Mailakilpailut 1957

Sarjataulukko   - Karjalainen

Työväen Mailapojat 3 2 0 1 29 -18 4
Katajanokan Haukat 3 2 0 1 19 -27 4
Pallo-Toverit 3 1 0 2 31 -29 2
Nurmon Jymy 3 1 0 2 16 -21 2

ottelut

Haminan patsas

5.5. Haminan Palloilijat - Myllykosken Kilpa-Veikot     0-1

5.5. Myllykosken Kilpa-Veikot - Imatran Pallo-Veikot  2-2

5.5. Haminan Palloilijat - Imatran Pallo-Veikot           5-2  -  Karjalainen

Myllykosken Kilpa-Veikot 2 1 1 0 3 -2 4
Haminan Palloilijat 2 1 0 1 5 -3 2
Imatran Pallo-Veikot 2 0 1 1 4 -7 0

Pesä-Malja Ilmajoella

5.5. Ilmajoen Kisailijat - Vaasan Maila                      4-1

5.5. Ilmajoen Kisailijat - Ylihärmän Junkkarit             5-2

5.5. Vaasan Maila - Ylihärmän Junkkarit                    2-1  -  Karjalainen

Ilmajoen Kisailijat 2 2 0 0 9 -3 4
Vaasan Maila 2 1 0 1 3 -5 2
Ylihärmän Junkkarit 2 0 0 2 3 -7 0

Saviseudun kisat

5.5. Loimaan Palloilijat - Nokian Urheilijat                 3-0

5.5. Loimaan Palloilijat - Tampereen Pyrintö              1-0

5.5. Tampereen Pyrintö - Nokian Urheilijat                2-1  -  Karjalainen

Loimaan Palloilijat 2 2 0 0 4 -0 4
Tampereen Pyrintö 2 1 0 1 2 -2 2
Nokian Urheilijat 2 0 0 2 1 -5 0

Karhumalja Järvenpäässä

19.5. Puna-Mustat - KooPee                                  7-0

19.5. Järvenpään Palo - Puna-Mustat                      2-5

19.5. Järvenpään Palo -  KooPee-JäPa                     3-7   -  Lehti

Puna-Mustat 2 2 0 0 12 -2 4
Keravan KooPee 2 1 0 1 7 -10 2
Järvenpään Palo 2 0 0 2 5 -12 0

Kolmen maakunnan mailakilpailut Nurmeksessa

26.5. Nurmeksen Sepot - Sotkamon Jymy                  5-9

26.5. Nurmeksen Sepot - Kelta-Mustat                      7-4  -  Hesari

26.5. Sotkamon Jymy - Kelta-Mustat                       15-7  - Karjalainen

Sotkamon Jymy 2 2 0 0 24 -12 4
Nurmeksen Sepot 2 1 0 1 12 -13 2
Kelta-Mustat 2 0 0 2 11 -22 0


Naisten turnaus helatorstaina Joensuussa - Karjalainen

30.5. Enon Kisa-Pojat - Polvijärven Urheilijat             9-7

30.5. Joensuun Maila-Pojat - Polvijärven Urheilijat      6-12

30.5. Joensuun Maila-Pojat - Enon Kisa-Pojat           6-7

Enon Kisa-Pojat 2 2 0 0 16 -13 4
Polvijärven Urheilijat 2 1 0 1 19 -15 2
Joensuun Maila-Pojat 2 0 0 2 12 -19 0



Tohmajärven pesäpallopäivä  -  Karjalainen

30.5. Tohmajärven Urheilijat - Kiteen Urheilijat            8-3

30.5. Tohmajärven Urheilijat - Värtsilän Teräs             9-7

30.5. Kiteen Urheilijat - Värtsilän Teräs                      8-4

Tohmajärven Urheilijat 2 2 0 0 17 -10 4
Kiteen Urheilijat 2 1 0 1 11 -12 2
Värtsilän Teräs 2 0 0 2 11 -17 0



Nokian malja

4.8. Hesari

Muita otteluita

28.4. Yhdistetty Joensuu - Outokummun Partio         2-8  - Karjalainen

5.5. Muhoksen Urheilijat - Nurmeksen Sepot             7-0  -  Karjalainen

10.5. Outokummun Partio - Yhdistetty Joensuu         3-3  -  Karjalainen

12.5. Nurmeksen Sepot - Pankakosken Tehtaan Urh. 10-2 - Karjalainen  

12.5. Kulhon Kunto - Yhdistetty Joensuu                   2-6 - Karjalainen

14.5. Yhdistetty Joensuu - Outokummun Partio          5-5 - Karjalainen

19.5. Outokummun Partio - Viinijärven Urheilijat        25-4 - Karjalainen

19.5. Joensuun Maila-Pojat - Viinijärven Urheilijat N      8-12 - Karjalainen

19.5. Joensuun Maila-Pojat - Kulhon Kunto               12-14  - Karjalainen

28.5. Nurmeksen Sepot/2 - Rautavaaran Tapio           7-12 - Karjalainen

30.5. Viinijärven Urheilijat - Kulhon Kunto                  6-7  - Karjalainen

2.6. Viinijärven Urheilijat - Outokummun Partio         12-7

4.6. Outokummun Partio - Viinijärven Urheilijat           6-2  - Karjalainen

10.7. Outokummun Partio - Joensuun Maila-Pojat        10-1 - Karjalainen

14.7. Pohjois-Karjala - Pohjois-Savo                             6-6 - Karjalainen

14.7. Pohjois-Karjala - Pohjois-Savo  ilvekset               13-7 - Karjalainen

3.8. Tohmajärven Urheilijat - Höytiäisen Urheilijat          8-6 - Karjalainen

8.8. Joensuun Maila-Pojat - Enon Kisa-Pojat , naiset    10-7 - Karjalainen

15.8. Enon Kisa-Pojat - Joensuun Maila-Pojat,naiset     11-2 - Karjalainen

28.8. Joensuun Maila-Pojat - Outokummun Partio           9-6 - Karjalainen

1.9. Karjala - Saimaa , TUL                                          6-21 - Karjalainen

8.9. Nurmeksen Sepot - Muu Piiri                                20-2 - Karjalainen

8.9. Outokummun Partio - Viinijärven Urheilijat               8-0 - Karjalainen

11.9. Nurmeksen Sepot - Nurmeksen Yhteiskoulu           9-0 - Karjalainen

22.9. Kainuu (Jymy) - Pohjois-Karjala (Sepot)                4-7  - Karjalainen

13.10. Työväen Maila-Pojat - jyväskylän Kiri                   3-5 - Karjalainen