Piirinmestaruus 1934

Pohjois-Karjala

Miehet: Joensuun Palloseura

nuoret: Joensuun Palloseura

naiset:

loppuottelu

1.7. Lieksan urheilijat - Nurmeksen Sepot          4-5   -  Karjalainen

Pohjois-Savo

A-sarjaa

15.7. Siilinjärven Ponnistus - Pörön Urheilijat    15-0  -  Pohjois-Savo

11.8. Siilinjärven Ponnistus - Varkauden Urheilijat 3-9  -  Savo

15.8. Varkauden Urheilijat - Kuopion Kopparit  7-1  -  pöytäkirja - Warkauden Lehti

2.9. Pörön Urheilijat - Kuopion Kopparit           3-17   -  Savo

B-sarjaa

25.7. Vesannon Urheilijat - Pielaveden Sampo   18-4  -  Savo

23.9. Iisalmen Palloilijat - Juankosken Kuohu      5-1

23.9. Kuopion Kopparit/2 - Vesannon Urheilijat    8-2

23.9. Kuopion Kopparit/2 - Iisalmen Palloilijat      3-2

23.9. Juankosken Kuohu - Vesannon Urheilijat     6-0  -  Savon Sanomat

Suur-Savo

Piirinmestaruudesta pelattiin 26.8. Pieksämäellä.

Mikkelin Ajo - Savonlinnan Riento 17-2  -  pöytäkirja

Pieksämäen Palloilijat - Savonlinnan Riento 7-3  -  pöytäkirja

Pieksämäen Palloilijat - Mikkelin Ajo 6-3  -  pöytäkirja   - Pieksämäen Sanomat

1 Pieksämäen Palloilijat 2 2 0 0 13 - 6 4
2 Mikkelin Ajo 2 1 0 1 20 - 8 2
3 Savonlinnan Riento 2 0 0 2 5 - 24 0

Kymenlaakso

14.7. Metsäkylän Kurssi - Myllykosken Kilpa-Veikot 2-9 - Kouvolan Sanomat

loppuottelut

3.8. Kuusankosken Veto - Myllykosken Kilpa-Veikot 6-4  -  Etelä-Suomi

15.8. Myllykosken Kilpa-Veikot - Kuusankosken Veto  4-14 - Etelä-Suomi

Helsinki

29.5. Helsingin Pallonlyöjät - Katajanokan Haukat         7-2

29.5. Helsingin Poliisi-Voimailijat - Pallo-Toverit             3-9  -  Hesari

31.5. Helsingin Pallonlyöjät - Helsingin Poliisi-Voimailijat 6-2

31.5. Pallo-Toverit - Katajanokan Haukat                     11-1 - Hesari

1.6. Katajanokan Haukat - Helsingin Poliisi-Voimailijat   6-4

1.6. Pallo-Toverit - Helsingin Pallonlyöjät                       4-1  -  Ajan Suunta

1 Helsingin Pallo-Toverit 3 3 0 0 24 - 5 6
2 Helsingin Pallonlyöjät 3 2 0 1 14 - 8 4
3 Katajanokan Haukat 3 1 0 2 9 - 22 2
4 Helsingin Poliisi-Voimailijat 3 0 0 3 9 - 21 0



B-sarja

ottelut 12.8. - Hesari

ottelut 16.8. -  Hesari

naiset

23.9. Helsingin Pallonlyöjät - Helsingin IFK                8-1

23.9. Katajanokan Haukat - Helsingin Maila-Tytöt       2-2  -  Uusi-Suomi

Uusimaa

20.5. Järvenpään Palo - Hyvinkään Tahko                  5-5 - Uudenmaan Sanomat

20.5. Porvoon Urheilijat - Hyvinkään Tahko                6-1 - Uudenmaan Sanomat

20.5. Järvenpään Palo - Poevoon Urheilijat                2-3 - Riihimäen Sanomat

1 Porvoon Urheilijat 2 2 0 0 9 - 4 4
2 Järvenpään Palo 2 0 1 1 7 - 8 1
3 Hyvinkään Tahko 2 0 1 1 6 - 11 1

Oulu

kevätkierros (B-sarjan alkukarsinnan yhteydessä)

