Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:68408 kpl

Yhteystiedot

Vesa Mustonen

vessix@suomi24.fi

B-sarja 1934

1934_-_B-sarja1.JPG

1934_-_B-sarja2.JPG

1934_-_B-sarja3.JPG

1934_-_B-sarja4.JPG

1934_-_B-sarja5.JPG

Etelä-Pohjanmaa

1934_-_B_-_Etela-pohjanmaa_A.JPG

1934_-_B_-_Etela-pohjanmaa_B.JPG

A-luokka

lohko 1

22.6. Alajärven Vesa - Vimpelin Palloseura 2-9  -  pöytäkirja

1.7. Kuortaneen Kunto - Alajärven Vesa 6-2  -  pöytäkirja

8.7. Alajärven Vesa - Kuortaneen Kunto 3-6  -  pöytäkirja

8.7. Vimpelin Palloseura - Kuortaneen Kunto 1-3  -  pöytäkirja

11.7. Vimpelin Palloseura - Alajärven Vesa 9-2  -  pöytäkirja

12.7. Kuortaneen Kunto - Vimpelin Palloseura 14-1  -  pöytäkirja

lohko 2

22.6. Ylihärmän Junkkarit - Ylistaron suojeluskunta 10-4  -  pöytäkirja

6.7. Vaasan Maila - Ylihärmän Junkkarit 1-4  -  pöytäkirja

8.7. Ylihärmän Junkkarit - Vaasan Maila 3-0  -  pöytäkirja

11.7. Ylistaron suojeluskunta - Vaasan Maila 3-2  -  pöytäkirja

12.7. Vaasan Maila - Ylistaron suojeluskunta 4-6  -  pöytäkirja

xx.x. Ylistaron suojeluskunta - Ylihärmän Junkkarit 1-1

lohko 3

22.6. Ilmajoen Kisailijat - Seinäjoen Maila-Jussit/2  13-3  -  pöytäkirja

28.6. Seinäjoen Maila-Jussit/2 - Kauhajoen Karhu 3-7  -  pöytäkirja

5.7. Kauhajoen Karhu - Ilmajoen Kisailijat 11-8  -  pöytäkirja

9.7. Seinäjoen Maila-Jussit/2 - Ilmajoen Kisailijat 2-3  -  pöytäkirja

11.7. Kauhajoen Karhu - Seinäjoen Maila-Jussit/2  9-2  -  pöytäkirja

13.7. Ilmajoen Kisailijat - Kauhajoen Karhu 6-4  -  pöytäkirja

Lopputurnaus Kuortaneella 22.7.

Kuortaneen Kunto - Kauhajoen Karhu 2-6  -  pöytäkirja

Kuortaneen Kunto - Ylihärmän Junkkarit 2-5  -  pöytäkirja

Ylihärmän Junkkarit - Kauhajoen Karhu 6-0  -  pöytäkirja

B-luokka

Lohko 1a

22.6. Kauhajoen Karhu/2 - Jaasjärven Jalas 27-7  -  pöytäkirja

29.6. Jalasjärven Jalas - Kurikan Ryhti 2-11  -  pöytäkirja

13.7. Kurikan Ryhti - Kauhajoen Karhu/2  11-6  -  pöytäkirja

Lohko 1b

21.6. Peräseinäjoen Toive - Kouran Louhi 6-1  -  pöytäkirja

6.7. Kouran Louhi - Alavuden Urheilijat 23-18  -  pöytäkirja1  -  pöytäkirja2

11.7. Alavuden Urheilijat - Peräseinäjoen Toive 2-12  -  pöytäkirja

Lohko 1c

4.6. Äystön Isku - Teuvan Rivakka 10-12  -  pöytäkirja

22.6. Teuvan Rivakka - Närvijoen Vetopelaajat 7-5  -  pöytäkirja

22.6. Äystön Isku - Lappfjärd UIK 13-4  -  pöytäkirja

6.7. Teuvan Rivakka - Äystön Isku 4-3  -  pöytäkirja

Lohko 2a

22.6. Ylihärmän Junkkarit/2 - Ylistaron suojeluskunta/2  5-3  -  pöytäkirja

17.7. Ylihärmän Junkkarit/2 - Alahärmän Ylipään Nuorisoseuran Palloilijat 9-0  -  pöytäkirja

xx.x. Alahärmän Ylipään Nuorisoseuran Palloilijat - Ylihärmän Junkkarit/2  0-10

xx.x. Ylistaron suojeluskunta/2 - Alahärmän Ylipään Nuorisoseuran Palloilijat 3-0

