 Viipurin NMKY 4 2 0 2 16 - 11 4
3 Viipurin Kisa-Veikot/2 4 1 0 3 7 - 26 2

Uuraan Urheilijat ei pelannut.

ryhmä 2

13.6.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat - Enson Kisailijat/2     24-3 - Etelä-Saimaa

19.6.1935 Lappeenrannan Urheilu-Miehet - Enson Kisailijat/2   6-7 - Etelä-Savo

20.6.1935 Lappeenrannan Urheilu-Miehet - Tainionkosken VPKn Urheilijat  2-6   -  Karjala

7.7.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat - Lappeenrannan Urheilu-Miehet  7-9  -  Etelä-Savo

7.7.1935 Enson Kisailijat/2 - Lappeenrannan Urheilu-Miehet    8-7  - Karjala  (8-8  -  Etelä-Savo)

x.x.1935 Enson Kisailijat/2 - Tainionkosken VPKn Urheilijat       1-6

1 Tainionkosken VPKn Urheilijat 4 3 0 1 43 - 15 6
2 Enson Kisailijat/2 4 2 0 2 19 - 43 4
3 Lappeenrannan Urheilu-Miehet 4 1 0 3 24 - 28 2

ryhmä 3

Terijoen Rajamaila jatkoon otteluitta.

Loppusarja

1.kierros Terijoella

14.7.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat - Viipurin Reipas            5-1

14.7.1935 Terijoen Rajamaila - Viipurin Reipas                            5-2

14.7.1935 Terijoen Rajamaila - Tainionkosken VPKn Urheilijat       4-2  -  Karjala 

2.kierros Tainionkoskella

21.7.1935 Terijoen Rajamaila - Viipurin Reipas                             9-7 -  Karjala

21.7.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat - Terijoen Rajamaila        7-1 -  Karjala

21.7.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat - Viipurin Reipas             9-1 -  Karjala

3.kierros Viipurissa

28.7.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat - Terijoen Rajamaila        3-1

28.7.1935 Viipurin Reipas - Tainionkosken VPKn Urheilijat             3-9

28.7.1935 Viipurin Reipas - Terijoen Rajamaila                     T. luopui - Karjala

1 Tainionkosken VPKn Urheilijat 6 5 0 1 35 - 11 10
2 Terijoen Rajamaila 6 3 0 3 20 - 21 6
3 Viipurin Reipas 6 1 0 5 14 - 37 2

B-luokka

Ryhmä 1

15.6.1935 Uuraan Urheilijat/2 - Viipurin Aliupseeri Palloilijat         1-11 - Karjala

16.6.1935 Viipurin Aliupseeri Palloilijat - Viipurin Reipas/2     (7-2) 9-2 - Karjala

20.6.1935 Viipurin NMKY/2 - Viipurin Aliupseeri Palloilijat              3-10

26.6.1935 Viipurin NMKY/2 - Viipurin Reipas/2                           5-3  -  Karjala

27.6.1935 Viipurin Aliupseeri Palloilijat - Viipurin NMKY/2              6-1

30.6.1935 Viipurin Reipas/2 - Viipurin NMKY/2                           2-6

3.7.1935 Viipurin Reipas/2 - Viipurin Aliupseeri Palloilijat              2-0

Havin Kiri luopui otteluitta.

Ryhmä 2

6.7.1935 Koiviston Urheilijat - Johanneksen Urheilijat                 3-6 - Karjala

18.6.1935 Koiviston Urheilijat - Johanneksen Kireät                    5-1 - Karjala

x.x.1935 Johanneksen Urheilijat - Koiviston Urheilijat                  2-6

7.7.1935 Johanneksen Urheilijat - Johanneksen Kireät               12-5  - Karjala

x.x.1935 Johanneksen Kireät - Koiviston Urheilijat                      2-13

25.6.1935 Johanneksen Kireät - Johanneksen Urheilijat               7-6  -  Karjala

Ryhmä 3

16.6.1935 Savitaipaleen Urheilijat - Etelä-Saimaan Kisa           0-24 - Karjala

27.6.1935 Etelä-Saimaan Kisa - Savitaipaleen Urheilijat           Lv - Etelä-Saimaa

Ryhmä 4

7.7.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat/2 - Jääsken Kirijät             3-1  -  Karjala

x.x.1935 Jääsken kirijät - Tainionkosken VPKn Urheilijat/2            8-10  -  Karjala

