Maakuntasarja 1964

Pohjois-Karjala

ohjelma

31.5.1964 Höytiäisen Urheilijat - Viinijärven Urheilijat   2-6 - Karjalainen

31.5.1964 Pankakosken T. Urheilijat - Karjalan Maila     7-7 - Karjalainen

31.5.1964 Nurmeksen Sepot/2 - Kiteen Urheilijat        15-8 - Karjalainen

31.5.1964 Tohmajärven Urheilijat - Kulhon Kunto        34-2 - tulokset

2.6.1964 Outokummun Partio/2 - Liperin Taimi             6-9 - tulokset

3.6.1964 Höytiäisen Urheilijat - Kulhon Kunto             26-6 - Lehti

3.6.1964 Kiteen Urheilijat - Tohmajärven Urheilijat      21-20 - Karjalainen

x.6.1964 Viinijärven UrheilijatNurmeksen Sepot/2      7-1  - (laskettu)

7.6.1964 Kulhon Kunto - Nurmeksen Sepot/2               6-1 - Karjalainen

7.6.1964 Outokummun Partio/2 - Kiteen Urheilijat         9-9

7.6.1964 Liperin Taimi - Pankakosken T. Urheilijat         2-4

7.6.1964 Värtsilän Teräs - Höytiäisen Urheilijat            6-9  - Karjalainen

13.6.1964 Pankakosken T. Urheilijat - Outokummun Partio/2  1-18 - Karjalainen

14.6.1964 Kulhon Kunto - Värtsilän Teräs                   8-21  - Karjalainen

14.6.1964 Liperin Taimi - Viinijärven Urheilijat               7-12 - Karjalainen

14.6.1964 Nurmeksen Sepot/2 - Tohmajärven Urheilijat 11-15 - tulokset/tilanne

17.6.1964 Karjalan Maila - Outokummun Partio/2          10-14 - Karjalainen

17.6.1964 Viinijärven Urheilijat - Kulhon Kunto             31-6  - Karjalainen

18.6.1964 Kiteen Urheilijat - Höytiäisen Urheilijat           4-13 - Karjalainen - tilanne

28.6.1964 Värtsilän Teräs - Liperin Taimi                     18-15 - Karjalainen

28.6.1964 Karjalan Maila - Nurmeksen Sepot/2               8-7  - Karjalainen

28.6.1964 Outokummun Partio/2 - Kulhon Kunto             9-4 - Karjalainen  

28.6.1964 Viinijärven Urheilijat - Pankakosken T. Urheilijat  18-14 - Karjalainen

1.7.1964 Liperin Taimi - Karjalan Maila                          5-3  - Karjalainen

1.7.1964 Kiteen Urheilijat - Värtsilän Teräs                  10-13 - Karjalainen - tilanne

5.7.1964 Nurmeksen Sepot/2 - Outokummun Partio/2      9-22 - Karjalainen

5.7.1964 Viinijärven Urheilijat - Karjalan Maila               22-19 - Karjalainen

5.7.1964 Pankakosken T. Urheilijat - Kiteen Urheilijat      14-24 - Karjalainen

5.7.1964 Värtsilän Teräs - Tohmajärven Urheilijat            3-12

2.8.1964 Kiteen Urheilijat - Liperin Taimi                       16-12 - Karjalainen

2.8.1964 Karjalan Maila - Värtsilän Teräs                        9-6  - Karjalainen

2.8.1964 Tohmajärven Urheilijat - Viinijärven Urheilijat       9-3  - Karjalainen

2.8.1964 Kulhon Kunto - Pankakosken T. Urheilijat            5-18 - Karjalainen

3.8.1964 Höytiäisen Urheilijat - Outokummun Partio/2      28-11 - Karjalainen

9.8.1964 Höytiäisen Urheilijat - Pankakosken T. Urheilijat  20-8  - Karjalainen

9.8.1964  Liperin Taimi - Tohmajärven Urheilijat                 4-10 - Karjalainen

9.8.1964 Värtsilän Teräs - Nurmeksen Sepot/2               30-6  - Karjalainen

14.8.1964 Kulhon Kunto - Karjalan Maila                        27-14 - Karjalainen

16.8.1964 Pankakosken T. Urheilijat - Tohmajärven Urheilijat  13-16