Lohko 2b

28.6. Laihian Liitto - Isonkyrön Alapään Nuorisoseuran Palloilijat 11-5  - pöytäkirja

8.7. Isonkyrön Alapään Ns Palloilijat - Laihian Jokikylän Ns Palloilijat 1-2  -  pöytäkirja

8.7. Laihian Jokikylän Ns palloilijat - Laihian Liitto 2-3  -  pöytäkirja

Lohko 2c

28.6. Seinäjoen Maila-Jussit/3 - Nurmon suojeluskunta 10-3  -  pöytäkirja

13.7. Ilmajoen Kisailijat/2 - Seinäjoen Maila-Jussit/3  18-7  -  pöytäkirja

xx.x. Nurmon Jymy - Seinäjoen Maila-Jussit/3  4-10

Välierät

Lohko 1

20.7. Peräseinäjoen Toive - Teuvan Rivakka 9-0  -  pöytäkirja

24.7. Teuvan Rivakka - Kurikan Ryhti 2-20  -  pöytäkirja

26.7. Kurikan Ryhti - Peräseinäjoen Toive 7-3  -  pöytäkirja

Lohko 2

22.7. Laihian Liitto - Ilmajoen Kisailijat/2  5-3  -  pöytäkirja

22,7. Ylihärmän Junkkarit/2 - Laihian Liitto 4-10  -  pöytäkirja

xx.x. Ilmajoen Kisailijat/2 - Ylihärmän Junkkarit 3-0

b-luokan finaalit

8.8. Laihian Liitto - Kurikan Ryhti 6-3

10.8. Kurikan Ryhti - Laihian Liitto 9-0  -  pöytäkirja

Uusimaa

1934_-_B_-_Uusimaa_AB.JPG

Ottelu_ptk_1934_B-s_233.jpg

19.6. Helsingin Pallonlyöjät/2 - Helsingin NMKY 5-1  -  pöytäkirja

19.6. Katajanokan Haukat - Helsingin Poliisi-Voimailijat 11-3  -  pöytäkirja

21.6. Helsingin Pallonlyöjät/2 - Helsingin Poliisi-Voimailijat 6-4  -  pöytäkirja

21.6. Pallo-Toverit/2 - Katajanokan Haukat 2-6  -  pöytäkirja

22.6. Helsingin Poliisi-Voimailijat - Helsingin NMKY 10-11  -  pöytäkirja

22.6. Pallo-Toverit/2 - Helsingin Pallonlyöjät/2  2-5  -  pöytäkirja

26.6. Helsingin NMKY - Pallo-Toverit/2  0-7  -  pöytäkirja

26.6. Helsingin pallonlyöjät/2 - Katajanokan Haukat 4-2  -  pöytäkirja

27.6. Katajanokan Haukat - Helsingin NMKY 13-2  -  pöytäkirja

27.6. Pallo-Toverit/2 - Helsingin Poliisi-Voimailijat 3-4  -  pöytäkirja

Maaseudun karsintaa

17.6. KooPee - Porvoon Urheilijat 3-1  -  pöytäkirja

3.7. Tervakosken Pato - Riihimäen Pallonlyöjät/2  15-2  -  pöytäkirja

4.7. Järvenpään Palo - Hyvinkään Tahko 5-3  -  pöytäkirja

5.7. Riihimäen Pallonlyöjät/2 - Tervakosken Pato 3-7  -  pöytäkirja

Maaseudun lopputurnaus

9.7. Järvenpään Palo - Tervakosken Pato 5-3  -  pöytäkirja

9.7. KooPee - Tervakosken Pato 11-6  -  pöytäkirja

9.7. Järvenpään Palo - KooPee 2-7  -  pöytäkirja

Loppuottelut

16.7. KooPee - Helsingin Pallonlyöjät/2  3-4  -  pöytäkirja

17.7. Helsingin Pallonlyöjät/2 - KooPee 9-2  -  pöytäkirja

karsinnat jatko-otteluihin

14.8. Katajanokan Haukat - KooPee 2-5  -  pöytäkirja

21.8. KooPee - Katajanokan Haukat 11-8  -  pöytäkirja

B-luokka

18.7. Helsingin Urheilu-Pojat - Eteläiset 8-3  -  pöytäkirja

18.7. Bobollklubben - Suomenlinnan Urheilijat 5-2  -  pöytäkirja

19.7. Suomenlinnan Urheilijat - Eteläiset 4-5  -  pöytäkirja

xx.x. Helsingin Urheilu-Pojat - Bobollklubben 2-10  -  pöytäkirja

20.7. Eteläiset - Bobollklubben 6-1  -  pöytäkirja

23.7. Helsingin Urheilu-Pojat - Suomenlinnan Urheilijat 7-4  -  pöytäkirja

Kaakkois-Suomi

1934_-_B_-_Kaakkoissuomi.JPG

1934_-_B_-_KaakkoissuomiB2.JPG

1934_-_pallokaksoset_-_Kakisalmen_Pall.JPG

1934_-_Kakisalmi_-_pallokaksoset.JPG

1934_-_Alue_B_Kaakkoissuomi_finaali.JPG

A-luokka

A1 ryhmä

xx.x. Viipurin NMKY - Uuraan Urheilijat  12-4  -  pöytäkirja

27.6. Uuraan  Urheilijat - Viipurin NMKY  9-2  -  pöytäkirja

28.6. Viipurin Pallo-Veikot - Viipurin Kisa-Veikot  4-2  -  pöytäkirja

7.7. Uuraan Urheilijat - Viipurin Pallo-Veikot  4-1  -  pöytäkirja

11.7. Viipurin Kisa-Veikot - Viipurin NMKY  3-1  -  pöytäkirja

14.7. Uuraan Urheilijat - Viipurin Kisa-Veikot  2-2  -  pöytäkirja

A2 ryhmä

27.6. Tainionkosken Urheilijat - Enson Kisailijat/2   7-4  -  pöytäkirja

15.7. Tainionkosken Urheilijat - Lappeenrannan Urheilu-Miehet 3-2  -  pöytäkirja

Loppuottelut:

8.8. Viipurin Kisa-Veikot - Tainionkosken Urheilijat 6-2  -  pöytäkirja

14.8. Tainionkosken (VPK:n) Urheilijat - Viipurin Kisa-Veikot 8-4  -  pöytäkirja

Uusintaottelu aluemestaruudesta

Enso 19.8. Viipurin Kisaveikot - Tainionkosken Urheilijat 6-1  -  pöytäkirja

B-luokka

B1 ryhmä

27.6. Viipurin Reipas - Viipurin Kisaveikot/2  4-0  -  pöytäkirja

29.6. Viipurin Reipas - Talin Kisa-Veikot 11-3  -  pöytäkirja

29.6. Säiniön suojeluskunta - Viipurin Kisaveikot/2  8-10  -  pöytäkirja

3.7. Viipurin Reipas - Säiniön suojeluskunta  5-0  -  pöytäkirja

4.7. Viipurin Kisaveikot/2 - Viipurin NMKY/2  12-5  -  pöytäkirja

6.7. Viipurin Reipas - Viipurin NMKY/2  6-1  -  pöytäkirja

8.7. Talin Kisa-Veikot - Viipurin Reipas 1-6  -  pöytäkirja

9.7. Viipurin NMKY/2 - Viipurin Kisaveikot/2  9-6  -  pöytäkirja

15.7. Säiniön suojeluskunta - Viipurin Reipas 7-4  -  pöytäkirja

17.7. Viipurin NMKY/2 - Viipurin Reipas  3-3  -  pöytäkirja

18.7. Viipurin Kisa-Veikot/2 - Viipurin Reipas 1-8  -  pöytäkirja

B2 ryhmä

17.6. Koiviston Urheilijat - Johanneksen sk:n Palloilijat 13-2  -  pöytäkirja

28.6. Uuraan Urheilijat/2 - Koiviston Urheilijat 1-3  -  pöytäkirja

4.7. Uuraan Urheilijat/2 - Johanneksen sk:n Palloilijat  4-2  -  pöytäkirja

15.7. Koiviston Urheilijat - Uuraan Urheilijat/2  2-7  -  pöytäkirja

B3 ryhmä

21.6. Kirvun Vilkas - Antrean Esa 1-14  -  pöytäkirja

28.6. Kirvun Vilkas - Jääsken Kirijät 1-11  -  pöytäkirja

3.7. Antrean Esa - Jääsken Kirijät 7-2  -  pöytäkirja

B4 ryhmä

xx.x. Karjalan Pallo-Kaksoset - Käkisalmen Palloilijat 3-9

13.7. Käkisalmen Palloilijat - Karjalan Pallo-Kaksoset 7-4  - pöytäkirja1 - pöytäkirja2

välierä

26.8. Antrean Esa - Käkisalmen Palloilijat 0-5  -  pöytäkirja

finaali

xx.x. Käkisalmen Palloilijat - Viipurin Reipas  1-3

Pohjois-Savo

1934_-_B_-_Pohjois-Savo.JPG

pohjoinen

24.6. Siilinjärven Ponnistus - Iisalmen Palloilijat  6-6  -  pöytäkirja

4.7. Lapinlahden Veto - Siilinjärven Ponnistus  0-10  -  pöytäkirja

10.7. Iisalmen Palloilijat - Lapinlahden Veto  5-3  -  pöytäkirja

xx.x. Iisalmen Palloilijat - Siilinjärven Ponnistus  1-3

eteläinen

17.7. Varkauden Urheilijat - Vesannon Urheilijat 8-0  -  pöytäkirja

17.7. Varkauden Urheilijat - Suonenjoen Vasama 7-0  -  pöytäkirja

17.7. Suonenjoen Vasama - Vesannon Urheiijat 10-8  -  pöytäkirja

keskinen

18.7. Kuopion Kopparit - Tervon Urheilijat 14-3  -  pöytäkirja

xx.x. Kuopion Kopparit - Juankosken Kuohu 15-4

Loppusarja

2.8. Kuopion Kopparit - Varkauden Urheilijat  8-4  -  pöytäkirja  (Varkaus teki vastalauseen, joka hyväksyttiin - ottelu uusittiin Varkaudessa 15.8.)

2.8. Kuopion Kopparit - Siilinjärven Ponnistus  9-6  -  pöytäkirja

2.8. Varkauden Urheilijat - Siilinjärven Ponnistus  7-0  -  pöytäkirja

15.8. Varkauden Urheilijat - Kuopion Kopparit  7-1  -  pöytäkirja

Varkauden_Urheilijat_1934.jpg

Suur-Savo

1934_-_B_-_Suur-Savo.JPG

Puolivälierät:

4.7. Jyväskylän Kiri - Jämsänkosken Ilves 9-0   -   pöytäkirja

8.7. Jämsänkosken Ilves - Jyväskylän Kiri 0-32  -  pöytäkirja

Jyväskylän Kiri jatkoon.

10.7. Pieksämäen Palloilijat - Hankasalmen Hanka 16-2  -  pöytäkirja

xx.x. Hankasalmen Hanka - Pieksämäen Palloilijat 1-7   -  pöytäkirja

Pieksämäen Palloilijat jatkoon.

Mikkelin Ajo jatkoon. Rantasalmen Urheilijat luovutti.

Lievestuoreen Kisa suoraan välieriin.

Välierät

18.7. Jyväskylän Kiri - Lievestuoreen Kisa 6-2  -  pöytäkirja

23.7. Lievestuoreen Kisa - Jyväskylän Kiri 0-9  -  pöytäkirja

Jyväskylän Kiri loppuotteluun.

xx.x. Mikkelin Ajo - Pieksämäen Palloilijat 1-3

xx.x. Pieksämäen Palloilijat - Mikkelin Ajo 12-0

Pieksämäen Palloiijat loppuotteluun.

Loppuottelut

26.7. Jyväskylän Kiri - Pieksämäen Palloilijat 4-1  -  pöytäkirja

1.8. Pieksämäen Palloilijat - Jyväskylän Kiri  3-2  -  pöytäkirja

Jyväskylän Kiri aluemestariksi juoksuin 6-4.

Kymenlaakso

1934_-_B_-_Kymenlaakso.JPG

1.kierros

xx.x. Kotkan Into - Summan Ponnistus  31-1

Kotkan Into jatkoon.