19.6.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat/2 - Imatran Jyske          17-4  -  Karjala

10.7.1935 Imatran Jyske - Jääsken Kirijät                                3-6  -  Ylä-Vuoksi

x.x.1935 Imatran Jyske - Tainionkosken VPKn Urheilijat/2              5-10

x.x.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat/2 - Vuoksenniskan Urheilijat  20-1

x.x.1935 Vuoksenniskan Urheilijat - Tainionkosken VPKn Urheilijat/2    5-13

x.x.1935 Vuoksenniskan Urheilijat - Jääsken Kirijät                          6-13

x.x.1935 Vuoksenniskan Urheilijat - Imatran Jyske                          5-11

Ryhmä 5

13.6.1935 Pyhäjärven Kaiku - Käkisalmen Palloilijat           1-5  -  Käkisalmen Sanomat

18.6.1935 Käkisalmen Palloilijat - Pyhäjärven Kaiku         14-8  -  Lehti - jatkuu

Ryhmä 6

16.6.1935 Kanneljärven Yritys - Valkjärven Vauhti             0-16  -  Karjala

20.6.1935 Valkjärven Vauhti - Kanneljärven Yritys           26-5  -  Keski-Vuoksi

Ryhmä 7

20.6.1935 Merijoen Urheilijat - Vahvialan Kiista                      1-6 - Karjala

x.x.1935 Vahvialan Kiista - Merijoen Urheilijat                              13-4

x.x.1935 Vahvialan Kiista - Säkkijärven Ahjo                                26-0

x.x.1935 Merijoen Urheilijat - Säkkijärven Ahjo                             17-2

x.x.1935 Säkkijärven Ahjo - Vahvialan Kiista                                 4-17

x.x.1935 Säkkijärven Ahjo - Merijoen Urheilijat                              4-18

Ryhmä 8

16.6.1935 Antrean Esa - Peron Vire                                     2-4 - Karjala

x.x.1935 Antrean Esa - Talin Kisa-Veikot                               luov.

6.7.1935 Peron Vire - Antrean Esa                                       6-9 - Karjala

26.6.1935 Peron Vire - Talin Kisa-Veikot                               9-3 - Karjala

30.6.1935 Talin Kisa-Veikot - Antrean Esa                             2-9  - Karjala

x.x.1935 Talin Kisa-Veikot - Peron Vire                                  6-4

Puolivälierät

18.7.1935 Koiviston Urheilijat - Viipurin Aliupseeri Palloilijat         8-0- Karjala

x.x.1935 Viipurin Aliupseeri Palloilijat - Koiviston Urheilijat           3-2 - Suomen aliupseeri

25.7.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat/2 - Etelä-Saimaan Kisa/2  1-15 - Etelä-Savo

