Nuorten SM 1974

A-pojat

1. Imatran Pallo-Veikot

2. Ilmajoen Kisailijat

3. Ulvilan Pesä-Veikot

B-pojat

alkulohko 3:

12.6.1974 Outokumun Partio - Kajaanin Pallokerho       15-3 - tulos

29.6.1974 Sotkamon Jymy - Outokumun Partio             3-3 - Karjalainen

10.7.1974 Outokumun Partio - Sotkamon Jymy            6-4  -  Lehti

loppusarjaa:  Okun ohjelma

20.7.1974 Ikaalisten Urheilijat - Outokummun Partio     4-2  -  Lehti

3.8.1974 Outokummun Partio - Vimpelin Veto               0-7  -  Karjalainen

10.8.1974 Oulun Lippo - Outokummun Partio               16-1

24.8.1974 Jyväskylän Kiri - Outokummun Partio            3-12 - Karjalainen

31.8.1974 Outokummun Partio - Kouvolan Pallonlyöjät   6-13 - Karjalainen

1.9.1974 Outokummun Partio - Riihimäen Pallonlyöjät    6-4  -  Karjalainen

1. Oulun Lippo   -  joukkue

2. Kouvolan Pallonlyöjät  -  joukkue

3. Vimpelin Veto

4. Ikaalisten Urheilijat

5. Outokummun Partio

6. Riihimäen Pallonlyöjät  -  joukkue

7. Jyväskylän Kiri

C-pojat

1. Alajärven Ankkurit

2. Kouvolan Pallonlyöjät

3. Oulun Lippo ja Kankaanpään Maila

Ampiaiset, D-pojat

Suurleiri Joensuussa

Lohko 1

Nurmon Jymy - Tohmajärven Urheilijat          10-2

Oulun Lippo - Sotkamon Jymy                       8-4

Mäntyharjun Virkistys - Jyväskylän Kiri           1-8

Nurmon Jymy - Sotkamon Jymy                   12-4

Oulun Lippo - Mäntyharjun Virkistys               5-2

Tohmajärven Urheilijat - Jyväskylän Kiri          2-5

Mäntyharjun Virkistys - Sotkamon Jymy         2-5

Nurmon Jymy - Jyväskylän Kiri                      4-4

Oulun Lippo - Tohmajärven Urheilijat              1-4

Sotkamon Jymy - Jyväskylän Kiri                   4-3

Mäntyharjun Virkistys - Tohmajärven Urheilijat 1-4

Nurmon Jymy - Oulun Lippo                         10-0

Oulun Lippo - Jyväskylän Kiri                        1-0

Mäntyharjun Virkistys - Nurmon Jymy            3-5

Tohmajärven Urheilijat - Sotkamon Jymy        5-7

1 Nurmon Jymy 5 4 1 0 41 - 13 9 joukkue
2 Sotkamon Jymy 5 3 0 2 24 - 30 6
3 Oulun Lippo 5 3 0 2 15 - 20 6
4 Jyväskylän Kiri 5 2 1 2 20 - 12 5
5 Tohmajärven Urheilijat 5 2 0 3 17 - 24 4
6 Mäntyharjun Virkistys 5 0 0 5 9 - 27 0

uusinta pääsystä pronssiotteluun

Sotkamon Jymy - Oulun Lippo                     3-1

Lohko 2

Haminan Palloilijat - Parkanon Urheilijat         7-7

Ylöjärven Pallo - Riihimäen Pallonlyöjät         0-9

Imatran Pallo-Veikot - Reisjärven Pilke          9-1

Parkanon Urheilijat - Riihimäen Pallonlyöjät    1-3

Reisjärven Pilke - Ylöjärven Pallo                10-1

Haminan Palloilijat - Imatran Pallo-Veikot       1-1

Imatran Pallo-Veikot - Riihimäen Pallonlyöjät  2-0

Haminan Palloilijat - Reisjärven Pilke            12-2

Parkanon Urheilijat - Ylöjärven Pallo            14-2

Haminan Palloilijat - Riihimäen Pallonlyöjät      2-3

Parkanon Urheilijat - Reisjärven Pilke           10-2

Imatran Pallo-Veikot - Ylöjärven Pallo          13-0

Parkanon Urheilijat - Imatran Pallo-Veikot      2-6

Haminan Palloilijat - Ylöjärven Pallo             16-0

Riihimäen Pallonlyöjät - Reisjärven Pilke       26-0

1 Imatran Pallo-Veikot 5 4 1 0 31 - 4 9
2 Riihimäen Pallonlyöjät 5 4 0 1 41 - 5 8
3 Haminan Palloilijat 5 2 2 1 38 - 13 6 joukkue
4 Parkanon Urheilijat 5 2 1 2 34 - 20 5
5 Reisjärven Pilke 5 1 0 4 15 - 58 2
6 Ylöjärven Pallo 5 0 0 5 3 - 62 0

