Piirinmestaruus 1960

Pohjois-Karjala

miehet

Karsintaottelu: Nurmeksen Sepot - Kiteen Urheilijat 23-6

17.7.1960 Viensuun Viesti - Nurmeksen Sepot        6-19  -  Lehti

Loppuottelu: Nurmeksen Sepot - Lieksan Urheilijat 13-3

perussarja:

Alkulohko 1

Karjalan Maila/2, Karjalan Maila/3, Höytiäisen Urheilijat  -  ohjelma

ei tietoja peleistä.

Alkulohko 2

19.6.1960 Outokummun Partio 2 - Martonvaaran Murto     19-2  -  Lehti

Alkulohko 3

jatkoon Uimaharjun Kari. Muut Kiihtelysvaaran Urheilijat ja Tuupovaaran Ilves.

ei tietoja peleistä.   -  ohjelma

Alkulohko 4

Pankakosken Tehtaan Urheilijat - Nurmeksen Sepot/2       2-8

Nurmeksen Sepot/2 - Viensuun Viesti/2                         4-2

26.6.1960 Nurmeksen Sepot/2 - Lieksan Urheilijat/2        14-1  -  Lehti

Alkulohko 5

5.6.1960 Tohmajärven Urheilijat/2 - Kiteen Urheilijat/2     36-0

5.6.1960 Värtsilän Kisa - Tikkalan Veikot                         7-3  -  Lehti

19.6.1960 Kiteen Urheilijat/2 - Värtsilän Kisa                    6-17  -  Lehti

Alkulohko 6

5.6.1960 Hypönniemen Virkistys - Liperin Taimi                10-2

5.6.1960 Tutjun Tikka - Rääkkylän Kisa-Veikot                10-10  -  Lehti

12.6.1960 Liperin Taimi - Tutjun Tikka                           20-4   -  Lehti

19.6.1960 Tutjun Tikka - Hypönniemen Virkistys              18-2

17.7.1960 Tutjun Tikka - Liperin Taimi                            12-4  -  Lehti

Loppusarja    -  taulukko
               
1 Nurmeksen Sepot 2 4 4 0 0 81 -19 8
2 Outokummun Partio 2 4 3 0 1 38 -26 6
3 Tutjun Tikka 4 2 0 2 27 -43 4
4 Tikkalan Veikot 4 1 0 3 21 -45 2
5 Uimaharjun Kari 4 0 0 4 27 -61 0

ottelut: OkuP-NuSe 3-16, Tikka - NuSe 3-16, Tikka-OkuP 2-10, TiVe-Tikka 7-11, TiVe-Kari 9-1, Kari-OkuP 8-15  -  ohjelma

14.8.1960 Nurmeksen Sepot/2 - Tikkalan Veikot        23-5  -  Lehti

28.8.1960 Uimaharjun Kari - Tutjun Tikka                 10-11

28.8.1960 Outokummun Partio/2 - Tikkalan Veikot      10-0  -  Lehti

4.9.1960 Nurmeksen Sepot/2 - Uimaharjun Kari          26-8  -  Lehti

Nuoret: Nurmeksen Sepot

Pojat: Nurmeksen Sepot

Lohko 1

12.6.1960 Kulhon Kunto - Kontiolahden Karhut       12-7   -  Lehti

19.6.1960 Kontiolahden Karhut - Höytiäisen Urheilijat 0-21  -  Lehti

Lohko 2

Outokummun Partio jatkoon. Viinijärven Urheilijat putosi   -  ohjelma

Lohko 3

12.6.1960 Enon Kisa-Pojat - Uimaharjun Kari          40-6   -  Lehti

Lohko 4

Nurmeksen Sepot jatkoon. Lieksan Urheilijat ja PTU putosivat.

Lohko 5

19.6.1960 Kiteen Urheilijat - Tohmajärven Urheilijat    0-7  -  Lehti

muut VäKi, VäTe ja PyU - ToU jatkoon.

välierät

xx.x.1960 Nurmeksen Sepot - Enon Kisa-Pojat          34-3

xx.x.1960 Tohmajärven Urheilijat - Höytiäisen Urheilijat 29-6

xx.x.1960 Tohmajärven Urheilijat - Outokummun Partio  11-7

xx.x.1960 Outokummun Partio - Höytiäisen Urheilijat     20-6  -  Lehti

Naiset:

6.6.1960 Karjalan Maila - Lieksan Urheilijat          59-2   -   Lehti

12.6.1960 Lieksan Urheilijat - Viinijärven Urheilijat  11-7

12.6.1960 Enon Kisa-Pojat - Outokummun Partio      2-26   -  Lehti

19.6.1960 Outokummun Partio - Lieksan Urheilijat     7-8  -  Lehti

xx.x.1960 Karjalan Maila - Outokummun Partio         32-5

1960_-_pohjois-Karjala_pm_naiset.jpg

1960_-_Karjalan_Maila_naiset.jpg

Suur-Savo: Puurtilan Kisa-pojat (miehet)

Etelä-Pohjanmaa oravat

1960_-_pm_Etelapohjanmaa_oravat.jpg

Helsinki (miehet): ?

otteluita: Työväen Mailapojat - Puna-Mustat 12-1, Pallo-Toverit - Puna-Mustat 12-5...

naiset I-luokka: Käpylän Pallo - lue