28.7.1935 Etelä-Saimaan Kisa/2 - Tainionkosken VPKn Urheilijat/2  Luovutus

16.7.1935 Käkisalmen Palloilijat - Valkjärven Vauhti                     5-8  - Karjala

26.7.1935 Valkjärven Vauhti - Käkisalmen Palloilijat                    1-2  -  Lehti

22.7.1935 Antrean Esa - Vahvialan Kiista                                   4-6  -  Karjala

18.7.1935 Vahvialan Kiista - Antrean Esa                                 1-5 - Karjala

Välierät

8.8.1935 Koiviston Urheilijat - Etelä-Saimaan Kisa                   1-5  - Karjala

x.x.1935 Etelä-Saimaan Kisa - Koiviston Urheilijat                    9-2

20.8.1935 Antrean Esa - Valkjärven Vauhti                             3-3  -  Karjala

26.8.1935 Valkjärven Vauhti - Antrean Esa                             0-8  -  Karjala

Loppuottelu

8.9.1935 Antrean Esa - Etelä-Saimaan Kisa                           3-0  -  Lehti - Karjala


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10. Itä.Karjalan Aluesarja


Puolivälierät

x.x.1935 Värtsilän Teräs - Matkaselän Kisa                13-2

x.x.1935 Hämekosken Hyrske - Pitkärannan Urheilijat   12-8

x.x.1935 Elisenvaaran Pallokaksoset - Jaakkiman Kisa    2-4

x.x.1935 Sortavalan Palloseura - Sortavalan Palloilijat   7-3  -  Lehti

Välierät

14.7.1935 Hämekosken Hyrske - Värtsilän Teräs          0-13

x.x.1935 Jaakkiman Kisa - Sortavalan Palloseura          8-3   - Lehti

Loppuottelu

21.7.1935 Värtsilän Teräs - Jaakkiman Kisa                3-0   -  Lehti - Karjala

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11. Pohjois-Karjalan Aluesarja

A-luokka

alkuerät

x.x.1935 Pankakosken Tehtaan Urheilijat - Lieksan Urheilijat     12-1 - Karjala

16.6.1935 Lieksan Urheilijat - Pankakosken Tehtaan Urheilijat     4-5 - Karjalainen

Joensuun Rajavartioston Urheilijat - Joensuun Kalevaiset        luovutus

välierät

x.x.1935 Nurmeksen Sepot - Pankakosken Tehtaan Urheilijat    2-16 - Karjala

x.x.1935 Pankakosken Tehtaan Urheilijat - Nurmeksen Sepot    25-1

x.x.1935 Joensuun Palloseura - Joensuun Rajavartioston Urheilijat  7-0

Loppuottelut

x.x.1935 Joensuun Palloseura - Pankakosken Tehtaan Urheilijat    2-5  -  Lehti

22.7.1935 Pankakosken Tehtaan Urheilijat - Joensuun Palloseura  10-1 - Karjala

B-luokka

10.6.1935 Mattisenlahden Vanne - Salokylän Rengas                24-11 - Karjalan Maa

x.x.1935 Kuusjärven Partio - Polvijärven Urheilijat                     12-1 - Karjala

x.x.1935 Taipaleen Vekara - Sulkaman Kipinä                            49-2 - Karjala

12.6.1935 Liperin Taimi - Roukalahden Kivekkäät                       18-2 - Karjalainen

x.x.1935 Leppälahden Uskallus - Mattisenlahden Vanne              14-3

x.x.1935 Nunnanlahden Viesti - Kolin Ipatti                              18-0 - Karjala

x.x.1935 Kuusjärven Partio - Taipaleen Vekara                           7-2

x.x.1935 Liperin Taimi - Leppälahden Uskallus                            9-2

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12. Pohjois-Savon Aluesarja

A-luokka  -  otteluohjelma

16.6.1935 Iisalmen Pallonlyöjät - Varkauden Urheilijat      4-2  -  Salmetar          

16.6.1935 Kuopion Kopparit - Juankosken Kuohu           15-8  -  Savon Sanomat

21.6.1935 Kuopion Kopparit - Siilinjärven Ponnistus         3-8  -  Savo

23.6.1935 Kuopion Kopparit - Varkauden Urheilijat           4-2

25.6.1935 Siilinjärven Ponnistus - Juankosken Kuohu      15-0  -  Savon Sanomat

3.7.1935 Iisalmen Pallonlyöjät - Kuopion Kopparit            Luov. - Pohjois-Savo

30.6.1935 Varkauden Urheilijat - Juankosken Kuohu         J. luopui

13.7.1935 Siilinjärven Ponnistus - Iisalmen Pallonlyöjät     16-1 - Pohjois-Savo

14.7.1935 Varkauden Urheilijat - Siilinjärven Ponnistus      2-4  -  Savo

14.7.1935 Juankosken Kuohu - Iisalmen Pallonlyöjät          2-6  -  Savo  -  Laaka

1 Siilinjärven Ponnistus 4 4 0 0 43 - 6 8
2 Iisalmen Pallonlyöjät 4 3 0 1 11 - 20 6
3 Kuopion Kopparit 4 2 0 2 22 - 18 4
4 Varkauden Urheilijat 4 1 0 3 6 - 12 2
5 Juankosken Kuohu 4 0 0 4 10 - 36 0