pronssiottelu

Sotkamon Jymy - Riihimäen Pallonlyöjät       2-1

Loppuottelu

Nurmon Jymy - Imatran Pallo-Veikot            4-2


1. Nurmon Jymy

2. Imatran Pallo-Veikot

3. Sotkamon Jymy

4. Riihimäen Pallonlyöjät

Tuloksia - Karjalainen 1.8.74

tuloksia - Karjalainen 2.8.74

tuloksia - Karjalainen 3.8.74  -  jatkoa

tuloksia - Karjalainen 4.8.74



Sääsket, E-pojat

karsinta

Outokummun Partio - Kulhon Kunto                7-8

Outokummun Partio - Kiteen Urheilijat             4-8

Kulhon Kunto - Ilomantsin Urheilijat                1-20

Ilomantsin Urheilijat - Kiteen Urheilijat          29-0  -  tulokset

Ilomantsin Urheilijat - Outokummun Partio       9-1   -  Lehti

25.6. Kulhon Kunto - Kiteen urheilijat             5-6  - sarjapäätös

karsinnan lopputilanne (ed m. tulosten mukaan)

1 Ilomantsin Urheilijat 3 3 0 0 58 -2 6
2 Kiteen urheilijat 3 2 0 1 14 -38 4
3 Kulhon Kunto 3 1 0 2 14 -33 2
4 Outokummun Partio 3 0 0 3 12 -25 0

Joensuun suurleiri 31.7.-3.8.

Lohko 1

Haminan Palloilijat - Ilomantsin Urheilijat        12-8

Sotkamon Jymy - Ulvilan Pallo-Veikot              4-10

Jyväskylän Kiri - Siilinjärven Ponnistus             3-2

Haminan Palloilijat - Sotkamon Jymy              13-6

Ilomantsin Urheilijat - Siilinjärven Ponnistus     34-1

Jyväskylän Kiri - Ulvilan Pallo-Veikot                0-9

Ilomantsin Urheilijat - Sotkamon Jymy            17-3

Haminan Palloilijat - Jyväskylän Kiri                  7-1

Ulvilan Pallo-Veikot - Siilinjärven Ponnistus (!)  26-0

Jyväskylän Kiri - Sotkamon Jymy                    0-9

Ilomantsin Urheilijat - Ulvilan Pallo-Veikot         3-12

Haminan Palloilijat - Siilinjärven Ponnistus        36-0

Haminan Palloilijat - Ulvilan Pallo-Veikot             7-2

Jyväskylän Kiri - Ilomantsin Urheilijat                4-10

Sotkamon Jymy - Siilinjärven Ponnistus           23-1

1 Haminan Palloilijat 5 5 0 0 75 - 17 10
2 Ulvilan Pallo-Veikot 5 4 0 1 59 - 14 8            
3 Ilomantsin Urheilijat 5 3 0 2 72 - 32 6
4 Sotkamon Jymy 5 2 0 3 45 - 41 4
5 Jyväskylän Kiri 5 1 0 4 8 - 37 2
6 Siilinjärven Ponnistus 5 0 0 5 4 - 122 0

Lohko 2

Muhoksen Pallo-Salamat - Imatran Pallo-Veikot 9-4

Nurmon Jymy - Ylöjärven Pallo                      12-0

Riihimäen Pallonlyöjät - Muhoksen Pallo-Salamat  1-10

Imatran Pallo-Veikot - Ylöjärven Pallo             25-0

Muhoksen Pallo-Salamat - Ylöjärven Pallo          1-0  ?

Riihimäen Pallonlyöjät - Nurmon Jymy                3-6

Muhoksen Pallo-Salamat - Nurmon Jymy            0-4 ?