16.8.1964 Karjalan Maila - Kiteen Urheilijat                   31-18

16.8.1964 Nurmeksen Sepot/2 - Liperin Taimi                13-13

16.8.1964 Viinijärven Urheilijat - Värtsilän Teräs             25-5  - Karjalainen

23.8.1964 Höytiäisen Urheilijat - Liperin Taimi                13-3

23.8.1964 Kulhon KuntoKiteen Urheilijat                      5-26

23.8.1964 Pankakosken T. UrheilijatNurmeksen Sepot/2   26-3

23.8.1964 Tohmajärven UrheilijatKarjalan Maila             6-11 - Karjalainen

23.8.1964 Outokummun Partio/2 - Värtsilän Teräs            1-2  -  Karjalainen

26.8.1964 Tohmajärven Urheilijat - Höytiäisen Urheilijat     8-6  -  Karjalainen

30.8.1964 Kiteen Urheilijat - Viinijärven Urheilijat              4-8  -  Karjalainen

30.8.1964 Värtsilän Teräs - Pankakosken T. Urheilijat       10-16 - Karjalainen

30.8.1964 Nurmeksen Sepot/2 - Höytiäisen Urheilijat         5-20 - Karjalainen

30.8.1964 Liperin Taimi - Kulhon Kunto                           17-18 - Karjalainen

30.8.1964 Tohmajärven Urheilijat - Outokummun Partio/2   9-7

2.9.1964 Höytiäisen Urheilijat - Karjalan Maila                  13-7  - Karjalainen

4.9.1964 Outokummun Partio/2 - Viinijärven Urheilijat       3-3  -  Karjalainen

1 Viinijärven Urheilijat 10 8 1 1 138 -74 17 joukkue
2 Höytiäisen Urheilijat 10 8 0 2 150 -64 16
3 Tohmajärven Urheilijat 10 8 0 2 139 -81 16
4 Värtsilän Teräs 10 5 0 5 141 -111 10
5 Outokummun Partio 2 10 4 2 4 100 -82 10
6 Pankakosken Tehtaan Urheilijat 10 4 1 5 131 -127 9
7 Kiteen Urheilijat 10 4 1 5 140 -140 9
8 Karjalan Maila 10 4 1 5 119 -125 9
9 Kulhon Kunto 10 3 0 7 90 -187 6
10 Liperin Taimi 10 2 1 7 87 -115 5 Kuva
11 Nurmeksen Sepot 2 10 1 1 8 71 -155 3

1964_m_stMk.jpg

Suur-Savo

Juvan Pallo   -  ottelut ja taulukko

-----------------------------------------------------------------------------------

Uusimaa

x.x.1964 Vihdin Pallo - Tervakosken Pato  8-9

x.x.1964 Vihtiläjärvi - Tervakosken Pato  5-20

x.x.1964 Lohjan Kisa-Veikot - Tervakosken Pato  3-5

x.x.1964 Tervakosken Pato - Hanko    55-4  -  Lehti

x.x.1964 Tervakosken Pato - Pornaisten Vilpas 105-1

x.x.1964 Tervakosken Pato - Keravan Pallokerho/2  19-3  -  Lehti

x.x.1964 Hyvinkään Tahko - Tervakosken Pato  3-4   - Lehti1 - Lehti2

Etelä-Pohjanmaa

1964_-_mks_Etela-pohjanmaa.jpg

Kauhajoen Karhun joukkue

Tiedossa olevat pelit: YKV (M.Pukkinen)

29 5 1964 Ylistaron Kilpa-Veljet - Alajärven Ankkurit 2 5 - 13
7 6 1964 Koskenkorvan Urheilijat - Ylistaron Kilpa-Veljet 9 - 6
5 7 1964 Ylistaron Kilpa-Veljet - Ilmajoen Kisailijat 2 10 - 7
28 6 1964 Laihian Liitto-Urheilijat - Ylistaron Kilpa-Veljet 7 - 5
16 7 1964 Vimpelin Veto 3 - Ylistaron Kilpa-Veljet 10 - 11
26 7 1964 Ylistaron Kilpa-Veljet - Töysän Veto 12 - 6
31 7 1964 Ylistaron Kilpa-Veljet - Kuortaneen Kunto 12 - 3
13 8 1964 Vaasan Maila 2 - Ylistaron Kilpa-Veljet 8 - 3
20 8 1964 Ylistaron Kilpa-Veljet - Nurmon Jymy 2 20 - 21

YKV:n joukkue: Veli Reini, Kari Kuoppala, Heikki Kuoppala, Kari Koivusalo, Pauli Koivusalo, Timo Yliluoma, Martti Hautala, Heikki Koivisto, Erkki Saari, T. Koivusalo, E. Malkamäki, E. Jokela, O. Kujala.