30.6. Metsäkylän Kurssi - Vehkalahden Veikot 10-3  -  pöytäkirja

7.7. Vehkalahden Veikot - Metsäkylän Kurssi  6-8  -  pöytäkirja

Metsäkylän Kurssi jatkoon, juoksut 18-9.

30.6. Kuusankosken Veto/2 - Inkeroisten Terho  3-7  -  pöytäkirja

6.7. Kuusankosken Veto/2 - Kouvolan Pallonlyöjät  5-4  - pöytäkirja

12.7. Inkeroisten Terho - Myllykosken Kilpaveikot 5-7  -  pöytäkirja

14.7. Inkeroisten Terho - Kuusankosken Veto/2  2-18  -  pöytäkirja

20.7. Kuusankosken Veto/2 - Myllykosken Kilpaveikot 5-9  -  pöytäkirja

Lohkosta jatkoon Myllykosken Kilpaveikot.

xx.x. Orimattilan Oka - Lahden Mailaveikot/2  6-8

xx.x. Lahden Mailaveikot/2 - Orimattilan Oka 12-6

Lahden Mailaveikot/2 jatkoon. Juoksut 20-12.

2.kierros

17.7. Metsäkylän Kurssi - Kotkan Into 1-4  -  pöytäkirja

xx,x. Kotkan Into - Metsäkylän Kurssi 12-0

Kotkan Into jatkoon. Juoksut 16-1.

välierät

5.8. Kotkan Into - Myllykosken Kilpaveikot 8-1  -  pöytäkirja

x.x. Myllykosken Kilpaveikot - Kotkan Into 3-4

Kotkan Into loppuotteluun. Juoksut 12-4.

xx.x. Kausalan Pyrintö - Lahden Mailaveikot/2  4-6

xx.x. Lahden Mailaveikot/2 - Kausalan Pyrintö  9-8

Lahden Mailaveikot/2 loppuotteluun. Juoksut 15-12.