B-luokka

x.x.1935 Kuopion Kopparit/2 - Siilinjärven Ponnistus/2                 6-1

x.x.1935 Siilinjärven Ponnistus/2 - Kuopion Kopparit/2                 2-6

x.x.1935 Vesannon Urheilijat - Rautalammin Urheilijat                  luovutus

x.x.1935 Lapinlahden Veto - Rautavaaran Yritys                         9-1

x.x.1935 Rautavaaran Yritys - Lapinlahden Veto                         2-16 - Lehti

x.x.1935 Kuopion Kopparit/2 - Nilsiän Nujakka                            luovutus

lopputurnaus

22.9.1935 Kuopion Kopparit/2 - Vesannon Urheilijat                    5-2

22.9.1935 Lapinlahden Veto - Vesannon Urheilijat                      10-4

22.9.1935 Kuopion Kopparit/2 - Lapinlahden Veto                        6-1  -  Savo

1 Kuopion Kopparit/2 2 2 0 0 11 - 3 4
2 Lapinlahden Veto 2 1 0 1 11 - 10 2
3 Vesannon Urheilijat 2 0 0 2 6 - 15 0


--------------------------------------------------------------------------------------------

13. Suur-Savon Aluesarja  -  Kaavio

1. kierros

21.6.1935 Ruuhimäen Rytinä - Hankasalmen Hanka       9-12  -  Keskisuomalainen

26.6.1935 Hankasalmen Hanka - Ruuhimäen Rytinä         2-2  - Sisä-Suomi

26.6.1935 Lievestuoreen Kisa - Karstulan Kiva              3-9  - Sisä-Suomi

30.6.1935 Karstulan Kiva - Lievestuoreen Kisa               9-2 - Keskisuomalainen

x.x.1935 Savonlinnan Riento - Enonkosken Koskenpojat  Ekkp luopui.

2.kierros

7.7.1935 Karstulan Kiva - Jyväskylän Kiri/2                  5-17  - Sisä-Suomi

9.7.1935 Jyväskylän Kiri/2 - Karstulan Kiva                  8-2  - Keskisuomalainen

4.7.1935 Savonlinnan Riento - Pieksämäen Palloilijat      2-8  -  Savonmaa

9.7.1935 Pieksämäen Palloilijat - Savonlinnan Riento      8-2  -  Pieksämäki

4.7.1935 Mikkelin Ajo - Hankasalmen Hanka                 8-3 

7.7.1935 Hankasalmen Hanka - Mikkelin Ajo                 3-3  -  Sisä-Suomi

Loppusarja

21.7.1935 Mikkelin Ajo - Pieksämäen Palloilijat               6-0

21.7.1935 Pieksämäen Palloilijat - Jyväskylän Kiri/2        6-3

21.7.1935 Mikkelin Ajo - Jyväskylän Kiri/2                     2-3  -  Keskisuomalainen

1 Mikkelin Ajo 2 1 0 1 8 - 3 2
2 Jyväskylän Kiri/2 2 1 0 1 6 - 8 2
3 Pieksämäen Palloilijat 2 1 0 1 6 - 9 2



---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14. Kainuun Aluesarja

alkuerät

x.x.1935 Kuhmoniemen Kiva - Sotkamon suojeluskunta   4-6

x.x.1935 Paltamon suojeluskunta - Ristijärven suojeluskunta 24-1

x.x.1935 Kajaanin Pallkerho - Kainuun Ärjy                   luovutus

Lopputunaus

28.7.1935 Kajaanin Pallokerho - Paltamon suojeluskunta     5-1  - Laaka - Kajaani

Sotkamo luopui.

Kajaanin Pallokerho voitti aluemestaruuden.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

B-sarjan välieräottelut   - kaavio

8.8.1935 Hämeenlinnan Pallokerho - Tervakosken Pato   3-0  -  Aamulehti  -  Kaiku

10.8.1935 Tervakosken Pato - Hämeenlinnan Pallokerho  2-5  - Hämeen Sanomat

Hämeenlinnan Pallokerho lännen lopputurnaukseen.