Imatran Pallo-Veikot - Riihimäen Pallonlyöjät      12-0

Riihimäen Pallonlyöjät - Ylöjärven Pallo              11-1

Imatran Pallo-Veikot - Nurmon Jymy                  5-5

1 Nurmon Jymy 4 3 1 0    -    7
2 Muhoksen Pallo-Salamat 4 3 0 1 - 6     joukkue       
3 Imatran Pallo-Veikot 4 2 1 1 - 5
4 Riihimäen Pallonlyöjät 4 1 0 3 - 2
5 Ylöjärven Pallo 4 0 0 4 - 0
-

pronssiottelu

Ulvilan Pallo-Veikot - Muhoksen Pallo-Salamat   2-0

Loppuottelu

Haminan Palloilijat - Nurmon Jymy                 11-1


1. Haminan Palloilijat

2. Nurmon Jymy

3. Ulvilan Pallo-Veikot

4. Muhoksen Pallo-Salamat

F-pojat

pronssiottelu

28.7. Oulun Lippo  -  Nurmon Jymy                  5-13  - tulos

1. Haminan Palloilijat

2. Riihimäen Pallonlyöjät

3. Nurmon Jymy

4. Oulun Lippo

-------------------------------------------------------------------------------

C-tytöt

karsintaturnaus

27.8. Ilmajoen Kisailijat - Ilomantsin Urheilijat      17-13

27.8. Oulun Lippo - Ilomantsin Urheilijat               17-7

27.8. Oulun Lippo - Ilmajoen Kisailijat                   18-1  -  tulokset

1. Oulun Lippo

2. Ulvilan Pesä-Veikot

Peipot, D-tytöt

Leirisarja joensuussa

31.7. Kauhajoen Karhu - Karjalan Maila                             18-4

31.7. Imatran Pallo-Veikot - Ulvilan Pesä-Veikot                   3-14

31.7. Oulun Lippo - Jyväskylän Kiri                                    24-0

31.7. Kauhajoen Karhu - Ikaalisten Urheilijat                      17-0

31.7. Ulvilan Pesä-Veikot - Oulun Lippo                                1-12

31.7. Ikaalisten Urheilijat - Jyväskylän Kiri                          11-3

31.7. Imatran Pallo-Veikot - Karjalan Maila                          10-4 - lehti

1.8. Imatran Pallo-Veikot - Kauhajoen Karhu                      12-4

1.8. Ikaalisten Urheilijat - Karjalan Maila                             7-4

1.8. Ulvilan Pesä-Veikot - Jyväskylän Kiri                           10-9

1.8. Imatran Pallo-Veikot - Oulun Lippo                               3-18

1.8. Kauhajoen Karhu - Jyväskylän Kiri                              22-4

1.8. Karjalan Maila - Ulvilan Pesä-Veikot                              2-17

1.8. Ikaalisten Urheilijat - Oulun Lippo                                 3-12 - lehti

2.8. Kauhajoen Karhu - Ulvilan Pesä-Veikot                        11-5

2.8. Karjalan Maila - Oulun Lippo                                        2-17

2.8. Imatran Pallo-Veikot - Jyväskylän Kiri                           4-3

2.8. Ikaalisten Urheilijat - Ulvilan Pesä-Veikot                      4-13

2.8. Kauhajoen Karhu - Oulun Lippo                                   2-12

2.8. Karjalan Maila - Jyväskylän Kiri                                   1-8  -  lehti

3.8. Imatran Pallo-Veikot - Ikaalisten Urheilijat                    9-1  - lehti

1 Oulun Lippo 6 6 0 0 95 - 13 12  
2 Kauhajoen Karhu 6 4 0 2 73 - 37 8
3 Ulvilan Pesä-Veikot 6 4 0 2 50 - 41 8
4 Imatran Pallo-Veikot 6 4 0 2 41 - 44 8
5 Ikaalisten Urheilijat 6 2 0 4 26 - 58 4
6 Jyväskylän Kiri 6 1 0 5 27 - 72 2
7 Karjalan Maila 6 0 0 6 17 - 77 0

Tellut, E-tytöt

pronssiottelu

28.7. Jyväskylän Kiri - Reisjärven Pilke                                3-28

Loppuottelu

28.7. Imatran Pallo-Veikot  -  Kauhajoen Karhu                    4-22  - tulokset

1. Kauhajoen Karhu

2. Imatran Pallo-Veikot

3. Reisjärven Pilke

4. Jyväskylän Kiri