loppuottelu

12.8. Kotkan Into - Lahden Mailaveikot/2  4-0  -  pöytäkirja

Pohjois-Karjala

1934_-_B_-_Pohjois-Karjala.JPG

14.7. Lieksan Urheilijat - Nurmeksen Sepot  5-3  -  pöytäkirja

14.7. Pankakosken Tehtaan Urheilijat - Joensuun Palloseura/1  1-8  -  pöytäkirja

14.7. Joensuun Palloseura/2 - Nurmeksen Sepot  10-3  -  pöytäkirja

15.7. Pankakosken Tehtaan Urheilijat - Joensuun Palloseura/2  4-2  -  pöytäkirja

15.7. Lieksan Urheilijat - Joensuun Palloseura/1  0-18  -  pöytäkirja

15.7. Pankakosken Tehtaan Urheilijat - Nurmeksen Sepot  8-0  -  pöytäkirja

15.7. Joensuun Palloseura/1 - Joensuun Palloseura/2  10-2  -  pöytäkirja

15.7. Pankakosken Tehtaan Urheilijat - Lieksan Urheilijat  2-3  -  pöytäkirja

15.7. Lieksan Urheilijat - Joensuun Palloseura/2  5-2  -  pöytäkirja

Itä-Karjala

1934_-_B_-_Ita-Karjala.JPG

xx.x. Sortavalan Palloilijat - Värtsilän Teräs 0-4  -  pöytäkirja

22.6. Sortavalan Palloilijat - Sortavalan Palloseura/2  3-1  -  pöytäkirja

26.6. Sortavalan Palloseura/2 - Jaakkiman Kisa  16-3  -  pöytäkirja

28.6. Jaakkiman Kisa - Sortavalan Palloilijat  7-2  -  pöytäkirja

30.6. Värtsilän Teräs - Sortavalan Palloseura/2  15-0  -  pöytäkirja

15.7. Jaakkiman Kisa - Värtsilän Teräs 2-5

Loppuottelu

23,7. Sortavalan Palloseura/2 - Värtsilän Teräs 1-6  -  pöytäkirja

Varsinaissuomi

1934_-_B_-_Varsinaissuomi.JPG

26.6. Perniön Karhunpojat - Salo-Uskelan suojeluskunta 2-8  -  pöytäkirja

27.6. Paimion Ns:n Urheilijat - Turun NMKY 2-9  -  pöytäkirja

28.6. Vehmaan Vihurit - Loimaan Palloilijat/2  3-2  -  pöytäkirja

29.6. Turun NMKY - Paimion Ns:n Urheilijat 9-1  -  pöytäkirja

4.7. Loimaan Palloilijat/2 - Vehmaan Vihurit 11-2  -  pöytäkirja

4.7. Salo-Uskelan suojeluskunta - Perniön Karhunpojat 6-3  -  pöytäkirja

8.7. Salo-Uskelan suojeluskunta - Loimaan Palloilijat/2 5-4  -  pöytäkirja

8.7. Turun NMKY - Loimaan Palloilijat/2 1-6  -  pöytäkirja

8.7. Turun NMKY - Salo-Uskelan suojeluskunta 1-0  -  pöytäkirja

Loppuottelut