15.8.1935 Kokemäen suojeluskunta - Loimaan Palloilijat 0-5  -  Uusi Aura

18.8. 1935 Loimaan Palloilijat - Kokemäen suojeluskunta  4-2 - Uusi Aura

Loimaan Palloilijat lännen lopputurnaukseen.

11.8.1935 Oulun Pyrintö - Kannuksen siojeluskunnan Urheilijat 22-1 - Hesari

14.8.1935 Kannuksen siojeluskunnan Urheilijat - Oulun Pyrintö 3-11 - Pohjanmaan Suunta

Oulun Pyrintö lännen lopputurnaukseen.

Seinäjoen Maila-Jussit lännen lopputurnaukseen ilman välikarsintaa.

11.8.1935 Mikkelin Ajo - Tainionkosken VPKn Urheilijat         6-2 - Hesari

15.8.1935 Tainionkosken VPKn Urheilijat - Mikkelin Ajo         0-2 - Mikkelin Sanomat

Mikkelin Ajo idän lopputurnaukseen.

11.8.1935 Kajaanin Pallokerho - Siilinjärven Ponnistus          5-10  -  Kajaani

18.8.1935 Siilinjärven Ponnistus - Kajaanin Pallokerho          3-0 -  Savo

Siilinjärven Ponnistus idän lopputurnaukseen.

14.8.1935 Pankakosken Tehtaan Urheilijat - Värtsilän Teräs  6-4  -  Karjalainen

18.8.1935 Värtsilän Teräs - Pankakosken Tehtaan Urheilijat  3-5  - Pohjois-Savo

Pankakosken Tehtaan Urheilijat  idän lopputurnaukseen.

Kotkan Into idän lopputurnaukseen ilman välikarsintaa.


Idän lopputurnaus   -  Laaka

24.8.1935 Siilinjärven Ponnistus - Mikkelin Ajo                 3-0  

24.8.1935 Kotkan Into - Pankakosken Tehtaan Urheilijat    4-3 - Uusi-Aura

25.8.1935 Mikkelin Ajo - Pankakosken Tehtaan Urheilijat    3-3 - Uusi Suomi

25.8.1935 Kotkan Into - Siilinjärven Ponnistus                 3-1 - Uusi Suomi

25.8.1935 Siilinjärven Ponnistus - Pankakosken Tehtaan Urheilijat 5-4 - Uusi Suomi

25.8.1935 Kotkan Into - Mikkelin Ajo                             3-2  -  Karjala  - Uusi Suomi

1 Kotkan Into                3 3 0 0 10 - 6 6
2 Siilinjärven Ponnistus 3 2 0 1 9 - 7 4
3 Pankakosken Tehtaan Urheilijat 3 0 1 2 10 - 12 1
4 Mikkelin Ajo 3 0 1 2 5 - 9 1

Lännen lopputurnaus

31.8.1935 Seinäjoen Maila-Jussit - Oulun Pyrintö             2-0 

31.8.1935 Loimaan Palloilijat - Hämeenlinnan Pallokerho     3-3  -  Uusi Aura

1.9.1935  Seinäjoen Maila-Jussit - Loimaan Palloilijat         4-2  -  Uusi Aura

1.9.1935  Hämeenlinnan Pallokerho - Oulun Pyrintö           4-1  -  Ilkka

1.9.1935  Seinäjoen Maila-Jussit - Hämeenlinnan Pallokerho 1-3  -  Uusi Aura

1.9.1935  Oulun Pyrintö - Loimaan Palloilijat                     1-3

1 Hämeenlinnan Pallokerho           3 2 1 0 10 - 5 5
2 Seinäjoen Maila-Jussit 3 2 0 1 7 - 5 4
3 Loimaan Palloilijat 3 1 1 1 8 - 8 3
4 Oulun Pyrintö 3 0 0 3 2 - 9 0

B-sarjan loppuottelu

15.9.1935 Hämeenlinnan Pallokerho - kotkan Into              3-0  -  Laaka - Hämeen Sanomat


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tuloskooste Laaka-lehti (puutteellinen)

b-sarjanottelut.jpg