Suojeluskuntapiirit 1934

Pohjois-Karjalan suojeluskuntapiiri

Alkulohkot:

Kuusjärvi - Taipale (luovutus), Polvijärvi - Liperi 13-0, Kuusjärvi - Polvijärvi 17-4

Pielisensuu - Kontiolahti 18-0

Pyhäselkä - Rääkkylä 14-6, Pyhäselkä - Tohmajärvi 7-3

Kitee - Pälkjärvi 11-6, Kitee - Kesälahti 25-5

Juuka - Nurmes 14-3, Rautavaara - Valtimo 19-3, Juuka - Rautavaara (J. voitti)

Eno - Tuupovaara 20-2, Ilomantsi - Kiihtelysvaara 14-2, Eno - Ilomantsi 10-3

Välierät:

Joensuu - Kuusjärvi 15-3

Pyhäselkä - Kitee 9-4, Pielisensuu - Pyhäselkä 13-0

Juuka - Eno 9-1

Pielisjärvi ja Värtsilä suoraan lopputurnaukseen.

Lopputurnaus:

välierät: Joensuu - Pielisjärvi 3-2, Pielisensuu - Juuka 7-0, Värtsilä suoraan 'mitalisarjaan'

ottelu 4. sijasta: Pielisjärvi - Juuka 7-0

Loppusarja: Värtsilä - Joensuu 6-4, Värtsilä - Pielisensuu 5-0, Joensuu - Pielisensuu 10-3

---------------------------------------------------------------------------------

Sortavalan suojeluskuntapiiri

alkuerät

Sortavalan merisk - Jaakkima             6-1

Elisenvaara - Harlu                            3-0

Sortavala - Soanlahti                        18-0  -  Laatokka

loppusarja

Sortavala - Sortavalan merisk              8-1

Sortavala - Elisenvaara                        6-0

Sortavalan merisk - Elisenvaara            7-6  -  Laatokka

------------------------------------------------------------------------------------

Kainuu

välierä

1.7. Kuhmoniemi - Suomussalmi          20-0

1.7. Kajaani - Sotkamo                          5-3

1.7. Kajaani - Suomussalmi                  16-0

1.7. Kuhmoniemi - Sotkamo                   4-3

1.7. Kuhmoniemi - Kajaani                     2-9

1.7. Sotkamo - Suomussalmi                 16-0  -  Kainuun Sanomat 3.7.

Kajaani ja kuhmoniemi lopputurnaukseen.

Lopputurnaus  -  Kaiku

Mikkeli

alkueriä  -  Länsi-Savo

------------------------------------------------------------------------------------

Viipurin suojeluskuntapiiri

alkueriä

3.6. Kuolemajärvi - Koivisto               0-14  -  Rannan Sanomat

10.6. Äyräpää - Viipuri                      0-11  -  Käkisalmen Sanomat

10.6. Vuoksela - Pyhäjärvi                 5-7  -  Käkisalmen Sanomat

10.6. Perkjärvi - Kaukaa/Lauritsala    11-5  -  Karjala

x.x. Joutseno - Ruokolahti                  6-2

8.7. Lappee - Lemi                            11-10

8.7. Joutseno - Taipalsaari                 15-8

8.7. Lappee - Joutseno                        8-5  -  Etelä-Saimaa

8.7. Pyhäjärvi - Sakkola                     2-1

8.7. Valkjärvi - Räisälä                       7-1

8.7. Räisälä - Sakkola                        7-1

8.7. Pyhäjärvi - Valkjärvi                  11-3  -  Käkisalmen Sanomat

9.8. Hiitola - Imatra/Tainionkoski 2-11 -  Käkisalmen Sanomat

Lopputurnaus:

välierät:

11.8. Imatra/Tainionkoski - Käkisalmi 17-1

11.8. Enso - Lappeenranta 19-3

11.8. Uuras - Terijoki 16-4

Loppusarja:

12.8. Uuras - Enso 12-10

12.8. Uuras - Imatra/Tainionkoski 8-5

12.8. Enso - Imatra/Tainionkoski 11-6   -    Käkisalmen Sanomat, 14.08.1934, nro 90, s. 4

1. Uuras

2. Enso

3. Imatra-Tainionkoski

4.-6. Terijoki, Lappeenranta ja Käkisalmi  -  Laaka

enso-lranta.jpg

-------------------------------------------------------------------------------

Eteläpohjanmaa

lotat

välierät

29.6. Kauhajoki - kurikka      3-1

29.6. Ilmajoki - Alavus         15-1  -  Seinäjoki

1934_-_07-03ti_EP_Lotat.JPG

Åboland

boland.jpg

----------------------------------------------------------------------------

Nylands Södra

nylands_sdra_fin.jpg