25.7. Loimaan Palloilijat/1 - Loimaan Palloilijat/2  2-2  -  pöytäkirja

6.8. Loimaan Palloilijat/1 - Loimaan Palloilijat/2  4-3  -  pöytäkirja

Yhteenveto Varsinais-Suomen B-sarjasta

Pohjois-Suomi

1934_-_B_-_pohjois-Suomi.JPG

3.6. Rovaniemen Urheilijat - Lapin Pojat 10-12  -  pöytäkirja

17.6. Lapin Pojat - Kemin Yhteislyseon Vauhti 1-9  -  pöytäkirja

3.7. Muhoksen suojeluskunnan Urheiijat - Tyrnävän Tempaus  4-9  -  pöytäkirja

28.5. Paavolan Kisa - Raahen Vesa 5-4  -  pöytäkirja

30.5. Limingan Niitto-Miehet - Raahen Vesa 2-7  -  pöytäkirja

3.6. Limingan Niitto-Miehet - Oulun Pyrintö 0-5  -  pöytäkirja

17.6. Raahen Vesa - Oulun Pyrintö 1-7  -  pöytäkirja

xx.x. Limingan Niitto-Miehet - Paavolan Kisa 2-0  -  pöytäkirja

xx.x. Oulun Pyrintö - Paavolan Kisa 18-5  -  pöytäkirja

11.8. Kemin Yhteislyseon Vauhti - Tyrnävän Tempaus 6-0

11.8. Oulun Pyrintö - Kajaanin Pallokerho 2-1

11.8. Oulun Pyrintö - Kemin Yhteislyseon Vauhti 6-2

Häme

1934_-_B_-_Hame.JPG


1.kierros

26.6. Tampereen Pyrintö - Kangasalan Kisa 10-5  -  pöytäkirja

3.7. Kangasalan Kisa - Tampereen Pyrintö 7-8  -  pöytäkirja

Tampereen Pyrintö jatkoon juoksuin 18-12.

xx.x. Hattulan Haka - Kalvolan Keihäs 6-6  -  pöytäkirja

28.6. Kalvolan Keihäs - Hattulan Haka 14-3  -  pöytäkirja

Kalvolan Keihäs jatkoon juoksuin 20-9.

27.6. Hämeenlinnan Tarmo - Hämeenlinnan Tuki 1-3  -  pöytäkirja

4.7. Hämeenlinnan Tuki - Hämeenlinnan Tarmo 2-4  -  pöytäkirja

juoksut tasan 5-5. Uusintaottelu:

11.7. Hämeenlinnan Tuki - Hämeenlinnan Tarmo 2-4  -  pöytäkirja

Tuki teki ottelusta protestin, joka hyväksyttiin.

14.7. Hämeenlinnan Tarmo - Hämeenlinnan Tuki 5-2  -  pöytäkirja

Hämeenlinnan Tarmo jatkoon.

xx.x. Tampereen Maila-Pojat - Tampereen Poliisi-Urheilijat 3-9  -  pöytäkirja

xx.x. Tampereen Poliisi-Urheilijat - Tampereen Maila-Pojat 9-5

Tampereen poliisi-Urheilijat jatkoon juoksuin 18-8.

2.7. Tampereen Maila - Pirkkalan Urheilijat 1-5  -  pöytäkirja

x.x. Pirkkalan Urheilijat - Tampereen Maila 5-3

Pirkkalan Urheilijat jatkoon juoksuin 10-4. (?)