28.5. Paavolan Kisa - Raahen Vesa                           5-4  -  pöytäkirja  -  Liitto

3.6. Limingan Niitto-Miehet - Oulun Pyrintö                0-5  -  pöytäkirja  -  Oo-Pee  - Kaiku

10.6. Oulun Pyrintö - Paavolan Kisa                        18-5  -  pöytäkirja  -  Oo-Pee  - Kaiku 12.6.

10.6. Limingan Niitto-Miehet - Raahen Vesa               2-7  -  pöytäkirja  - Kaiku 12.6.

17.6. Raahen Vesa - Oulun Pyrintö                            1-7  -  pöytäkirja   -  Oo-Pee - Kaiku

xx.x. Limingan Niitto-Miehet - Paavolan Kisa              2-0  -  pöytäkirja

syyskierros

22.8. Oulun Pyrintö - Limingan Niittomiehet                5-8  -  Liitto

26.8. Raahen Vesa - Limingan Niittomiehet                 5-19 - Liitto

30.8. Paavolan Kisa - Oulun Pyrintö                          4-14 - Kaiku

4.9. Raahen Vesa - Paavolan Kisa                             3-4  -  Kaiku

5.9. Oulun Pyrintö - Raahen Vesa                              5-1  -  Kaiku

5.9. Limingan Niitto-Miehet - Paavolan Kisa                3-5  -  Kaiku

1 Oulun Pyrintö 6 5 0 1 54 - 19 10
2 Limingan Niitto-Miehet 6 3 0 3 34 - 27 6
3 Paavolan Kisa 6 3 0 3 23 - 44 6
4 Raahen Vesa 6 1 0 5 21 - 42 2

B-sarjaa

25.7. Oulun Pyrintö/2 - Veljekset Åströmin Urheiljat    6-1  -  Kaleva

27.7. VR:n Urheilijat - Pateniemen Urheilijat               8-0  -  Kaleva

25.8. Veljekset Åströmin Urheiljat - Oulunsalon suojeluskunta 10-1 - Liitto

lopputurnaus  -  Liitto

9.9. Muhoksen sk. Urheilijat - VR:n Urheilijat               7-5

9.9. Tyrnävän Tempaus - Oulun Pyrintö/2                    7-4

9.9. VR:n Urheilijat - Tyrnävän Tempaus                     8-6

9.9. Oulun Pyrintö/2 - Muhoksen sk. Urheilijat              4-3

9.9. Tyrnävän Tempaus - Muhoksen sk. Urheilijat         5-4

9.9. Oulun Pyrintö/2 - VR:n Urheilijat                          5-4

1 Tyrnävän Tempaus 3 2 0 1 18 - 16 4
2 Oulun Pyrintö 2 3 2 0 1 13 - 14 4
3 Muhoksen sk. Urheilijat 3 1 0 2 14 - 14 2
4 VR:n Urheilijat 3 1 0 2 17 - 18 2



Itä-Karjala

A-sarja

10.5. Sortavalan Palloseura - Sortavalan Palloilijat      6-1  -  Karjalan Ääni

Jaakkiman Kisa - Seminaarin Kunto              6-1

loppuottelu

20.5. Sortavalan Palloseura - Jaakkiman Kisa             6-4 - Laatokka

B-sarja

10.5. Pitkärannan Pisto - Matkaselän Kisa                   7-24   -  Karjalan Ääni

Sortavalan Palloseura/2 ja Jaakkiman Kisa/2 luovuttivat.

loppuottelu

Seminaarin Kunto/2 - Pitkäranan Pisto                        6-5  -  Laatokka

Naiset

10.5. Sortavalan Palloiljat - Sortavalan Kunto              5-3  - Karjalan Ääni

loppuottelu

Jaakkiman Kisa - Sortavalan Palloilijat                        7-3  - Laatokka  -  Kisa


Pojat

10.5. Pitkärannan Pisto - Sortavalan Palloilijat           4-3  - Karjalan Ääni

Sortavalan Palloseura - Jaakkiman Kisa                    4-2

Matkaselän Kisa - Pitkärannan Pisto                          7-3  protesti

loppuottelu

Pitkärannan Pisto - Sortavalan Palloseura                 0-4  - Laatokka1 - Laatokka2

Varsinais-Suomi

B-sarja

25.7. Perniön Karhunpojat - Perttelin Peikot                      14-0  -  Uusi-Aura

31.7. Perttelin Peikot - Perniön Karhunpojat                      11-7  -  Uusi-Aura

15.8. Perniön Karhunpojat - Salo-Uskelan suojeluskunta/2  2.4  -  Uusi Aura

16.8. Salo-Uskelan suojeluskunta/2 - Perniön Karhunpojat  10-3  - Salon Seudun Kunnallislehti

Loppuottelu

19.8. Loimaan Palloilijat/2 - Laitilan Jyske                        14-3  -  Uusi-Aura



naiset

Salo - Loimaa    0-1  -  Lehti

Loimaa - Salo   3-1  -  Salon Seudun Kunnallislehti