Etelä-Karjala

ohjelma

24.5.1964 Imatran Pallo-Veikot/2 - Vuoksennikan Vesa  20-5  -  x

24.5.1964 Lauritsalan Kisa - Lappeenrannan Urheilumiehet/2   16-8  - x

24.5.1964 Saaren Urheilijat - Parikkalan Urheilijat         10-4  - x

24.5.1964 Rautjärven Urheilijat - Tainionkosken Tähti      3-5  -  x

31.5.1964 Parikkalan Urheilijat - Rautjärven Urheilijat    13-17 - Karjalainen (7-13 x)

31.5.1964 Tainionkosken Tähti - Saaren Urheilijat          12-14 - tulokset (12-15 x)

31.5.1964 Lappeenrannan Urheilumiehet/2 - Imatran Pallo-Veikot/2  5-10 - x

31.5.1964 Vuoksennikan Vesa - Lauritsalan Kisa             14-18 - x

7.6.1964 Saaren Urheilijat - Rautjärven Urheilijat           15-2  - tulos - x

7.6.1964 Lauritsalan Kisa - Parikkalan Urheilijat              32-4  - x

7.6.1964 Imatran Pallo-Veikot/2 - Tainionkosken Tähti     10-5  - x

7.6.1964 Lappeenrannan Urheilumiehet/2 - Vuoksennikan Vesa  10-16 - x

14.6.1964 Rautjärven Urheilijat - Lauritsalan Kisa          

14.6.1964 Vuoksennikan Vesa - Saaren Urheilijat            7-16 - x

14.6.1964 Tainionkosken Tähti - Lappeenrannan Urheilumiehet/2  20-8 - x

14.6.1964 Parikkalan Urheilijat - Imatran Pallo-Veikot/2    3-7  - x

20.6.1964 Lauritsalan Kisa - Imatran Pallo-Veikot/2          5-12 - x

20.6.1964 Vuoksennikan Vesa - Rautjärven Urheilijat  

20.6.1964 Saaren Urheilijat - Lappeenrannan Urheilumiehet/2

20.6.1964 Tainionkosken Tähti - Parikkalan Urheilijat     

26.6.1964 Lauritsalan Kisa - Saaren Urheilijat                 7-17 - Karjalainen - x

26.6.1964 Parikkalan Urheilijat - Lappeenrannan Urheilumiehet/2   7-4 - Karjalainen

28.6.1964 Vuoksennikan Vesa - Tainionkosken Tähti         7-16 - x

28.6.1964 Imatran Pallo-Veikot/2 - Rautjärven Urheilijat  33-16 - x  - tilanne

2.7.1964 Vuoksennikan Vesa - Parikkalan Urheilijat         14-14 - Karjalainen - x

5.7.1964 Saaren Urheilijat - Imatran Pallo-Veikot/2         9-16 - (x 16-19)

5.7.1964 Tainionkosken Tähti - Lauritsalan Kisa

5.7.1964 Rautjärven Urheilijat - Lappeenrannan Urheilumiehet/2

10.7.1964 Imatran Pallo-Veikot/2 - Saaren Urheilijat       12-1  - Karjalainen - x

10.7.1964 Parikkalan Urheilijat - Vuoksennikan Vesa         3-13 - Karjalainen - x

12.7.1964 Lauritsalan Kisa - Tainionkosken Tähti

12.7.1964 Lappeenrannan Urheilumiehet/2 - Rautjärven Urheilijat

18.7.1964 Saaren Urheilijat - Lauritsalan Kisa              luovutus - Karjalainen (x 6-13)

19.7.1964 Rautjärven Urheilijat - Imatran Pallo-Veikot/2

19.7.1964 Tainionkosken Tähti - Vuoksennikan Vesa           5-9  - x

19.7.1964 Lappeenrannan Urheilumiehet/2 - Parikkalan Urheilijat  26-9 - x

26.7.1964 Imatran Pallo-Veikot/2 - Lauritsalan Kisa

26.7.1964 Rautjärven Urheilijat - Vuoksennikan Vesa         8-25 - x

26.7.1964 Lappeenrannan Urheilumiehet/2 - Saaren Urheilijat

26.7.1964 Parikkalan Urheilijat - Tainionkosken Tähti        15-15 - x

2.8.1964 Parikkalan Urheilijat - Lauritsalan Kisa               13-9  - Karjalainen - x

2.8.1964 Saaren Urheilijat - Vuoksennikan Vesa               20-3  - Karjalainen - x

4.8.1964 Lauritsalan Kisa - Rautjärven Urheilijat               27-7  -  x

4.8.1964 Lappeenrannan Urheilumiehet/2 - Tainionkosken Tähti

x.8.1964 Imatran Pallo-Veikot/2 - Parikkalan Urheilijat      21-1  -  x

11.8.1964 Rautjärven Urheilijat - Saaren Urheilijat

11.8.1964 Tainionkosken Tähti - Imatran Pallo-Veikot/2      9-16 - x

11.8.1964 Vuoksennikan Vesa - Lappeenrannan Urheilumiehet/2

13.8.1964  tilanne (virheellinen)

