Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:42106 kpl

Yhteystiedot

Vesa Mustonen

vessix@suomi24.fi

Nuorten SM 1990

A-pojat

pohjoislohko

1 Sotkamon Jymy 3 3 0 0 40 -18 6
2 Siilinjärven Pesis 4 2 0 2 36 -36 4
3 Ylivieskan Kuula 3 0 0 3 15 -37 0

itälohko

1 Kiteen Pallo-90 6 6 0 0 86 -29 12
2 Jyväskylän Kiri 6 4 0 2 95 -69 8
3 Imatran Pallo-Veikot 6 2 0 4 45 -78 4
4 Hongikon Ns.n Urheilijat 6 0 0 6 39 -89 0

etelälohko
1 Haminan Palloilijat 6 5 1 0 77 -19 11
2 Kouvolan Pallonlyöjät 6 3 0 3 42 -52 6
3 Hyvinkään Tahko 6 2 0 4 54 -77 4
4 Riihimäen Pallonlyöjät 6 1 1 4 37 -62 3

länsilohko

1 Koskenkorvan Urheilijat 8 6 0 2 85 -59 12
2 Alajärven Ankkurit 7 5 1 1 83 -41 11
3 Seinäjoen Maila-Jussit 7 4 0 3 55 -50 8
4 Vimpelin Veto 8 3 0 5 74 -59 6
5 Pesäkarhut Pori 8 0 1 7 39 -127 1

 

puolivälierät: Sotkamon Jymy - Alajärven Ankkurit 44-6, AA - Jymy (AA luovutti), Koskenkorvan Urheilijat - Siilinjärven Pesis 7-10, SiiPe - KoU 16-0 (=26-7), Kiteen Pallo-90 - Kouvolan Pallonlyöjät 32-8, KPL - KiPa 9-30 (=17-62), Haminan Palloilijat - Jyväskylän Kiri 11-2, Kiri - HP 7-13 (=9-24).

välierät:

Kiteen Pallo-90 - Sotkamon Jymy 2-8

Sotkamon Jymy - Kiteen Pallo-90 11-4 - Sotkamo loppuotteluun juoksuin 19-6

Siilinjärven Pesis - Haminan Palloilijat 6-6

Haminan Palloilijat - Siilinjärven Pesis 24-16 - Hamina loppuotteluun juoksuin 30-22

pronssiottelut:

Kitee - Siilinjärvi 9-3, Siilinjärvi - Kitee 5-1 - Kiteelle pronssi juoksuin 10-8

Loppuottelut:

Hamina - Sotkamo 4-8, Sotkamo - Hamina 3-10 - Hamina mestari juoksuin 14-11

Haminan joukkue: Ari Anttila, Tommi Kärki, Antti Laine, Pasi Nurminen, Ari Paavola, Janne Paronen, Marko Pasi, Tuomas Pennanen, Jari Penttinen, Teemu Saarelainen, Juha Tiitta, Jussi-Pekka Toikka, Sami Toikka ja pelinjohtaja Lassi Forsell.

1990_-_Haminan_Palloilijat_A.JPG

B-pojat

puolivälierät: KPL - Kankaanpään Maila 12-14, KaMa - KPL 3-6 (=17-18), Kiri - Hyvinkään Tahko 28-3, Tahko - Kiri 6-19 (=9-47), SMJ - Sotkamon Jymy 5-3, SoJy - SMJ 7-6 (=10-11), SiiPe - Nurmon Jymy 12-1, NJ - SiiPe 5-15 (=6-27)

välierät: SiiPe - SMJ 4-1, SMJ - SiiPe 6-8 (=7-12), Kiri - KPL 11-8, KPL - Kiri 4-4 (=12-15)

pronssiottelut:

Kouvolan Pallonlyöjät - Seinäjoen Maila-Jussit 13-3

Seinäjoen Maila-Jussit - Kouvolan Pallonlyöjät 6-5 - KPL pronssia juoksuin 18-9

Loppuottelut:

Jyväskylän Kiri - Siilinjärven Pesis 16-11

Siilinjärven Pesis - Jyväskylän Kiri 9-3 - Siilinjärvi mestari juoksuin 20-19

Siilinjärven joukkue: Teemu Haataja, Esa Heiskanen, Jani Huttunen, Petri Hyttinen, Mikko Kuosmanen, Pasi Laitinen, Heikki Litmanen, Sami Luomanperä, Jussi Pulkkinen, Pekka Rissanen, Henrik Snellman, Kimmo Tiikkainen ja pelinjohtaja Kari-Pekka Heinonen.

B-tytöt

välierät: Kiri - PattU 10-4, PattU - Kiri 6-8 (=10-18), SMJ - Tahko 16-30, Tahko - SMJ 13-2 (=43-18)

pronssiottelut:

Pattijoen Urheilijat - Seinäjoen Maila-Jussit 4-14, SMJ - PattU 8-11 (=22-15)

Loppuottelut:

Jyväskylän Kiri - Hyvinkään Tahko 7-11

Hyvinkään Tahko - Jyväskylän Kiri 8-5 - Tahko mestari juoksuin 19-12, Kirille hopeaa, pronssia sai Seinäjoen Maila-Jussit

Tahkon joukkue: Noora Berg, Päivi Eloranta, Kaisu Eronen, Heidi Forsman, Mira Heliranta, Elina Ikonen, Tia Kurppa, Katja Laakkonen, Krista Laurila, Katja Lehto, Mira Lindgren, Mirkka Oinonen, Liina Reilin, Anna Saruaho, Karita Stenroos. pelinjohtaja Terho Heliranta.