2.kierros

4.7. Kalvolan Keihäs - Forssan Salama 12-0  -  pöytäkirja

8.7. Forssan Salama - Kalvolan Keihäs 5-12  -  pöytäkirja

Kalvolan Keihäs jatkoon juoksuin 24-5.

6.7. Tampereen Poliisi-Urheilijat - Pirkkalan Urheilijat 4-11  -  pöytäkirja

x.x. Pirkkalan Urheilijat - Tampereen Poliisi-Urheilijat 6-5

Pirkkalan Urheilijat jatkoon juoksuin 17-11.

välierät

16.7. Kalvolan Keihäs - Hämeenlinnan Tarmo 2-4  -  pöytäkirja

18.7. Hämeenlinnan Tarmo - Kalvolan Keihäs 9-3  -  pöytäkirja

Hämeenlinnan Tarmo jatkoon juoksuin 13-5.

xx.x. Tampereen Pyrintö - Pirkkalan Urheilijat 7-2

xx.x. Pirkkalan Urheilijat - Tampereen Pyrintö 2-6

Tampereen Pyrintö jatkoon juoksuin 13-4.

Satakunnan alkulohko:

29.6. Porin Palloveikot - Ulvilan Pallonlyöjät 11-2  -  pöytäkirja

5.7. Harjavallan Pesäpalloseura - Ulvilan Pallonlyöjät 5-4  -  pöytäkirja

11.7. Harjavallan Pesäpalloseura - Porin Palloveikot 1-9  -  pöytäkirja

xx.x. Porin Palloveikot - Lavian Kisa 9-0  -  pöytäkirja

xx.x. Harjavallan Pesäpalloseura - Kokemäen suojeluskunta 8-0

xx.x. Porin Palloveikot - Kokemäen suojeluskunta 17-2

xx.x. Kokemäen suokeluskunta - Lavian Kisa 1-0

Porin Palloveikot jatkoon.

loppusarja Hämeenlinnassa

22.7. Hämeenlinnan Tarmo - Tampereen Pyrintö 8-10  -  pöytäkirja

22.7. Hämeenlinnan Tarmo - Porin Palloveikot 5-3  -  pöytäkirja

22.7. Tampereen Pyrintö - Porin Palloveikot 6-1  -  pöytäkirja

1934_-_Tampereen_pyrinto.jpg

välikarsinta:

9.8. Ylihärmän Junkkarit - Kokkolan Urheilu-Veikot 21-0  -  pöytäkirja

21.8. Joensuun Palloseura - Värtsilän Teräs 3-2  -  pöytäkirja

24.8. Värtsilän Teräs - Joensuun Palloseura 0-9  -  pöytäkirja

26.8. Oulun Pyrintö - Ylihärmän Junkkarit 12-1  -  pöytäkirja

26.8. Jyväskylän Kiri - Varkauden Urheilijat 7-0  -  pöytäkirja

2.9. Varkauden Urheilijat - Jyväskylän Kiri 2-22  -  pöytäkirja

Idän loppusarja Viipurissa 8.-9.9.

Joensuun Palloseura - Kotkan Into 4-2  -  pöytäkirja

Viipurin Kisa-Veikot - Joensuun Palloseura 3-1  -  pöytäkirja

Viipurin Kisa-Veikot - Jyväskylän Kiri 2-3  -  pöytäkirja

Kotkan Into - Jyväskylän Kiri 4-0  -  pöytäkirja

Jyväskylän Kiri - Joensuun Palloseura 2-0  -  pöytäkirja

Viipurin Kisa-Veikot - Kotkan Into 6-5  -  pöytäkirja

Lännen loppusarja Tampereella 15.-16.9.

KooPee - Oulun Pyrintö  9-5  -  pöytäkirja

Tampereen Pyrintö - KooPee 4-9  -  pöytäkirja

Tampereen Pyrintö - Loimaan Palloilijat 7-5  -  pöytäkirja

KooPee - Loimaan Palloilijat  5-3  -  pöytäkirja

Tampereen Pyrintö - Oulun Pyrintö 8-3  -  pöytäkirja

Loimaan Palloiijat - Oulun Pyrintö 3-2  -  pöytäkirja

B-sarjan loppuottelu

23.9. Jyväskylän Kiri - KooPee 3-9  -  pöytäkirja