Yhteystiedot

Vesa Mustonen

vessix@suomi24.fi

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:29824 kpl

Nuorten SM 1991

A-pojat

Itälohko

1 Siilinjärven Pesis 6 4 1 1 55 -45 9
2 Kouvolan Pallonlyöjät 6 3 0 3 52 -49 6
3 Sotkamon Jymy 6 2 1 3 53 -47 5
4 Kiteen Pallo-90 6 1 2 3 37 -56 4

Länsilohko

1 Jyväskylän Kiri 12 9 0 3 172 -82 18
2 Seinäjoen Maila-Jussit 12 8 1 3 121 -64 17
3 Hyvinkään Tahko 12 7 0 5 120 -109 14
4 Lappajärven Veikot 12 7 0 5 99 -95 14
5 Alajärven Ankkurit 12 6 1 5 94 -103 13
6 Hämeenlinnan Paukku 12 4 0 8 87 -122 8
7 Pesäkarhut, Pori 12 0 0 12 40 -158 0

Puolivälierät:

Kouvolan Pallonlyöjät - Hyvinkään Tahko 8-9

Seinäjoen Maila-Jussit - Sotkamon Jymy 7-19

Välierät:

Hyvinkään Tahko - Siilinjärven Pesis 4-9, SiiPe - Tahko 14-6  -  SiiPe finaaliin juoksuin 23-10

Sotkamon Jymy - Jyväskylän Kiri 9-5, Kiri - SoJy 3-3  -  Sojy finaaliin juoksuin 12-8

pronssiottelut:

Jyväskylän Kiri - Hyvinkään Tahko 22-7, Tahko - Kiri 10-12  -  Kirille pronssia juoksuin 34-17

Loppuottelut:

Sotkamon Jymy - Siilinjärven Pesis 8-5, SiiPe - SoJy 9-14  -  SoJy mestari juoksuin 22-14

Suomen mestarit:

Sotkamon Jymy - Mikko Arffman, Pekka Heikkinen, Mika Härkin, Mika Kilpeläinen, Jani Komulainen, Teppo Lindsberg, Matti Luhtaniemi, Markus Meriläinen, Mika Meriläinen, Mika Moilanen, Sami Muranen, Sauli Määttä, Kari Partanen, Mika Tuovinen ja pelinjohtaja Petri Lindsberg.

B-pojat

Puolivälierät:

Kankaanpään Maila - Kiteen Pallo 7-8, KiPa - KaMa 10-4  -  KiPa jatkoon juoksuin 18-11

Nurmon Jymy - Sotkamon Jymy 4-3, SoJy - NJ 5-6  -  NJ jatkoon juoksuin 10-8

Kajaanin Pallokerho - Koskenkorvan Urheilijat 19-8, KoU - KPK 6-7 - KPK jatkoon 26-14

Jyväskylän Kiri - Hyvinkään Tahko 20-7, Tahko - Kiri 2-15  -  Kiri jatkoon juoksuin 35-9

Välierät:

KiPa - KPK 15-8, KPK - KiPa 3-19  -  KiPa finaaliin juoksuin 34-11

NJ - Kiri 11-7, Kiri - NJ 9-10  -  NJ finaaliin juoksuin 21-16

pronssiottelu:

Kajaanin Pallokerho - Jyväskylän Kiri 8-4  -  KPK:lle pronssia (1.ottelu keskeytettiin)

Loppuottelut:

Kiteen Pallo-90 - Nurmon Jymy 10-4, NJ - KiPa 3-3  -  KiPa mestari juoksuin 13-3

Suomen mestarit:

Kiteen Pallo-90  -  Heikki Holopanen, Juha-Matti Juurikainen, Antti Järvinen, Toni Kohonen, Pekka Kostamo, Pasi Könönen, Jussi Laasonen, Simo Laasonen, Jukka-Pekka Leskinen, Olli-Jussi Makkonen, Petri Matikainen, Marko Mielonen, Janne Monni, Jukka Varonen, Mikko Varonen, Timo Väistö ja pelinjohtaja Lasse Järvinen.

B-tytöt

Välierät:

Fera - Tahko 12-12, Tahko - Fera 4-15  -  Fera finaaliin juoksuin 27-16

Pesäkarhut - Pesä-Ysit 14-1, Pesä-Ysit - Pesäkarhut 4-8  -  Pesäkarhut finaaliin 22-6

pronssiottelut:

Pesä-Ysit - Hyvinkään Tahko 6-21, Tahko - Pesä-Ysit 20-2  -  Tahkolle pronssia 41-8

Loppuottelut:

Pesäkarhut, Pori - Fera, Rauma 5-9, Fera - Pesäkarhut 14-8  -  Fera mestari juoksuin 23-13

Suomen mestarit:

Fera, Rauma  -  Rosa Artila, Suvi Elo, Riikka Halkola, Sanna Hentonen, Susanna Kauhanen, Tytti Lamppu, Sari Manner, Saara Nummela, Kati Rantala, Sari Salo, Miia Sandholm, Miia Suominen, Krista Yläjä, Katja Äijälä ja pelinjohtaja Mika Mikola.