Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:42410 kpl

Yhteystiedot

Vesa Mustonen

vessix@suomi24.fi

Pyhäselän Urheilijat 2002

Kontioiden SM kilpailussa PyU selviytyi neljän joukkueen loppusarjaan.

Alkulohkot

1. Haminan Palloilijat 2 2 0 0 0 16 - 8 6
2. Pesä-Peikot, Helsinki 2 1 0 0 1 12 - 11 3
3. Lammin Luja 2 0 0 0 2 3 - 12 0
.
1. Pyhäselän Urheilijat 2 1 1 0 0 19 - 9 5
2. Kankaanpään Maila 2 1 0 0 1 11 - 14 3
3. Jyväskylän Kiri 2 0 0 1 1 4 - 11 1

PyU – KaMa  4-1,10-4  PyU – Kiri  4-4,0-0,1-0.

Loppusarja

1. Kankaanpään Maila 3 3 0 0 0 25 - 4 9
2. Pesä-Peikot, Helsinki 3 2 0 0 1 30 - 8 6
3. Haminan Palloilijat 3 1 0 0 2 15 - 24 3
4. Pyhäselän Urheilijat 3 0 0 0 3 4 - 38 0

KaMa – PyU 3-0,10-1  Peli-Peikot – PyU 5-0,9-0  HP – PyU  6-2,5-1

Loppusarjan ohjelma: http://ftp.pesis.fi/k3l02.txt

PyU:n joukkue: Ismo Piirainen, Seppo Jehkonen, Antti Eteläpää, Markku Lötjönen, Jukka Vartiainen, Ahti Kontkanen, Tuomo Turkka, Timo Saukkonen, Harri Miettinen, Tuomo Glad. Pelinjohtajana Timo Purmonen

Joensuun Kuntopesis
Runkosarja
1. Kadun Pallo 7 5 1 1 68 -29 18
2. Jopet 7 4 2 1 53 -29 17
3. HaNsU 7 5 0 2 55 -41 17
4. Lipes 7 3 2 2 52 -41 15
5. NHL Pesis 7 3 1 3 40 -47 14
6. Ylämyllyn Kuntokerho 7 2 0 5 33 -66 11
7. Näpy-93 7 2 0 5 58 -53 11
8. TiPe Wood 7 1 0 6 36 -89 9

Semifinaalit Lipes - Kadun Pallo 6 -5
HaNsU - Jopet 6 -5
Loppuottelu HaNsU - Lipes 11 -3
pronssiottelu Kadun Pallo - Jopet 9 -5
Pyhäselän Kuntopesis
ainoa ottelu Niittylahti - Rekivaara 7 -2

Ala-asteiden pesäpalloturnaus Niittylahdessa

1. Vehkapuro 4 4 0 0 54 - 14 8
2. Niittylahti 4 3 0 1 66 - 18 6
3. Suhmura 4 2 0 2 17 - 41 4
4. Reijola 4 1 0 3 15 - 33 2
5. Ohvana 4 0 0 4 12 - 58 0

POTKUPALLO 2002 (pisteet: voitto 4, tasapeli 2, tappio 1, luovutus 0)
1 2 3 3 5 6
1 Puulaakso x 4 -1 4 -2 4 -5 4 -1 4 -3 5 4 0 1 20 -12 17
2 FC Hippo - x 5 -3 3 -2 0 -3 8 -0 5 3 0 2 17 -12 14
3 Lemmikki Team - - x 6 -3 2 -2 9 -3 5 2 1 2 22 -17 12
3 United - - - x 2 -2 8 -0 5 2 1 2 20 -15 12
5 Hmsl Nuorisoseura - - - x 6 -6 5 1 3 1 14 -14 11
6 KiPSa - - - - - x 5 0 1 4 12 -35 6
Fair Play- joukkue  KiPSa 21 ääntä
muut L-Team 17, United 15, FC Hippo 12, HaNU 10, Puulaakso 9 ääntä
Herrasmiepelaaja Martti Muttonen , Lemmikki Tiimi
POTKUPALLO-CUP 2002
Neljännesfinaalit FC Hippo -   Lemmikki Team 2 -1 (0 -0)
Puulaakso - KiPSa 13 -1 (8 -0)
Semifinaalit Puulaakso - United rankkarit 2 -1 4 -4 (3 -2)
FC Hippo - Nuorisoseura 12 -1 (8 -0)
Loppuottelu Puulaakso - FC Hippo 4 -1 (3 -1)