16.8.1964 Saaren Urheilijat - Tainionkosken Tähti            17-12 - Karjalainen - x

18.8.1964 Imatran Pallo-Veikot/2 - Lappeenrannan Urheilumiehet/2   27-2 - x

18.8.1964 Lauritsalan Kisa - Vuoksennikan Vesa              12-5  - x

18.8.1964 Rautjärven Urheilijat - Parikkalan Urheilijat      28-1  - x

25.8.1964 Tainionkosken Tähti - Rautjärven Urheilijat       17-14 - x

25.8.1964 Vuoksennikan Vesa - Imatran Pallo-Veikot/2      6-28 - x

25.8.1964 Lappeenrannan Urheilumiehet/2 - Lauritsalan Kisa

30.8.1964 Parikkalan Urheilijat - Saaren Urheilijat             6-19 - Karjalainen  - x

x  - versio otteluista

1 Imatran Pallo-Veikot 2 14 14 0 0 241 -90 28
2 Saaren Urheilijat 14 11 0 3 235 -119 22
3 Lauritsalan Kisa 13 9 0 4 192 -128 18
4 Tainionkosken Tähti 13 7 1 5 175 -141 15
5 Vuoksennikan Vesa 14 6 1 7 169 -172 13
6 Rautjärven Urheilijat 14 4 1 9 141 -202 9
7 Parikkalan Urheilijat 14 2 2 10 94 -251 6
8 Lappeenrannan Urheilumiehet 2 14 1 0 13 126 -266 2

Lähde; Karjalainen sunnuntaina 6.9.1964 - taulukko virheellinen!!

Keski-Pohjanmaa

uusinta lohkovoitosta

Sievin Sisu - Vetelin Urheilijat         8-6  -  sarjapäätös Sievin joukkue

Sievi jatkoi suomensarjan karsintaturnaukseen Rovaniemelle 26.-27.9.1964 , jonka se voitti puhtaalla pelillä ja nousi suomensarjaan seuraavalle kaudelle 1965.

------------------------------------------------------------------------------

Suomensarjan karsinnat

Imatralla

19.9.1964 Katajanokan Haukat - Tervakosken Pato  13-10

19.9.1964 Myllykosken Kilpa-Veljet - Katajanokan Haukat 19-7

19.9.1964 Renkomäen Maila-Pojat - Myllykosken Kilpa-Veljet 6-1

19.9.1964 Imatran Pallo-Veikot/2 - Tervakosken Pato 13-10  -  Lehti

20.9.1964 Imatran Pallo-Veikot/2 - Renkomäen Maila-Pojat 5-3

20.9.1964 Renkomäen Maila-Pojat - Katajanokan Haukat 13-7

20.9.1964 Katajanokan Haukat - Imatran Pallo-Veikot/2  6-18

20.9.1964 Imatran Pallo-Veikot/2 - Myllykosken Kilpa-Veljet 6-21

20.9.1964 Myllykosken Kilpa-Veljet - Tervakosken Pato  7-17

20.9.1964 Tervakosken Pato - Renkomäen Maila-Pojat  42-6  -  Lehti

lehtijuttu

Parkanossa

20.9.1964 Kauhajoen Karhu - Tampereen Pyrintö   11-3

20.9.1964 Parkanon Urheilijat - Turun Toverit        7-1

20.9.1964 Parkanon Urheilijat - Kauhajoen Karhu    3-18

20.9.1964 Turun Toverit - Tampereen Pyrintö   6-9  -  Lehti

Viinijärvellä  -  Lehti

19.9.1964 Äänekosken Urheilijat - Juvan Pallo  13-12   -  Lehti

19.9.1964 Viinijärven Urheilijat - Suonenjoen Vasama   11-3  -  Lehti

20.9.1964 Äänekosken Urheilijat - Suonenjoen Vasama  3-1

20.9.1964 Viinijärven Urheilijat - Juvan Pallo          15-8  -  Lehti

20.9.1964 Viinijärven Urheilijat - Äänekosken Urheilijat 13-15

20.9.1964 Juvan Pallo - Suonenjoen Vasama   18-16   -  Lehti

Suomensarjaan nousivat:
Imatran Pallo-Veikot 2 joukkue
Myllykosken Kilpa-Veikot
Tervakosken Pato Etelälohkoon.
Kauhajoen Karhu
Parkanon Urheilijat Joukkue
Tampereen Pyrintö Länsilohkoon
Juvan Pallo
Viinijärven Urheilijat
Äänekosken Urheilijat kuva Itälohkoon
Kuivaniemen Yritys
Oulujoen Kiekko
Sievin Sisu joukkue Pohjoislohkoon.

1964_-_SaPKo-Kuona_mks.jpg