Yhteystiedot

Vesa Mustonen

vessix@suomi24.fi

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:21919 kpl

Suojeluskuntapiirit 1938

Pohjois-Karjalan suojeluskuntapiiri

alkulohkot:skp-pohjoiskarjalafinaalit.jpg

Pielisjärvi - Pankakoski 7-6

Nurmes - Valtimo 17-2, Juuka - Nurmes 16-12 (jatko vp)

Värtsilä - Tohmajärvi 37-2, Värtsilä - Pälkjärvi (luovutus)

Eno - Kontiolahti 18-7

Lopputurnaus Enossa 13.-14.8.

välierät: Joensuu - Juuka 7-2, Värtsilä - Eno 8-3

Loppusarja:

1 Joensuu 2 2 0 0 19 -3 4
2 Pielisjärvi 2 1 0 1 9 -7 2
3 Värtsilä 2 0 0 2 6 -24 0

ottelut:

Joensuu - Värtsilä 15-3

Joensuu - Pielisjärvi 4-0

Pielisjärvi - Värtsilä 9-3

Viipurin suojeluskuntapiiri

Alkuerät

Rautjärvellä

Ruokolahti - Rautjärvi 18-1 (3 vrp), Kirvu - Ilmee 19-3 (5 vrp)

Ruokolahti - Kirvu 19-1 / Rautjärvi - Ilmee 18-6

Vuoksenniskalla

Jääski - Vuoksenniska 16-8, Antrea - Tainionkoski 8-4

Jääski - Antrea 5-4

Sakkolassa

Sakkola - Rautu 2-19, Pyhäjärvi - Metsäpirtti 9-8

Rautu - Pyhäjärvi 20-11 / Sakkola - Metsäpirtti 8-12

Kuolemajärven Akkalassa

Koivisto - Ino 31-2, Kuolemajärvi - Uusikirkko (luovutus)

Koivisto - Kuolemajärvi 8-6

Joutsenossa

Nuijamaa - Imatra 19-15, Joutseno - Taipalsaari 21-2

Nuijamaa - Joutseno 13-10 / Imatra - Taipalsaari 23-1

2. kierros

Uuraassa

Kaukaa/Lauritsala - Jääski 17-6, Uuras - Johannes 18-17

Kaukaa/Lauritsala - Uuras 9-4 / Jääski - Johannes 7-4

Lappeenrannassa

Lappeenranta - Nuijamaa 19-5, Luumäki - Ruokolahti 12-5

Lappeenranta - Luumäki 8-4 / Ruokolahti - Nuijamaa 20-3

Lopputurnaus Raudussa

välierät: Lappeenranta - Käkisalmi 6-2, Kaukaa/Lauritsala - Rautu 20-3, Enso - Koivisto 6-2

Loppusarja:skp-viipuri_finaali.jpg

1 Kaukaa/Lauritsala 2 1 1 0 8 -4 3
2 Enso 2 1 1 0 5 -3 3
3 Lappeenranta 2 0 0 2 3 -9

0

ottelut:

Kaukaa/Lauritsala - Lappeenranta 6-2

Kaukaa/Lauritsala - Enso 2-2

Enso - Lappeenranta 3-1

Helsingin suojeluskuntapiiri

A-sarja

1 IM sk. 3 3 0 0 23 -8 6
2 Käpylä 3 2 0 1 27 -13 4
3 Tykistö 3 1 0 2 22 -13 2
4 I/SR 3 0 0 3 1 -39 0

ottelut: IMsk - Käpylä 8-4, IMsk - I/SR 7-0, Käpylä - Tykistö 5-4,

Tykistö - I/SR 14-0, IMsk - Tykistö 8-4, Käpylä - I/SR 18-1.                   Uutinen

Pohjois-Savon suojeluskuntapiiriskp-pohjoissavofinaalit.jpg

Varkaudessa

1 Varkaus 2 2 0 0 25 -8 4
2 Kuopio 2 1 0 1 15 -19 2
3 Leppävirta 2 0 0 2 13 -26 0

ottelut: Kuopio - Leppävirta 12-8, Varkaus - Leppävirta 14-5, Varkaus - Kuopio 11-3

Pohjolan suojeluskuntapiiri

Alatornio - Ylitornio 23-1

Loppuottelu: Kemi - Alatornio 10-5

uutinen

Mikkelin suojeluskuntapiiri

skp-mikkelifinaalit.jpg

Pieksämäki - Rantasalmi 14-2

välierä: Savonlinna - Pieksämäki 7-4

Loppuottelu: Savonlinna - Mikkeli 4-2

B-sarjaa

Heinola (kaup,)- Heinolan pitäjä 27-4

B-sarjan loppuottelu: Juva - Heinola 10-6

Etelä-Pohjanmaan suojeluskuntapiiri

Kuortane - Alajärvi 5-4, Alajärvi - Kuortane 19-5

Lopputurnaus 11.9. Ylistarossa

välierä: Ylistaro - Vaasa 9-3

Loppuottelu: Vimpeli - Ylistaro 3-1

uutinen

Lottapiirin mestaruus

välierät: Ilmajoki - Vimpeli 5-3, Seinäjoki - Kurikka 10-6

Loppuottelu: Seinäjoki - Ilmajoki 10-7

Raahen suojeluskuntapiiri

alkueriä: Raahe - Paavola 5-2

välierä: Raahe - Haapajärvi

Loppuottelu: Nivala - välierän voittaja.

Varsinais-Suomen suojeluskuntapiiri

Kalanti - Laitila 17-0

Loppuottelu: Kalanti - Perniö 9-7

Pohjois-Hämeen suojeluskuntapiiri

1.välierä: Nokia - Harju 16-1

2.välierä: Nokia - Kangasala 13-2

B-sarjan loppuottelu: Viiala - Nokia 10-8

poikien loppuottelu: Toijala - Nokia 13-4

Oulun suojeluskuntapiiri

Haukipudas - Patenniemi 7-0

Oulunsalossa: Liminka - Oulu 3-1, Oulunsalo - Liminka (O. voitti), Oulu - Oulunsalo 11-1. 1.Oulu 2. Liminka  3. Oulunsalo

Jyväskylän suojeluskuntapiiri

Alkulohkot

Haapamäki 4 4 0 0 50 - 5 8
Jämsänkoski 4 3 0 1 66 - 32 6
Jyväskylän pitäjä 4 2 0 2 38 - 39 4
Säynätsalo 4 1 0 3 27 - 56 2
Jämsä 4 0 0 4 20 - 69 0

.

Karstula 3 3 0 0 46 - 10 6
Saarijärvi 3 2 0 1 ? - 37 4
Viitasaari 3 0 1 2 33 - 51 1
Hankasalmi 3 0 1 2 18 - 37 1

Viitasaari - Saarijärvi 18-20

Lohkojen 2 parasta ja Jyväskylän sk lopputurnaukseen 10.-11.9. Jyväskylässä.