LENTIS 2002
Matleena-turnaus 13.4. Reijolassa
Miehet, kilpasarja
1 2 3 4 5
1 Puulaakso 4 4 0 0 8 -1 197 -151 8 x 25 -15 25 -24 25 -13 25 -19
x 25 -19 12 -25 25 -18 25 -13
x 10 -5
2 Nuorisoseura 4 3 0 1 6 -4 190 -192 6 - x 15 -25 25 -24 25 -18
x 25 -23 21 -25 25 -14
x 10 -5 10 -8
3 RaPa-Team 4 1 0 3 4 -6 194 -185 2 - - x 13 -25 25 -15
x 24 -25 25 -23
x
4 Salibandy Team 4 1 0 3 4 -6 188 -201 2 - - - x 25 -23
x 20 -25
x 5 -10
5 Reijolan Kuntopiiri 4 1 0 3 2 -7 160 -200 2 - - - - x
Sekajoukkueet
1 KuMu 2 2 0 0 4 -0 100 -58 4 x 50 -36 50 -22
2 Hammaslahden Pomppu 2 1 0 1 2 -2 86 -84 2 - x 50 -34
3 Ohvanan Isku 2 0 0 2 0 -4 56 -100 0 - - x
Parikisat, miehet naiset
1 LeJy (Härö & Laakkonen) 1 Marit
2 PaJu 2 Liisat
3 MarVe 3 Pamit
4 Tompat 4 Ellit
5 JaJy
Kylienvälinen kinkkuturnaus joulukuu 2002
1 Suhmura/Vehkapuro 4 3 1 0 7 -1 7 x 1 -1 2 -0 2 -0 2 -0
2 Puustiset 4 2 1 1 5 -3 5 - x - 2 -0 2 -0
3 Ohvana-Pärnä-Niva 4 2 1 1 5 -3 5 - 2 -0 x 1 -1 2 -0
4 Hammaslahti 4 1 1 2 3 -5 3 - - - x 2 -0
5 Niittylahden Ranta 4 0 0 4 0 -8 0 - - - - x
Vuosikymmenten lentopallovaikuttajan kiertopalkinto 2002: Kaarina Hiltunen

PyU:n D-tyttöjen

lentopallojoukkue

2002

2002_D-tytot.jpg


A-poikien joukkue

2002_A-pojat.jpg

Kaukalopallo

runkosarja

1 HMT Wood 7 7 0 0 70 -22 21
2 Nuorisoseura 7 5 0 2 58 -25 17
3 Reijolan VPK 7 4 0 3 64 -45 15
4 Niittylahti United 7 4 0 3 55 -47 15
5 Puulaakso 7 3 0 4 57 -60 13
6 Kummun sekajoukkue 7 3 0 4 26 -51 13
7 Aseman Kuppila 7 1 0 6 30 -84 9
8 Yläaste 7 1 0 6 41 -67 8

puolivälierät: HMT Wood - Yläaste (luovutus), Niittylahti United - Puulaakso 8-3, Reijolan VPK - Kummun sekajoukkue 15-0, Nuorisoseura - Aseman Kuppila 15-2

välierät: HMT Wood - Niittylahti United 6-5, Reijolan VPK - Nuorisoseura 8-3

pronssiottelu: Nuorisoseura - Niittylahti United 6-5

Loppuottelu: HMT Wood - Reijolan VPK 6-5

Fair play: Kummun sekajoukkue